Ömer Çelik'ten Yunan vekile çok sert tepki

Avrupa Parlamentosu'nda konuşma yaptığı esnada kürsüde Türk bayrağını yırtan yunan ırkçı parti Altın Şafak’ın milletvekili Loannis Lagos, büyük bir provokasyona imza attı. Konuya ilişkin AK Parti sözcüsü Ömer Çelik ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın A Haber’e konuştu. Çelik; “Bunlar Ege’ ve Akdeniz’de bayrağımızın dalgalandığını bol bol seyredecekler.” dedi.

Ömer Çelik'ten Yunan vekile çok sert tepki
Ömer Çelik'ten Yunan vekile çok sert tepki
GİRİŞ 30.01.2020 17:24 GÜNCELLEME 30.01.2020 17:24
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik: “Bu ırkçılar eskiden antisemitizm üzerinden kendilerini gösteriyorlardı. Şimdi ise İslam ve Türkiye düşmanlığı üzerinden göstermeye çalışıyorlar. Avrupa Parlamentosu gibi demokrasinin adresi olması gereken bir yerde böyle bir faşistin çıkıp da bayrağımıza yaptığı saygısızlık kendi karaktersizliğini gösteren bir durumdur. Dolayısıyla Avrupa Parlamentosunun artık bu faşizm tiyatrosuna daha fazla müsamaha göstermemesi gerekir. Ortadoğu için DEAŞ neyse Avrupa içinde bu ırkçılar ve faşistler aynı durumu ifade ediyor. Bunlar Avrupa’nın DEAŞ’ıdır. Bir milletin bayrağına yapılmış saygısızlık bütün milletlerin bayrağına yapılmış saygısızlıktır. Bu noktada Avrupa Parlamentosunun ve orada bulunan diğer milletvekillerinin de yapması gerekenler var. Bu tip şeylere Parlamento göz yumarsa orası artık demokrasinin adresi olmaz. Bunlar Ege’de ve Akdeniz’de bayrağımızın gururla dalgalandığını ve orada ki haklarımızı koruduğumuzu bol bol seyredecekler.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın: “ Olay bizlerden hiç kimsenin bulunmadığı bir parlamentoda oldu. Eğer Avrupa Konseyinde böyle bir hadsizlik olsaydı biz gereken cevabı verirdik. Bu kabul edilebilir bir durum değil. İzmir Yunanlılar tarafından işgal edildiğinde Karşıyaka’da bulunan bir konakta Yunan komutanının ayağının altına bir Türk bayrağı seriliyor. Kuvayi Milliye’nin Yunanlıları denize dökmesinden sonra ise, Karşıyaka’daki aynı konağa Mustafa Kemal giriyor. Askerlerimiz daha önce yaşananı hatırlatarak onların bayrağının da çiğnenmesini istiyorlar. Mustafa Kemal ise çiğnemeden o bayrağı alıyor ve “Bayrak bir milletin şerefi, haysiyetidir. Savaş ayrı bu ayrıdır.” diyor. Burada müthiş bir ders vardır ancak Yunanlılar bu dersi bir türlü alamadılar. Bunlar ırkçı, kafası çok gerilerde, hala Helenistik rüyalar gören bir yapının tezahürüdür.” ifadesini kullandı.

ETİKETLER
ömer çelik
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • misafir 2 ay önce Şikayet Et
    türkiyeye yakin ege adalarindaki yunan bayraklarini indirtelim,indirmezlerse zor kullanilsin.
    Cevapla
  • Dadaş 2 ay önce Şikayet Et
    Sayın bakanım bizde mecliste yunan bayrağını yırtalım üzerine tükürelim yere atıp çiğneyelim
    Cevapla
DİĞER HABERLER
2 bin 795 vakası olan Suudi Arabistan '200 bin vaka' dedi! İngiltere ve Rusya'da bir ilk
İstanbul'da koronavirüs kurallarına uyuyor sanılan kişi, cinayete kurban gitti