Didem Arslan Yılmaz'a yayın yasağı! Didem Arslan Yılmaz kimdir, aslen nerelidir ve eşi kimdir?

Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme programına konuk olan 17 yaşındaki genç kızın yaşadıkları ülke gündemine bomba gibi düştü. Mağdur genç kızın canlı yayında anlattıkları yayın yasağı getirtti. Daha önce de programında, Kürtçe konuşan misafirini canlı yayından kovması ile gündeme gelen Didem Arslan Yılmaz çok aratılan isimler arasında yer alıyor. Peki Didem Arslan Yılmaz kimdir, aslen nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte tüm detaylar...

Didem Arslan Yılmaz'a yayın yasağı! Didem Arslan Yılmaz kimdir, aslen nerelidir ve eşi kimdir?
Didem Arslan Yılmaz'a yayın yasağı! Didem Arslan Yılmaz kimdir, aslen nerelidir ve eşi kimdir?
GİRİŞ 28.09.2021 09:25 GÜNCELLEME 28.09.2021 09:26
Bu Habere 58 Yorum Yapılmış

Didem Arslan Yılmaz 12 Ocak 1974'de İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Sivas İmranlı'lıdır. 1992'de Kadıköy Kız Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Radyo Televizyon Bölümünü tamamladı. 

KARİYERİ
1992'de Flash TV'de haber sunmaya başladı. Daha sonra Kanal D'de muhabir olarak görev yaptı. 'Çalar Saat' programını ve 'Serdar Cebe'yle Haftasonu Haberleri'ni sundu.

Bir dönem Uğur Dündar ekibinde Star TV'ye çalışmaya başladı. 2004'te Habertürk'e geçiş yapan sunucu, Haber Sahası programında yer aldı. 

CNN TÜRK'te de 4 yıl çalışan Arslan Yılmaz,  6 ay devam eden bir programda görev yaptı. Aynı dönemde Sağlık Bakanlığı ve CNN TÜRK'ün ortak organizasyonu 'Hayata Bağış' kampanyasında önemli bir farkındalık oluşturdu. 

2007'de Haber Türk'e transfer oldu ve 2016'ya kadar burada çalıştı. 13 Ajansı, Gün Ortası ve Türkiye'nin Nabzı programlarında sunuculuk yaptı. 

2020'de ise Habertürk'ten ayrıldı. Ardından Show TV'de 'Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme' programında sunuculuk yapmaya başladı. 

ÇOK SAYIDA ÖDÜL ALDI

 • 2005 - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti: Başarı Ödülü ('Kaçak ambulanslar' haberi ile)

 • 2013 - Yeni Yüzyıl Üniversitesi: Yılın En İyi Tartışma Programı kategorisi İletişim Ödülü ('Türkiye'nin Nabzı' programı)

 • 2014 - Medya Etik Konseyi: TV Haber Etik Ödülü ('Türkiye'nin Nabzı" programı) [11]

 • 2015 - Magazin Gazetecileri Derneği : 21. Altın Objektif Ödülleri, Savaş Ay Özel Ödülü ('Türkiye’nin Nabzı' programı)

DİDEM ARSLAN YILMAZ'IN EŞİ KİMDİR

Kürşat Yılmaz ile nikah masasına oturdu. Bu evliliğinden Mina isminde bir kız çocuğu dünyaya geldi. 

DİDEM ARSLAN YILMAZ DAVALIK OLDU

Geçtiğimiz günlerde moderatörlüğünü yürüttüğü 'Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme' programına katılan kadına Kürtçe konuştuğu için "Doğru düzgün Türkçe konuşun, burası Türkiye Cumhuriyeti" dedi. Bunun üzerine sosyal medyada oldukça büyük bir tepki alan Arslan Yılmaz'a Van Barosu tarafından 'bir dili ve ırkı aşağılamak' gerekçesi ile dava açıldı. 

DİDEM ARSLAN YILMAZ'IN PROGRAMINDA YAYIN YASAĞI

 'Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme' isimli programda 17 yaşındaki D.A.'nın anlattıkları adeta kan dondurdu. Ailesi ve köylüler tarafından yaşadığı mağduriyeti anlatan genç kız, "Tüm ailem işin içinde, beni ve kardeşimi ailemden kurtarın" ifadeleri ile ülke gündeminde büyük etki oluşturdu. 

Mağdur olduğu esnada anne ve babasının kendisini izlediğini aktaran D.A. kız kardeşime de izletiyorlar dedi. 

Olayın ardından, Gaziantep Valiliği şu açıklama yaparak yayın yasağı getirdi:

Dün basın açıklaması ile paylaştığımız bir televizyon programında cinsel istismar iddialarının olduğu olaya dair Gaziantep’te bulunan ilgili mahkeme tarafından yayın yasağı kararı alınmıştır. 

YORUMLAR 58
 • Reklamın iyisi 1 ay önce Şikayet Et
  Didem Aslan isimli sunucunun kürtçe biliyor oluşu bir tarafa ... Kuralları belirleyen Didem Aslan değil. RTÜK olduğu müddetçe ulusal tv lerde küfürlü sözler konuşamazsınız. Sonuçta sunucu haklı. Olayı çarpıtmaya hiç gerek yok. Bu arada bu sunucu iyi reklam yaptı. Reklamın iyisi kötüsü olmazmış.
  Cevapla
 • Selim gun 1 ay önce Şikayet Et
  Bence sunucu hakli konu kurtce turkce konusu degil hakaret icerdigi icin susturmus konuyu cartpitanlar Allahindan bulsun
  Cevapla
 • Çetin 3rdogan 1 ay önce Şikayet Et
  Şu ana kadar bir ozur de dilemedi. Bu işin sonunu iyi görmüyorum Kendisini hiç sevmem ancak bu ayrımcılıktan. basına bır iş gelirse de çok üzülürüm
  Cevapla
 • Ranip 1 ay önce Şikayet Et
  Oldu tlf da ve tv de kürtçe küfür etsin didem tepki versin sonra suçlu olsun saçmalamayın konu türkçe kürtçe değil neti anlamiyonuz
  Cevapla
 • Çetin alagöz 1 ay önce Şikayet Et
  Didem aslanı Burası Türkiye cumhuriyeti diye ne anlatmaya çalışıyorsun burda yaşayan herkes bu toprakların sahibidir Kürtler bu ülkenin temel taşlardır Çanakkale de Dumlupınar da canla baş mücadele veren büyük bir toplumdur Asıl siz dönün aynaya bakın Zaten o programı da milletin şerefiyle hasyetiyle dalga geçiyorsunuz ailelerde ne huzur nede namus bıraktınız insanları Rencide etmekten başka ne yapıyorsunuz Biriniz savcı olyorsunuz birinolsaydın böyle rezil program sunmazdın Çünkü bizim örf adetimizde böyle rezillik yok Şiddetle kınıyoruz LANETLİYORUZ sizi ve programınız Türkü de kürdü de kardeştir ve bu vatanın öz ve öz sahibidir
  Cevapla
 • Aygl 1 ay önce Şikayet Et
  Kendiside kürt..
  Cevapla
 • Ayda 1 ay önce Şikayet Et
  Daha önce programdan bir avukat kadını koşmaktan beter etti. Kadın "suratima tüküre tüküre bana herkesin önünde hakaret etti" dedi. Geçen gün yayından bir erkek psikoloğu kovdu. Adam programı tamamlamadan gitti. Ben anlamadım bu kadın kime neye güveniyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle