Erdoğan'dan HDP ve CHP'ye: Gafiller, kuklalar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında Afrin operasyonuna karşı çıkan CHP ve terör örgütünün siyasi uzantısı HDP'ye çok sert çıktı.

GİRİŞ 13.02.2018 12:40 GÜNCELLEME 13.02.2018 14:16
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan grup toplantısında Afrin operasyonuna karşı çıkan CHP ve HDP'ye çok ağır sözlerle yüklendi. 

"İÇİMİZDEKİ GAFİLLER VE KUKLALAR"

 

 

Gerekirse yedi düvelin de üstesinden gelme mücadelesini vereceğiz. Bizi asıl yaralayan içimizdeki gafillerdir, kuklalardır. Geçen her gün bu hainlerin gerçek yüzü biraz daha ortaya çıkıyor. PKK dış desteğe sahip bulunsa da kendi içimizde palazlanmış bir başka ihanet şebekesidir.  Sadece kötülük etmek, insanlara zulmetmek için kurulmuş bir örgüt, 34 yıldır yakamızı bırakmıyor. Bölücü örgüt önce Irak'ta, Kandil ve çevresinde yuvalanmıştı. Şimdi de Suriye'de sınırlarımızın tamamını kapatmayı hedefliyor. Bir grup siyasetçimiz de bu örgütlere hak ettikleri şekilde terör örgütü bile diyemiyor. Burada izlediniz ama bir de beraber izleyelim diyorum. Terör sevicilerin söylemleri ekrana gelirse isabetli olur. Görüntülerde kimlerin olduğunu, neler söylediğini bir daha tazeleyelim, görün istedim. Zira, tüm milletimizin bazı gerçekleri bilmesi gerekiyor. Ana muhalefetin genel başkanı, yardımcıları, mensupları neler söylüyor. Terör örgütünün uzantısı durumunda partinin temsilcisi neler konuşuyor. Nerede bu, içimizde. Türkiye'de. 

CHP'YE SERT ELEŞTİRİLER

PYD bir terör örgütüdür, DHKP-C bir terör örgütüdür diyememektedir Bay Kemal. Siyasi ahlakın varsa açıkça dersin ki bunlar birer terör örgütüdür. Hiçbir zaman Nusra'ya terör örgütüdür diyemedi diyor. Bir daha söyleyeyim, Nursa, El Kaide bir terör örgütüdür. Ama senin kulağın var duymazsın, dilin ağzın var ama hakikati söyleyemezsin. Diğerlerinden hiçbir farkı yok. 

Son kongrede adeta ödüllendirilerek bizzat genel başkanı olarak CHP PM'ye seçtirilen birisi var. Bu kişi şehitlerimizin ailelerinden özür dileyerek ifade ediyorum "Hayatta hiçbir şeyden tiksinmedim, şehitler ölmez, vatan bölünmezden tiksinmediğim kadar "  diyor. Bunu duyurmaktan başka görevim olabilir mi? Sadece bununla da kalmıyor. "Uykumdan uyrndıran ezan için camiyi basıp imam mı keseyim" de diyor. Bu CHP'nin cibiliyetinin gereği bu. Bunlar yeni bir şey değil. Bunlar camilerimizi ahırlara çeviren değil mi? CHP'nin mazisi bu. İstanbul'da belediye başkanlığı yaptım. Sadece sur içinde yüzlerce tarihi camiyi bunların nasıl yıktığını biliyorum. 

HDP KONGRESİ

CHP'de her çeşidinden terör örgütünün cenazesinde boy gösteren epeyce milletvekili bulunuyor. Türkiye başka ülke ile karşı karşıya gelirse safının karşı tarafta olacağını açıklayan CHP milletvekili var. Bu kritik süreçte en büyük şanssızlığımız böyle bir ana muhalefete sahip olmamızdır. Giderek terör örgütlerinin elinde oyuncağa dönüşüyor. CHP'nin adeta izini takip ettiği HDP adında bir de ikizi var. Bölücü terör örgütünün siyasi kolu gibi çalışan bu parti eskiden beri kongrelerinde İstiklal Marşı çaldırmayan bir fitne kazanıdır. Son kongrelerinde de benzer rezillikler yaşandı. Aynı şekilde HDP'ye gönül veren vatandaşlarıma da sesleniyorum. İstiklal Marşı söylenmeyen, bir küçük Türk Bayrağı'nın dışında bayrak olmayan kongre yapıldı. Konuşanlar terör örgütüne selam göndermekten, şu anda cezaevinde tutuklu olan eş başkanlarını orada göstermeye gayret edenlere bu kongreyi gayri resmi ortama sürüklemişlerdir. Otobüslerde atılan sevinç naralarını gördük. Bu parti resmi hesabından terör örgütünün saldırılarını kastederek Afrin'de büyük bir direniş sergileniyor diyecek kadar zıvanadan çıkmıştır. Bu partinin yandaşları her fırsatta kahraman Mehmetçiklerimiz kendi hayatı pahasına çocuklara, kadınlara zarar gelmesin diye şehit olurken ülkemizi sivillere saldırmakla suçlamıştır. Türkiye'nin sivillere zarar vermeme hassasiyeti olmasaydı, Afrin'i teş şehir vermeden, taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmadan çoktan almıştık. Siviller zarar görmesin diye şehit olan askerimizin karşısında duygulanmayanın kalbi kurumuştur.  

Merhum Aliya İzzetbegoviç, Biz savaşı öldüğümüz zaman değil, düşmanlarımıza benzediğimiz zaman kaybederiz" diyor. 

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • Hamidiye Süvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis çıkarın idamı asalım vatana ve millete ihanet edenleri.Hemde aleme ibret olsun diye halka açık idam edelim.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  "Biz savaşı öldüğümüz zaman değil, düşmanlarımıza benzediğimiz zaman kaybederiz" Çok güzel bir söz. Kurtuluş savaşımızda bunu yaşadık.
  Cevapla
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  O kişi “şehitler ölmez vatan bölünmez “ cümlesinden tiksindiği için PM üyesi yapıldı. Tiksinmese olmayacaktı. CHP İstanbul il Bşk nını da terörist sevici olduğu için seçti.
  Cevapla
 • murat s. 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH razı olsun senden Reis.
  Cevapla
 • beto 1 yıl önce Şikayet Et
  Doğru tespit chpkk = hdpkk albirini vur birine
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Resmi Gazete'de yayımlandı! O kredi borçları yapılandırılacak
Galatasaray'dan buraya kadar!