Hekimler için ilk e- kongre uygulaması

Hekimlerin bilim dünyasındaki en güncel bilgi ve deneyimleri paylaştıkları bilimsel kongrelerin daha fazla hekimle buluşabilmesi amacıyla düzenlenen ''Kardiyoloji Özümsem-e'' adlı e-kongre,başladı.

  • GİRİŞ18.02.2010 14:26
  • GÜNCELLEME18.02.2010 14:26
Hekimler için ilk e- kongre uygulaması

''www.kardiyovaskuler360.com'' adresinde gerçekleştirilen ''e-kongre''ye ilişkin olarak Beşiktaş'ta bulunan Pfizer Türkiye binasında düzenlenen basın toplantısında, Pfizer Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Aylin Tüzel, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu anlamda dünyada da böylesine büyük bir proje olmadığını ifade eden Tüzel, e-kongre projesinin zamandan kazanma anlamında büyük fayda sağlayacağını vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Zaman çok değerli, hekimlerin de zamanları çok değerli. Hekimler geleneksel kongrelere katılabilmek için yolculuk yapmak ve kendi ortamlarından uzakta bulunmak zorunda kalıyorlar. Bu projeyle biz hekimlere internet ortamında gerçek bir kongreye ulaşma fırsatını sunuyoruz.''

Tüzel,''e-kongre''nin geleneksel kongre ortamlarında bulunan sergi alanları, kahve molalarını da kapsadığını, soru sorma imkanı tanıdığını ve bu proje ile hekimlerin geleneksel bir kongrenin tüm ortamını günlük hayatlarından kopmadan yaşamalarını sağlamak amacı taşıdığını kaydetti.

Tüzel, kardiyoloji alanında 2009 içerisinde yaşanan bilimsel gelişmelerin masaya yatırıldığı ve kardiyolojinin gelecek vizyonunun çizildiği ''Kardiyoloji Özümsem-e'' kongresinin normal bir kongre gibi üç günlük bilimsel programdan oluştuğunu anlattı.

E-KONGRE 12 MARTA KADAR DEVAM EDECEK

''www.kardiyovaskuler360.com'' adresinde gerçekleştirilen kongrenin klasik kongrelerden farklı olarak 12 Marta kadar tüm bilimsel programları izleme fırsatı verdiğini ifade eden Tüzel, ''Hekimlerimiz 12 Marta kadar ister sabah, ister gece, ister ev, ister iş yerlerinden akademik ortama ulaşma fırsatını kullanabilirler'' diye konuştu.

Pfizer Kardiyovasküler Grubu Satış Pazarlama Müdürü Cem Açık da 9 Şubatta başlayan ''e-kongre''nin bilimsel oturumlarının bugüne kadar 2 binden fazla hekim tarafından takip edildiğini, bunların yüzde 60'ının uzman, yüzde 40'ının pratisyen ve aile hekimi olduğunu söyledi.

5 binden fazla hekimin bilfiil katılımını beklediklerini dile getiren Açık, e-kongrenin toplantı salonları, kurslar sergi ve stant alanlarını içerdiğini dile getirerek, bilimsel oturumların 15-20'şer dakika sürdüğünü, dileyenlerin sunum görsellerini bilgisayarlarına indirebileceğini aktardı.

Açık, bu kongreye katılmaları için ülke genelinde 37 bin hekime davetiye gönderdiklerini ifade etti.

Normal kongrelerde birçok oturum paralel gittiği için hekimlerin kaçırdığı oturumlar olduğunu vurgulayan Açık, e-kongrenin ise hekimlere tüm oturumları izleyebilme imkanı verdiğini belirtti.

Açık, bu projenin maliyetinin 50-60 hekimin katılımıyla düzenlenecek klasik bir kongre maliyetiyle eş değer olduğunu anlatarak, ''Bu proje, 3 günlük kongre ortamını internete taşıyan bir ilk olma özelliğini taşıyor'' dedi.

Açık, ''e-kongre''ye girişlerin yoğunlukla İstanbul, Ankara ve İzmir'den olduğunu kaydetti.

Pfizer Kardiyovasküler Grup Medikal Teropötik Alan Müdürü Turgay Aydınlar da ''e-kongre''ye girişlerin sabah saatlerinde de yoğun olmakla birlikte özellikle akşam ve gece saatlerinde çok yükseldiğini ifade ederek, geceleri bile bilimsel çalışmaların yapılmasını çok heyecan verici bulduklarını söyledi.

Farklı konularda yeni ''e-kongre'' yapılması konusunda da çalışmalar yapılacağını kaydeden Aydınlar, ilk ''e-kongre''nin içeriğini hekimlere ulaştırmayı planladıklarını bildirdi.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun