Orban: Hristiyan Avrupa istiyoruz

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, milyonlarca sığınmacı ve göçmenin Avrupa'yı istila ettiğini savunarak, 'Güvenli, adil, sivil, Hristiyan ve özgür Avrupa istiyoruz' dedi.

Orban: Hristiyan Avrupa istiyoruz
Orban: Hristiyan Avrupa istiyoruz
GİRİŞ 23.10.2017 20:41 GÜNCELLEME 23.10.2017 20:41
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Orban, 1956 Macar İhtilali ve Bağımsızlık Savaşı'nın 61'inci yıl dönümü nedeniyle Budapeşte düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Avrupa'yı karışık halkların ikamet ettiği bir kıtaya çevirmek için planların yapıldığını söyledi.

Milyonlarca sığınmacı ve göçmenin Avrupa'yı istila ettiğini savunan Viktor Orban, bu plana ise sadece Orta Avrupa ülkelerinin karşı çıktığını belirterek, ''Bugün Avrupa'da sığınmacıların bulunmadığı son bölge, Orta Avrupa kaldı.'' diye konuştu.

"HRİSTİYAN BİR AVRUPA İSTİYORUZ"

Avrupa'da düzenlenen seçimlerin kıtanın kaderini belirleyeceğini, çünkü halkların Avrupa bürokratlarından yönetimi alıp almamalarının söz konusu olduğunu kaydeden Orban, ''Eski, çok kültürlülük öncesi muhteşem Avrupa'yı geri alıp alamayacağımız şimdi belli oluyor. Güvenli, adil, sivil, Hristiyan ve özgür Avrupa istiyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Viktor Orban, Avrupa'daki seçimlerin önemli olduğunu da vurgulayarak, sığınmacıların ve Avrupa Birleşik Devletleri fikrinin ise engellenebileceğini sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 7
 • nadim hatipoğlu 6 yıl önce Şikayet Et
  değilmisinizki .
  Cevapla
 • Ayd 6 yıl önce Şikayet Et
  Aferim doğru yoldasınız devam edin ırkçı olun fanatik hristiyan olun aman birleşmeyin ayrı durun muhtaca yardım etmeyin başka ülkelerle ticaret yapmayın Asya ve Afrika'da olan Avrupalıları Avrupa'ya göçe zorlayın güzel
  Cevapla
 • Uygurlu 6 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa ateist oluyor. Hristiyandan çok ateist var.
  Cevapla
 • Ben 6 yıl önce Şikayet Et
  Birde komikler. Allah nurunu tamamlayacaktır,velevki kafirler istemesede. ..!
  Cevapla
 • Hazım 6 yıl önce Şikayet Et
  Demekki müslüman olan avrupalıları sınır dışı edecekler !!!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fidan'dan Ukrayna-Rusya savaşı uyarısı: Küresel riskleri var, ağırlığımızı kullanacağız!
Son dakika: Devlet Bahçeli'den 'Cumhur İttifakı' açıklaması: Çok net mesaj verdi