Fransa'da sağlık çalışanlarının düzenlediği gösteride olaylar çıktı

Fransa'da sağlık çalışanları, çalışma koşullarını protesto etmek için ülke genelinde gösteriler düzenlerken, başkent Paris'te olaylar çıktı.

Fransa'da sağlık çalışanlarının düzenlediği gösteride olaylar çıktı
Fransa'da sağlık çalışanlarının düzenlediği gösteride olaylar çıktı
GİRİŞ 16.06.2020 23:17 GÜNCELLEME 17.06.2020 04:49
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Paris'te Sağlık Bakanlığının önünde toplanan eylemciler, Invalides Meydanı'na yürüdü. Göstericiler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümet karşıtı sloganlar attı, pankartlar taşıdı.

Çalışma koşullarının ve hastanelerdeki imkanların iyileştirilmesini talep eden eylemciler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını iyi yönetmediği gerekçesiyle hükümete tepki gösterdi. Sarı yelekliler de gösteriye katılarak, sağlık çalışanlarına destek verdi.

 

 

EYLEMDE GERGİNLİK

Eyleme, siyah maskeli bir grubun katılmasıyla gerginlik yaşandı. Polis, çeşitli maddeler atan gruba, biber gazıyla müdahale etti. Göstericiler, birçok çöp bidonunu ateşe verdi.

Paris Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, başkentteki eylemde 32 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Ülkenin Lyon, Strazburg, Bordeaux gibi kentlerinde de gösteriler düzenlendi.

Sağlık çalışanları, 1 yıldan fazla süredir hastanelerde imkanların yetersizliği ve kötü çalışma koşulları nedeniyle hükümetten acil eylem planı bekliyor. Ülkede, salgında hastanelerde ve yaşlı bakımevlerinde görev yapan sağlık çalışanları maske, test ve imkanların yetersizliği nedeniyle hükümete tepki göstermişti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
fransa protesto
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • kelemyeniceli 1 ay önce Şikayet Et
  sarı yelekliler yokmu hani sarı yelekliler
  Cevapla
 • Vénus hottentote » 1 ay önce Şikayet Et
  hümanizim şarlatanı işgalci Diktatör Macron
  Cevapla
 • Diriliş ve Uyanış 1 ay önce Şikayet Et
  Fransa kendi derdine düşmüş Macron ikide bir yırtık dondan çıkar gibi oraya buraya laf yetiştirmeye çalışıyor. Sen kendi ülkenin sorunlarını hallet hele
  Cevapla
 • Çiçek. 1 ay önce Şikayet Et
  Makron kendi halkına yardımı dokunmamış halkta isyan eder makron başka ülkeleri nasıl zaptederim nasıl el koyarım Suriye topraklarını Libya topraklarını nasıll ele geçiririm derdinde Fransa ekonomisini düzeltememiş ırkçı bir yönetimle yönetilmez sayın makron
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Patlama sonrası Beyrut'tan korkunç görüntüler
TFF harcama limitlerini açıkladı