CHP, Erdoğan'ın sert tepkisine tepkili!

Başbakan Erdoğan'ın Peres'le Davos'ta yaşadığı sert diyalog sonrası salonu terketmesine CHP'den daha sert tepki geldi.

 • GİRİŞ30.01.2009 00:11
 • GÜNCELLEME30.01.2009 00:11
CHP, Erdoğan'ın sert tepkisine tepkili!
Ferhat ESNEK / HABER 7

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Erdoğan'ın Davos'u terketmesini eleştirdi.

Öymen, bu hareketin Türkiye'ye pahalıya malolacağını iddia ederek şunları söyledi:

'Bu kadar haklı bir dava bu kadar kötü savunulamaz. Siz orada Hamas’ı değil, Filistin’i savunacaksınız. Siz biliyor musunuz, Hamas, AB’nin terörist örgüt listesinde PKK ile aynı sayfada. Şimdi siz Filistin halkının çektiği ızdırapları dile getirirseniz herkes sizi alkışlar, ama siz terörist Hamas’ı savunuyor ve bunların sözcülüğüne soyunuyorsunuz. İnanılır gibi değil. Tamamen cihad fikri ile konuşuyor. Aslında modern dünyada Davos değil Erdoğan bitmiştir. Bütün Arap ülkeleri Hamas’a tepki gösteriyor. Sen savunuyorsun. İsrail’in insanlık dışı saldırıları ayrı bir iş. Ama gidip terörist Hamas’ı savunursanız, Türkiye’yi dünyada 5 paralık edersiniz. Peres’e ‘Sen’ diye hitap edemezsiniz. Uluslarası ilişkide böyle bir üslup yok. Sayın başbakan çok yanlış yaptı’ dedi.

ANKET: Başbakan Erdoğan'ın Peres'e tepki verip Davos'u terketmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1079

 • Konur Konuralp 8 yıl önce Şikayet Et
  E.Danişçilerin ve Öymen'în Konuşmaları'nın Açılımı !!!. Herkes kendi bildiğini doğru kabul eder. Ve o doğrultuda tavsiye'de bulunur.Gücü Mason Localarında, Rotary, Lions,Lioness,Leo vb.kulüplerde ve Batı'ya Hizmet'te bulduğunu zannedenler elbette ki bu durumdan rahatsız oldular !!! Sen ki Haşmetmeab Ş.Peres hazretlerini bulmuşsun'da nasıl olurda onun elini, ayağını , mab..ını öpeceğin yerde fırça atarsın diye celallendiler !!! Ama Peres'in özürü ile iyice kepaze oldular !!! İşte Allah kendi düşmanlarını böyle Rezil,Zelil ve Kepaze eder !!!
  Cevapla
 • bekir yıldız 8 yıl önce Şikayet Et
  ya bu ner zihniyet. dünya kabul ediyor chp kabul etmiyor nasıl insanlarsınız anlamıyorumki uzaydan falan mı geldiniz?
  Cevapla
 • semih yılmaz 8 yıl önce Şikayet Et
  sizden de bu beklenir. yaw adamlardan ses çıkmıyor bunlara bakın siz kraldan çok kralcılık yapıyorlar yüreğiniz varsa sizde destek çıkarsınız bu müslüman millette, çarşaflılara rozet takarak olmuyor bu işler yürek ister, ne oldu para kesilecek aç kalacağız değil mi?şerefsizce yaşamaktansa aç ölmeyi tercih ederiz.
  Cevapla
 • yorumcu 8 yıl önce Şikayet Et
  içmizdeki israilliler. bunlar işte utanmaz arlanmazlar bu chpye mhpye oy verenlere yazıklar olsun
  Cevapla
 • fatih aşır 8 yıl önce Şikayet Et
  saf. Herkesin safı belli oluyor.Ben din görevlisiyim.Camide ayrım yoktur.Herkes safta yanyanadır.Ben bu tavrı,bu asil duruşu eleştirenleri camideki safa bile sokmam.Çünkü onların safı belli olmuştur.Musallaya koymam,çünkü üzerlerinde ki masum çocukların kanı bir ömür ARİEL le yıkasam ! bile çıkmaz.Ama yine de sorarsanız -Hocam gömermisin- diye getirin kardeşim gömerim gömerim.Hatta sizin gömdüğünüzü adli tıp çıkartsın ben bir daha gömerim.Dinlenmiş İmam olarak görevimiz tabi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat