Taliban bir kamu binasını ele geçirdi

Afganistan'ın doğusundaki dağlık bölgede Taliban güçlerinin bir kamu binasını ele geçirdiği ve çatışmalarda en az 3 polis memurunun öldürüldüğü bildirildi.

Taliban bir kamu binasını ele geçirdi
Taliban bir kamu binasını ele geçirdi
GİRİŞ 25.05.2011 14:38 GÜNCELLEME 25.05.2011 14:38
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Çatışmaların yaşandığı Nuristan ilinin Valisi Cemaluddin Badar, Associated Press ajansına yaptığı açıklamada, saldırının Pakistan sınırına yakın Nuristan ilinin Duab kasabasında düzenlendiğini söyledi.

Badar, Taliban güçlerinin ağır silahlar ve roketler kullandığını, Afgan askerlerinin ise hafif silahlarla karşılık vermeye çalıştığını belirtti.

Vali Badar, son günlerde bu bölgedeki çatışmalarda 8 Taliban militanının öldürüldüğü, buna rağmen Duab kasabasının batı kesiminin Taliban kontrolüne geçtiğini kaydetti.

Taliban güçleri ve diğer örgütler, Nuristan, Kunar ve Pakistan sınırının kuzeydoğusunda geniş bir alanın kontrolünü ellerinde bulunduruyor.

Bu arada, NATO'dan bir yetkili, bugün Afganistan'ın kuzeyinde düzenlenen bombalı saldırıda bir NATO askerinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

NATO, bir askerinin de dün güneyde bombalı saldırıya kurban gittiğini belirtti, ancak her iki askerin milliyetiyle ilgili ayrıntı vermedi.

Afganistan'da bu ay 30 NATO askerinin hayatını kaybetmesiyle yıl başından beri bu ülkede ölen NATO askeri sayısı 181'e çıktı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
ölüm bina kmu
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • aliantalya 10 yıl önce Şikayet Et
    allah yardımcıları olsun.... inşallah 131 değil 131.000 nato askerini öldürürler kardeşlerim
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Sedef Kabaş'a destek veren Akşener ve Kılıçdaroğlu'na peş peşe tepkiler
Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı