Dr. Kemal Tekden İnsanın Sırrı'nı Yazdı

Op. Dr. Kemal Tekden'in "İnsanın Sırrı" adlı kitabı çıktı. Hayat Yayıncılık tarafından yayınlanan kitapta yazar insanı bütün yönleriyle ele alırken insan üzerine durmaya, düşünmeye, akletmeye çağırıyor.

Dr. Kemal Tekden İnsanın Sırrı'nı Yazdı
Dr. Kemal Tekden İnsanın Sırrı'nı Yazdı
GİRİŞ 23.03.2013 10:47 GÜNCELLEME 23.03.2013 10:47

Kitap ayrıca konu hakkında bilim tarafından desteklenen makul veriler de sunuyor.

Tekden Grup Yönetim Kurulu Başkan'ı Op. Dr. Kemal Tekden'in, İnsanın Sırrı adını taşıyan kitabı Hayat Yayınları'ndan çıktı. Kemal Tekden'in, 20 yıldır bu alanda yaptığı çalışma ve verdiği konferanslar sonucu olgunlaşan kitabı insanı bütün yönleriyle ele alırken yazar görüşlerini dinler, felsefî görüşler ve bilimsel gelişmelerle de destekliyor.

Yazarının tıp mensubu olmasına ve bilimsel pek çok çalışma içermesine rağmen kitap akademik bir çalışma iddiası taşımazken insan üzerine bir tartışma başlatıyor ve bu yolda mütevazi bir katkı sunuyor. İnsanın Sırrı adlı kitap bilimsel gerçeklere dayanmakla birlikte dinî verilerle mezcedilmiş bir anlatım sergiliyor. Ayrıca yazar  Dr. Kemal Tekden düşüncelerini, insanlık tecrübesinin ortak değerleri kabul edilen bilge insanlara ait hikmetli sözlerle zenginleştirmiş.

İnsanın Sırrı kitabının yazarı  Dr. Kemal Tekden, İmam-ı Azam'ın "Cevizin kabuğunu kırıp içine göremeyenler, cevizi sadece kabuktan ibaret zannederler" sözünden yola çıkarak "İnsan'da dışarıdan oldukça basit bir beden yapısı olarak görülebilir. Oysa içinde maddî ve manevî ne muhteşem dünyalar var. Bu mükemmel sistem incelendikçe, insan gerçeğinin daha da farkına varılacaktır" diyerek kitabının insanı tanıma yolunda âcizane atılmış bir adım olduğunu söylüyor.

Dr. Kemal Tekden'in İnsanın Sırrı adlı kitabının takdim yazısını gazeteci ve düşünce adamı Ahmet Turan Alkan yazarken Alkan kitabı; insanın oluş hakikati üzerine eğilen, insanı kendi hakkında araştırma ve düşünmeye sevk eden bir eser olarak nitelendiriyor. Alkan, hayatın en büyük bilmecesine cevap aramayı çok ciddi bir hedef edinen bir münevver sıfatıyla da Dr. Kemal Tekden ve kitabının ayrıca takdiri hak ettiğini ifade ediyor.

OP. Dr Kemal Tekden Kimdir?

1959' da doğumludur. .İlk ve orta öğrenimini Kayseri de tamamladıktan sonra, İstanbul Tıp Fakültesi'nde okudu ve 1982'de mezun oldu. Adalet Bakanlığı bünyesinde Dalaman Açık Cezaevi'nde doktorluğa ilk adımını attı. Daha sonra Erciyes Üniversitesi Tip Fakültesinde Kulak Burun Boğaz (KBB) bölümünde ihtisas yaptı. İnsanın Sırrı

Kayseri Devlet Hastanesinde 4 yıl boyunca KBB uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, 1993' te memuriyetten ayrılarak Kayseri'nin ilk özel tip merkezini hizmete açtı. 1998'de ilk özel kalp hastanesi olan Kayseri Kalp Hastanesini, daha sonra Tekden Tıp Merkezini, Denizli Tekden Hastanesini, Mart 2007'de Kayseri Tekden Hastanesini ve son olarak ta  İstanbul Tekden Hastanesi'ni ortaklarıyla birlikte hizmete açtı. Eğitim alanında ise, 2006 yılında Kayseri'nin ilk akıllı okulu olan Tekden İlköğretim Okulunu Kayseri'ye, 2011'de ise İstanbul Küçükyalı'ya kazandırdı.

Birçok vakıf ve sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev yatı. Bunlardan bazıları şunlardır: Erciyes Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Erciyes Eğitim ve Hizmet Vakfı, Erciyes Üniversitesi Vakfı, Erciyes Feneri, Darülaceze Vakfı, Kayseri Aydınlar Ocağı, Selçuklu Vakfı, Gönüllerde Birlik Vakfı.  Op. Dr. Kemal Tekden'in sağlık, eğitim ve sosyal alanlarda çalışmaları, dergi yazıları mevcuttur. 

Hâlen Bizim Eyvan Dergisinin sahipliğini yürütmekte, Kültür Eyvanı Derneği'nin Başkanlığını ve Türkiye Üstün Zekâlı ve Dâhi Çocukların Eğitimi Vakfı (TÜZDEV) Genel Başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Tekden Film-Yapım Şirketinin de yönetim kurulu başkanıdır. Çeşitli üniversite ve liselerde "Hayatin Manası ve Başarı, Girişimcilik ve İnsanin Sırrı" konularında konferanslar vermektedir. Op. Dr. Kemal Tekden , evli ve 3 çocuk babasıdır.

KİTAPLA İLGİLİ TEKNİK AYRINTI VE SİPARİŞ BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ!

ETİKETLER
imam-ı azam
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya gidiyor!
AK Parti'den sonuçlara ilişkin ilk açıklama