İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı

CHP genel başkanlığına aday olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun resim koleksiyoncusu olduğu ortaya çıktı. 'Gandi' lakaplı Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı arasında 4 daire, 1 arsa ve 3 kooperatifte hissesi bulunuyor. Malvarlığı şöyle:

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı
İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı
GİRİŞ 20.05.2010 12:32 GÜNCELLEME 20.05.2010 12:32

Nuri Abaç, Hüseyin Yüce, Fikret Otyam ve Ayetullah Sümer gibi ünlü ressamların 8 tablosu Kılıçdaroğlu'nun evini süslüyor.

'Gandi' lakaplı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı arasında 4 daire, 1 arsa ve 3 kooperatifte hissesi bulunuyor. Kılıçdaroğlu'nun, Nuri Abaç, Hüseyin Yüce, Güler Çakır, Fikret Otyam ve Ayetullah Sümer gibi ünlü ressamların eserlerine hayran olduğu da ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu, 5 Ocak 2010 tarihinde TBMM'ye verdiği mal beyanında kendisi, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Kerem Kılıçdaroğlu adına kayıtlı mal varlığını açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun evlerinin, arsasının ve değerli tablolarının yanı sıra 2004 yılında 14 bin liraya aldığı Renault Clio marka bir de arabası var. İşte Gandi Kemal'in mal beyanı:

ANKARA'DA 15 BiN TL'LiK DAiRE

İstanbul İçerenköy'de 1993 yılında alınan daire: 25 bin lira.

Ankara Balgat'ta 2003 yılında alınan bir daire: 142 bin lira.

Ankara Akyurt'ta 2003 yılında alınan bir daire: 15 bin lira. t

İzmir Seferihisar İpekkum Konut Yapı Kooperatifi'nde bedeli yazılmamış bir hisse.

Ankara Beytepe'deki Akçalı Yapı Kooperatifi'nde hisse.

İli belli olmayan Gökyurt Konut Yapı Kooperatifi'nde bedeli yazılmamış bir hisse.

2009'da İpekkum Konut Yapı Kooperatifi'ne tahsis edilen 163 bin 500 bedelinde bir arsa.

SANATA PARA HARCIYOR

Kılıçdaroğlu'nun mal beyanında, Cumhuriyet döneminin ünlü ressamlarının tabloları dikkat çekiyor. Koleksiyonda Nuri Abaç, Hüseyin Yüce, Güler Çakır, Fikret Otyam ve Ayetullah Sümer'e ait 8 tablosu bulunuyor.

1982 Nuri Abaç, 6 lira

1996 Nuri Abaç, 8 lira

1998 Hüseyin Yüce, 160 lira

1998 Hüseyin Yüce, 150 lira

1997 Güler Çakır, 250 lira

1995 Fikret Otyam, 9 lira

2004 Fikret Otyam, 2 bin lira

2003 Ayetullah Sümer, 150 lira

EVLERİN DEĞERi YAZILANDAN ÇOK FAZLA

Kemal Kılıçdaroğlu'nun mal beyanında ev fiyatlarının aldığı tarihteki fiyattan gösteriliyor. Ankara Akyurt'ta 2003 yılında alınan dairenin 15 bin lira gösterilen değerinin bugün 50-90 bin lira arasında değiştiği belirtiliyor. İstanbul İçerenköy'deki dairesinin ise 100-300 bin lira arasında olduğu ifade ediliyor. İpekkum Kooperatifi'ndeki evlerin de 100-150 bin lira civarında satıldığı vurgulanıyor. Bugünün parasıyla Kılıçdaroğlu'nun gayrimenkullerinin değeri 800 bin lirayı buluyor. Kılıçdaroğlu'nun ünlü ressamların el ürünü yağlıboya tabloların değeri olarak yazdığı fiyatların rakamları ise uzmanlar tarafından çok düşük görülüyor.

YORUMLAR 75
 • can 2 yıl önce Şikayet Et
  ortak oldugu 3 banka nerde :D
  Cevapla
 • emre 8 yıl önce Şikayet Et
  25.000 tl ye dairemi?. kafamı buluyor herhalde çocuk sanıyor bizi.oldu ozaman o üzerindeki gömlekte herhalde kendi muhasebesi ile 5-10 tl falan ediyor.495tl yi öyle görüyor olsa gerek.
  Cevapla
 • sebtan taş 8 yıl önce Şikayet Et
  KEMAL a CAN KURBAN. Yürü babam yürü arkandayız .Alahın izni ile yüzde 60 lardasın .Kesin başbamansın.Zamanında abdullatif şeneride şişirmişlerdi.Yürü kemalim Arkana bakmadan yürü.Bu millet seninle gurur duyuyor.Karizman yeter sana ben KAĞITTEPE de daire alırım söz
  Cevapla
 • hüseyin resul karaduman 8 yıl önce Şikayet Et
  15 BİN TL YE DAİREYİ BIRAK. gecekondu alınmaz bunlar göz boyama halkın gözünü boyucaklar aklı sıra zaten liderlik vasıflarından birini taşımıyor birde dürüst derler 2 yaşındaki torununa sigorta yapan dedem değil heralde sayın darıoğlu...
  Cevapla
 • sami muratlı 8 yıl önce Şikayet Et
  Ahmet Özbir!sen müslümansan biz neyiz,yok eğer biz müslümansak sen nesin?. Saadet olan manevi yani,gönül zenginliğidir.OKU:Andolsun ki,sizi biraz korku,açlık,mallardan,canlardan ve ürünlerden biraz azalma (fakirlik) ile imtihan eder,deneriz.Sen sabırlı davrananları müjdele(Bakara155)Bundan ne anlıyorsun?Hz.Peygamber(SAV)vefatından sonra geride birkaç kap ve bir kitaptan başkasını bırakmadı ve 4 halifede aynı, sonra bu davranış olmadı, görülemedi,senin gibi düşünenlerden mi acaba?Hz peygamber,sabah namzından sonra yiyeceği yoksa,ogün oruç tutardı,neden? Haşazilletten mi?Yuh artık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan imzayı attı
Saadet adayı istifa edip AK Parti'ye katıldı!