Pinterest, Jelly'yi satın aldı

Fotoğraf paylaşma platformu Pinterest, Twitter kurucu ortağı Biz Stone tarafından kurulan 4 yaşındaki Jelly Industries isimli şirketi satın aldı.

Pinterest, Jelly'yi satın aldı
Pinterest, Jelly'yi satın aldı
GİRİŞ 10.03.2017 17:34 GÜNCELLEME 10.03.2017 17:35

Kitlesel fonlama yöntemiyle kurulan bir girişim olan Jelly internette yapılan arama kavramını yeniden yorumlayan bir sosyal medya platformu. İnsanların sorduğu soruları kullandığı özel bir algoritma ile cevap verebileceğini düşündüğü kişilere yönlendiren Jelly, birkaç dakika sonra yanıt gösteriyor.

Öte yandan Google'daki arama sonuçlarının optimizasyonu benzeri bir anlamlı geliştirme Jelly'de bulunmuyor ve teknoloji uzmanları tarafından felaket ve başarısız girişim olarak nitelendiriliyor.

NEDEN ALDI?

Pinterest'in, şu anda resimlerdeki ögeler üzerinden arama geliştirmeye dayalı çevrimiçi arama araç teknolojisi Lens'i geliştirmek için satın alma yapıldığı açıklanırken, Biz Stone da ürün grubu başkanlığına getirildi. Stone aynı zamanda Pinterest kurucu ortaklarından Evan Sharp'a danışman olurken, Jelly ortağı Ben Finkel'in de ürün geliştirme ekibine dahil olmaı bekleniyor.

Öte yandan satın almanın ne kadara yapıldığıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. 

Habertürk

ETİKETLER
Şirket
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İşte CHP'nin yaptırdığı anketlerde çıkan isim!
Ekmeleddin İhsanoğlu kime oy vereceğini açıkladı!