DTP'lilerden Adana'daki sonuçlara itiraz

DTP’nin desteklediği bağımsız adaylardan Nazmi Gür, İl Seçim Kurulu’nun açıkladığı geçici sonuçlara itiraz edeceğini söyledi.

 • GİRİŞ23.07.2007 12:35
 • GÜNCELLEME23.07.2007 12:35
DTP'lilerden Adana'daki sonuçlara itiraz

Nazmi Gür, Adana genelinde il sandık başkanlarına imzalatılan resmi tutanaklarda 63 binden fazla oyu olduğunu belirterek, İl Seçim Kurulu’nun açıkladığı kesin olmayan sonuçlarda bu sayının 50 bin olarak görüldüğünü söyledi. Gür, İl Seçim Kurulu’na, seçim sonuçlarıyla ilgili olarak saat 13.30’da itiraz edeceklerini söyledi.

Nazmi Gür, Ceyhan, Seyhan ve Yüreyir ilçelerinden kullanılan oyların büyük bir kesimini aldıklarını belirterek, “Örneğin, Seyhan 2.bölgede 25 bin 43 oyumuz varken bu sayı 16 bin küsürlere indirilmiş” dedi

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

Yorumlar4

 • Ahmet Yiğit TÜRKELİ 10 yıl önce Şikayet Et
  Başladılar.. Daha gelmeden maraza çıkartmaya başladı çiyanlar.Bunların aklı fikri bölücülükte,eyalet arayışında.Tiz başları vurulmalıydı ama geçti artık.
  Cevapla
 • murat ak 10 yıl önce Şikayet Et
  barajcılar yine devrede. işte bir skandal daha.kesinlikle adana\'dan vekil seçildiğine inanıyorum nazmi bey.ama biliyorsun ki genel barajcılar adanada da kendilerini gösterdi.ve biliyorsun ki türkiye partisi olduğumuzu er ya da geç bu barajcılara göstereceğiz.önce adana deyip mersinle devam ankara istanbul ve bütün ülkeyi saracağız
  Cevapla
 • orhan doğan 10 yıl önce Şikayet Et
  evet daha fazla olmalı. evet itiraz edilmeli.nazmi gür\'ün oyları en az 60 bin iken 50 gösteriliyor.hakkı yeniyor
  Cevapla
 • ismail GEZGİN 10 yıl önce Şikayet Et
  . ysk ya benımde ıtırazım var tum oylar yenıden sayılsın belkı denız baykalı ve mehmet agarı gerı getırı hatta zamanı gerı alalım sayın erdogan yapın bı guzellık muhalefete belkı bı kac oy daha alırlar.::))
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun