İstanbul'a büyük müjde! Çalışma başlıyor

İstanbul Anadolu Yakasında yapımı devam eden Ümraniye- Ataşehir- Göztepe Metrosunun Göztepe İstasyonu inşa çalışmalarına başlanıyor.

 • GİRİŞ12.08.2017 13:06
 • GÜNCELLEME12.08.2017 13:12
Başkan Topbaş: 60. Yıl Parkı'ndaki tenis kortları geçici şantiye alanı olacak

İstasyon yapımı süresince Göztepe 60. yıl parkının tenis kortları geçici şantiye alanı olarak kullanılacak. Çalışmalardan yeşil alan hiçbir şekilde etkilenmeyecek.  
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosunun inşaat çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Hattın Göztepe istasyonunun inşası kapsamında, Göztepe 60. Yıl Parkındaki tenis kortlarının bulunduğu alan geçici şantiye alanı olarak kullanılacak. Çalışmalar sırasında ağaçların bulunduğu yeşil alanlar hiçbir şekilde etkilenmeyecek.
 
Çalışmaların tamamlanmasının ardından söz konusu alanda, metro giriş çıkışlarının yanısıra metro meydanı, tenis kortları, çocuk trafik eğitim parkı da yer alacak.


 
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu 13 km uzunluğunda 11 istasyondan oluşuyor. Göztepe İstasyonunda Marmaray ile entegre olan hat, Yenisahra İstasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile, Çarşı istasyonunda da Üsküdar- Ümraniye -Çekmeköy Metro Hattı ile entegre olacak.

Etiketler

Yorumlar23

 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  alçaklar göztepe parkınıda böylece dağıtıyorlar sonra camide yaparlar ulan ulan reziller siz önce yeşil alanları çoğaltın kestiğiniz ağaçlar ne olacak ulan 10 yılda istanbulda 12milyon ağaç kesildi yüzünüz kızardımı yoooo ALLAH sizi beter etsin yok etsin inşallah AMİN
  Cevapla
 • misafir 7 ay önce Şikayet Et
  alçaklar göztepe parkınıda böylece dağıtıyorlar sonra camide yaparlar ulan ulan reziller siz önce yeşil alanları çoğaltın kestiğiniz ağaçlar ne olacak ulan 10 yılda istanbulda 12milyon ağaç kesildi yüzünüz kızardımı yoooo ALLAH size beter etsin yok etsib inşallah AMİN
  Cevapla
 • Duayen 7 ay önce Şikayet Et
  Bölgeyi bilmeyip boş konuşanlar var, yok site yapılıyormuş yok bilmem ne... arkadaşlar bu hat Türkiye'nin finans merkezi için yapılıyor. Metro olmazsa finans merkezindeki araç trafiğinin boyutunu düşünemeyenler lüzumsuz yere yorum yapmasın lütfen
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Tohat'li Yusuf 7 ay önce Şikayet Et
  agzina saglik.
  Toplam 1 beğeni
 • Tozmuş,kirmiş 7 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkeye bir çivi çakmayanların vebalin nedenini atalarımıza babalarımıza sorun , şimdi bunun hesabını sormayanların konuşmaya hakkı yoktur.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Samii 7 ay önce Şikayet Et
  Aman kadıköye ataşehire yapın her bindiklerinde devlete 2 daha küfür etsinler. Devletin yanında olan pendik tuzla gebze banliyo hattını yavaşlatın.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat