Bloomberg'in Türkiye ve Erdoğan çıkışı olay oldu! Yunanistan makamları cevap bile veremedi

ABD merkezli Bloomberg, Türk donanmasının son yıllardaki büyümesine dikkat çekerek, Ankara'nın stratejik bağımsızlık konusunda hedefe yürüdüğünü yazdı. Haberde, büyük bir donanma inşa eden Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki güç dengesinde Yunanistan'ın önüne geçeceğine vurgu yapılırken, "Daha büyük fırkateynler yolda. 27 bin tonluk yarı uçak gemisinin önümüzdeki yıl teslim etmesi bekleniyor" ifadelerini kullandı.

Bloomberg'in Türkiye ve Erdoğan çıkışı olay oldu! Yunanistan makamları cevap bile veremedi
Bloomberg'in Türkiye ve Erdoğan çıkışı olay oldu! Yunanistan makamları cevap bile veremedi
GİRİŞ 07.09.2020 16:16 GÜNCELLEME 08.09.2020 08:07
Bu Habere 68 Yorum Yapılmış

Türkiye, Doğu Akdeniz'de Oruç Reis sismik araştırma gemisiyle faaliyetlerine devam ediyor. Bölgede gerilimi artırmak isteyen Yunanistan ve destekçisi Fransa'nın tutumuna karşı Ankara, Oruç Reis'e eşlik etmek üzere donanmaları devreye aldı.

 

ABD merkezli Bloomberg, Türkiye ve Yunanistan'ın donanma gücünün karşılaştırıldığı ISS raporunu haberleştirdi.

 

HABERDE ERDOĞAN VURGUSU

Deniz gücünü yeniden inşa eden Türkiye'nin, Batı ile anlaşmazlık içinde olduğu aktarılan haberde, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ulusunun çıkarlarını bölgesel bir güç olarak savunabilecek bir donanma inşa ediyor" ifadelerine yer verildi.

27 BİN TONLUK DEV GELİYOR

Donanmanın yeni gemi ve denizaltılarla güçlendirildiğine vurgu yapılan haberde, daha büyük fırkateynlerin yapım aşamasında olduğu, Türkiye'nin 2021 yılında 27 bin tonluk hafif uçak gemisine sahip olacağı aktarıldı. Türkiye'nin tersanelerinde artan yerli ve milli adımlara değinen Bloomberg, savaş gemilerinden saldırı helikopterlerine hatta İHA'lara kadar yerli silah endüstrisinin büyüdüğünü belirtti.

"TÜRK DONANMASI YUNAN RAKİBİNİ GERİDE BIRAKIR"

Türkiye'nin bölgesel bir güç olmak için büyük bir donanma inşa ettiğine dikkat çekilen haberde, "Mevcut inşaat planlarına göre, Türk donanması yakında daha güçlü olarak kabul edilen Yunan rakibini geride bırakacaktır" ifadelerine yer verildi.

Gün verdiler: Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı yeni Doğu Akdeniz kararı

YUNANİSTAN YORUM YAPAMADI

Bloomberg haberinde, "Ne Yunan Donanması sözcüsü, ne Savunma Bakanlığı ne de donanma yetkilileri bu makale için yorum yapmayacaklarını söyledi" ifadelerine de yer verdi.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 68
 • Karamanoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Durmak yok yola devam.
  Cevapla
 • Dertli 1 yıl önce Şikayet Et
  Manşetdeki resim de çok hoşuma gidiyor.
  Cevapla
 • Şükürler olsun... 1 yıl önce Şikayet Et
  Elhamdülillah
  Cevapla
 • Altan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar yunanla savaşa girmemizi istiyorlar.Yine yedi duvel haclarini takip gelecekler bu belli.Ancak bilmedikleri şu.Onlarin askerleri para için, bizim şanlı ordumuz ve halkımız ise iman ve yüreğiyle savaşıyor.Hic kimse canını para için ateşe atmaz... Fakat söz konusu vatan ise, imanla savaşanlar için gerisi teferruattir...
  Cevapla
 • Aytekin 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ülkede 350kayitli avcı var Yunan'a av mevsimi açılsın diye bekliyor evvel allah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 21 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı!
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum