Saadetli Cihangir İslam'dan tepki çeken sözler

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eski CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem ve eski Cumhuriyet Gazetesi çalışanları hakkındaki mahkeme kararlarının kamu vicdanını kanattığını öne sürdü. Cihangir İslam, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının da organze olduğunu savundu.

Saadetli Cihangir İslam'dan tepki çeken sözler
Saadetli Cihangir İslam'dan tepki çeken sözler
GİRİŞ 26.04.2019 15:46 GÜNCELLEME 26.04.2019 15:48
Bu Habere 322 Yorum Yapılmış

İslam, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Çubuk'taki şehit cenazesinde yapılan saldırının organize bir olay olduğunu savunarak, bu yönde kuvvetli emareler bulunması nedeniyle bu menfur saldırının detaylarıyla aydınlatılmasının hem hukuki hem de siyasi açıdan hayati önem taşıdığını söyledi.

"Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'na iftiraya varan karalamalar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yöneltilen tehditler, partilerinin Elmadağ belediye başkan adayının baskı altına alınması ve seçim arifesinde adaylıktan el çektirilmesi, HDP'ye, Kürt seçmenlere karşı kullanılan düşmanlaştırıcı dil" gibi benzer örneklerin seçim kampanyası sürecinde yaşandığını ifade eden İslam, "kirli siyasi dilden" kurtulmak gerektiğini belirtti.


AYHAN BİLGEN'E DE DESTEK ÇIKTI

Kars'taki 23 Nisan kutlamalarında bir generalin, Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in elini sıkmadığını dile getiren İslam, bu durumun 28 Şubat'ın hala devam ettiğini gösterdiğini savundu. İslam, "Ayhan Bilgen'in maruz kaldığı bu tutum, millet iradesini hedef alan bir davranış biçiminin yansımasıdır." dedi.

 


'DEMİRTAŞ, EREN ERDEM...'

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yargılandığı dava ile eski Cumhuriyet Gazetesi yönetici ve yazarları hakkında açılan davaları da anımsatan İslam, "Sayın Selahattin Demirtaş, Eren Erdem ve eski Cumhuriyet gazetesi çalışanları hakkındaki mahkeme kararlarına da şahit olduk. Bütün bu kararların kamu vicdanını kanattığı kanaatindeyiz." diye konuştu.

İslam, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kanun hükmünde kararname ile kamu görevinden ihraç edilen ve belediye başkanı seçilen adaylara mazbata verilmemesi kararını da eleştirerek, "YSK'nin aldığı bu karar, bundan sonra yürütme erkine istediği kişinin seçilme hakkını elinden almasının yolunu açmıştır." ifadesini kullandı.

Seçim takvimi başladığından itibaren TBMM'nin fiilen kapalı, çalışamaz durumda olduğunu anlatan İslam, TBMM'nin çalıştırılmamasının kabul edilemeyeceğini söyledi.

YORUMLAR 322
 • m. Ali Efendiler 9 ay önce Şikayet Et
  Milli ve yerli duruş'tan BATI KULÜP'CÜLÜĞE savrulanların yamuk bakışının adı mı KAMU VİCDANI, algı sever?
  Cevapla
 • OSMANLI TORUNU 9 ay önce Şikayet Et
  Müslümanım muhafazakâr ım diyipte saadetsiz partiye oy vererek teröristleri hainleri sevindiriyorsun uyanın artık uyanın ülkemiz üzerinde oynanan oyunları
  Cevapla
 • alacalı 10 ay önce Şikayet Et
  ya siz nasıl müslümansınız anlamadım.... yada siz müslümanmısınız ... devleti bolmek isteyip apo, kürdistan naraları atan vatanını satıp gizli sırları ifşa eden, müslümanlara olmadık zulümler yapan partileri ve kişileri nasılda seviyorsunuz.... puuu sizin gibilere ... yazıklar olsun çıkarcı mahluklar sizi....
  Cevapla
 • Yılmaz 10 ay önce Şikayet Et
  CHP=SP=HDP=fetö
  Cevapla
 • Mustafa KOÇAK 10 ay önce Şikayet Et
  Eee nede olsa onların sayesinde milletvekili oldu gavurun ekmeğini yiyen kılıcını sallar. Yazıklar olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin’de Kovid-19 salgınında can kaybı 2 bin 746’ya çıktı
Altın güne nasıl başladı?