İstanbul'a büyük müjde! Çalışma başlıyor

İstanbul Anadolu Yakasında yapımı devam eden Ümraniye- Ataşehir- Göztepe Metrosunun Göztepe İstasyonu inşa çalışmalarına başlanıyor.

GİRİŞ 12.08.2017 13:06 GÜNCELLEME 12.08.2017 13:12

İstasyon yapımı süresince Göztepe 60. yıl parkının tenis kortları geçici şantiye alanı olarak kullanılacak. Çalışmalardan yeşil alan hiçbir şekilde etkilenmeyecek.  
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosunun inşaat çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Hattın Göztepe istasyonunun inşası kapsamında, Göztepe 60. Yıl Parkındaki tenis kortlarının bulunduğu alan geçici şantiye alanı olarak kullanılacak. Çalışmalar sırasında ağaçların bulunduğu yeşil alanlar hiçbir şekilde etkilenmeyecek.
 
Çalışmaların tamamlanmasının ardından söz konusu alanda, metro giriş çıkışlarının yanısıra metro meydanı, tenis kortları, çocuk trafik eğitim parkı da yer alacak.


 
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu 13 km uzunluğunda 11 istasyondan oluşuyor. Göztepe İstasyonunda Marmaray ile entegre olan hat, Yenisahra İstasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile, Çarşı istasyonunda da Üsküdar- Ümraniye -Çekmeköy Metro Hattı ile entegre olacak.

ETİKETLER
ümraniye
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  alçaklar göztepe parkınıda böylece dağıtıyorlar sonra camide yaparlar ulan ulan reziller siz önce yeşil alanları çoğaltın kestiğiniz ağaçlar ne olacak ulan 10 yılda istanbulda 12milyon ağaç kesildi yüzünüz kızardımı yoooo ALLAH sizi beter etsin yok etsin inşallah AMİN
  Cevapla
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  alçaklar göztepe parkınıda böylece dağıtıyorlar sonra camide yaparlar ulan ulan reziller siz önce yeşil alanları çoğaltın kestiğiniz ağaçlar ne olacak ulan 10 yılda istanbulda 12milyon ağaç kesildi yüzünüz kızardımı yoooo ALLAH size beter etsin yok etsib inşallah AMİN
  Cevapla
 • Duayen 11 ay önce Şikayet Et
  Bölgeyi bilmeyip boş konuşanlar var, yok site yapılıyormuş yok bilmem ne... arkadaşlar bu hat Türkiye'nin finans merkezi için yapılıyor. Metro olmazsa finans merkezindeki araç trafiğinin boyutunu düşünemeyenler lüzumsuz yere yorum yapmasın lütfen
  Cevapla
 • Tohat'li Yusuf 11 ay önce Şikayet Et
  agzina saglik.
  Cevapla
 • Tozmuş,kirmiş 11 ay önce Şikayet Et
  Bu ülkeye bir çivi çakmayanların vebalin nedenini atalarımıza babalarımıza sorun , şimdi bunun hesabını sormayanların konuşmaya hakkı yoktur.
  Cevapla
 • Samii 11 ay önce Şikayet Et
  Aman kadıköye ataşehire yapın her bindiklerinde devlete 2 daha küfür etsinler. Devletin yanında olan pendik tuzla gebze banliyo hattını yavaşlatın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Emeklilere maaş farkı perşembe ödenecek
F.Bahçe'de son 10 yılın en değersiz kadrosu!