Van tipi araçlı İsrail casusu! Kıbrıs fena karıştı

Güney Kıbrıs'ta, İsrail İstihbarat Teşkilatı eski ajanı Tal Dilian'a ait van tipi araçta, "özel görüşmeleri dinleme ve izleme yapabilen donanım" bulunması tartışma çıkardı. Rum muhalefeti, aracın ne amaçla kullanıldığı sorusunu sordu.

Van tipi araçlı İsrail casusu! Kıbrıs fena karıştı
Van tipi araçlı İsrail casusu! Kıbrıs fena karıştı
GİRİŞ 18.11.2019 15:51 GÜNCELLEME 18.11.2019 16:57
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Rum medyasının, "casusluk aracı" manşetiyle gündeme getirdiği habere göre; Larnaka'daki "Intellaxa" isimli şirket binasında ikamet eden eski İsrail istihbaratçısının silah da taşıdığı belirtildi.

İddialara göre; Rum polisi, Tal Dilian'ın "meteorolojik teçhizat donanımlı" diye bir van tipi araç aldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine Dilian'ı yakın takibe alan Rum polisi, bir arazide van tipi aracı durdurdu. Araçta yapılan incelemede, özel dinleme ve izleme sistemlerinin olduğu belirlendi.

OFİSE BASKIN DÜZENLENDİ

Bunun üzerine, Başsavcılıktan izin alan Rum polisi, Dilian'ın ofisine de baskın yaptı. Ofiste yapılan aramalarda "çeşitli teçhizat, antenler, belgeler" incelenerek emare olarak alındı. Eski ajan Dilian da, "araçta özel görüşmelerin izlenebileceği bir teçhizatın bulunduğunu" itiraf etti. Güney Kıbrıs Mağusa Polis Müdürlüğü de olayla ilgili geniş inceleme yapıldığını açıkladı.

ANA MUHALEFET TEPKİLİ

Öte yandan Güney Kıbrıs'ta yaşayan İsrailliler ve "Intellexa" ofislerine yönelik, "terör saldırılarına hedef olabilecekleri" yönünde istihbarat bilgisi olduğu, bu nedenle de Rum polisinin ilgili kişileri ve şirketi korumaya aldığı belirtildi.

Ana muhalefet AKEL Milletvekili Eleni Mavru olayla ilgili yaptığı açıklamada "Van tipi araçtaki teçhizat kime karşı. Benzer faaliyetler için başka hangi şirketlere izin verildi?" dedi.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • belde 10 ay önce Şikayet Et
  danışıklı dövüş bunlar. kimi kandırıyor siyonist israil. Suriyede adamları atın bir roket, girelim GOLAN tepelerine. aynısı Kıbrıs üzerinden de yapacaklar. iki olay çıkarıp Güneyi Kuzeyi saldırtıp oradan azıcık buradan, adamlar dibimize kadar geldiler. bu şekliyle bir kısım iç ve dış taşeronlar bunların dümenine su taşıyor.
  Cevapla
 • Ispir 10 ay önce Şikayet Et
  Elin versen onlar kolun alirlar.
  Cevapla
 • Mehmet Erşan 10 ay önce Şikayet Et
  Rumlar kolunu kaptırdı artık İsrail'e kurtulamazlar.
  Cevapla
 • mehmet 10 ay önce Şikayet Et
  Bir yerde israilin adı geçiyorsa ciddi bir sorun vardır. Çünkü dünyadaki tüm sorunların içinde israil ve abd vardır.Dikkat edin yahudi demiyorum.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Maske takan arttı, vaka sayısı düştü
Görülmemiş olay! Diskalifiye edildi