Diriliş Ertuğrul kadar olay olacak yeni bir dizi geliyor

TRT 1 ekranlarının reyting rekoru kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'un yapımcısından, en az Diriliş kadar olay olacak yeni bir dizi geliyor.

Diriliş Ertuğrul kadar olay olacak yeni bir dizi geliyor
Diriliş Ertuğrul kadar olay olacak yeni bir dizi geliyor
GİRİŞ 20.07.2017 13:05 GÜNCELLEME 20.07.2017 13:05

Ranini.tv’nin haberine göre Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı yeni bir dönem dizisi hazırlığı içinde…

TRT’nin çok sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul, sadece Türkiye’de değil yakın coğrafyamızda da önemli bir başarı kazandı… Diriliş Ertuğrul ile başarı kazanan yapımcı Mehmet Bozdağ, şimdi gözünü bir başka dönem dizisine çevirdi. Kut’ül Amare Kuşatması dizi olarak ekranlara gelecek.

29 Nisan 2017’nin Kut’ül Amâre kuşatmasının 101. yılı olması sebebiyle tasarlanan projenin senaryosunu da yine Mehmet Bozdağ kaleme aldı. Diziyi son olarak Star Tv’de yayınlanan İçimdeki Fırtına dizisini yöneten Doğan Ümit Karaca çekecek. Cast çalışmalarının hızlandığı dizine bazı roller sahiplerini buldu ancak başroller konusunda henüz son karar verilmedi. Planlamalarda bir son dakika değişikliği olmazsa ekip Ağustos ayında sete çıkacak ve dizi Kasım 2017’de yine TRT1’de yayında olacak.

kutul-amare-kuşatması

Kut’ül Amare Kuşatması Nedir?

I. Dünya Savaşı’nın Irak Cephesi’nde, İtilaf Devletleri ile İttifak Devletleri arasında gerçekleşmiş bir kuşatma muharebesidir. 8.000 askerden oluşan İngiliz-Hint garnizonu Bağdat’ın 160 kilometre güneyinde Kut kasabasında Osmanlı ordusu tarafından kuşatıldı. 101 yıl önce 29 Nisan’da sonuçlanan kuşatma sonrasında İngilizlerin 6’sı general, 476’sı subay olmak üzere toplam 13 bin 309 askeri esir alındı. Bazı tarihi kaynaklara göre Osmanlı ordusunun Birinci Dünya Savaşı’nda, Çanakkale’den sonra en büyük zaferi olan Kut’ül Amare 1952 yılına kadar Türk Ordusu tarafından bayram olarak kutlanıyordu.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Assas 11 ay önce Şikayet Et
  1952 de kim bayram olusuna son verdi???????
  Cevapla
 • wanli 11 ay önce Şikayet Et
  abi süper bi haber bu yaa :)
  Cevapla
 • ismail hakkı 11 ay önce Şikayet Et
  osmanlının mücadele verdiği bütün cepheler filim olsun.
  Cevapla
 • 16spor 11 ay önce Şikayet Et
  yapın yapın zaten Diriliş Ertuğrul ve Abdulhamid dizilerine çıldıran batı ve ingiliz emperyalizmi artık tasması takılı bir TÜRKİYENİN olmadığını iyice idrak etsinler.
  Cevapla
 • şahin avcı 11 ay önce Şikayet Et
  çok güzel bir proje olur, maalesef nesillerimiz bu büyük zaferden habersiz bırakılmış, bir zamanlar bayram olarak kutlanan o zafer sonradan unutturulmak istenmiştir.tebrik ederim umarım enkısa zamanda başlar.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
2500 yıllık lahit açıldı
Leyla cinayetinde yeni gelişme! Tutuklandı...