Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden Macron'a müthiş cevap

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 'İslam bugün dünyanın her yerinde krizde' sözlerine 'Gelecek İslam'ındır' diyerek 'Dinimiz bir krizden geçmiyor ve geçmeyecek. İslam dini, bir beşerin ürünü olmadığından dolayı bozulması veya zayıflaması gibi bir korkumuz yoktur.' ifadelerini kullandı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden Macron'a müthiş cevap
Dünya Müslüman Alimler Birliği'nden Macron'a müthiş cevap
GİRİŞ 03.10.2020 01:09 GÜNCELLEME 03.10.2020 01:23
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

"İslami radikalizm ile mücadele" konulu bir ulusa sesleniş konuşmasında Macron, "İslam bugün dünyanın her yerinde krizde” şeklinde tepki çeken sözler kullanmıştı.

Karadaği, Facebook hesabından Macron'un sözlerine tepki olarak yaptığı açıklamada, "İslam dini, sizin kartondan ürettiğiniz sahte liderlerin günahından sorumlu değildir. İslam dini herhangi bir krizden geçmiyor." ifadesini kullandı.

"Sayın Cumhurbaşkanı (Macron), İslam dini hiçbir zaman sırtını bir yönetimin desteğine dayamadı. Ona karşı çıkanlara da kendi görüşünü dayatmak için kılıç kaldırmadı. Bundan dolayı dinimiz için endişelenmeyin." ifadelerine yer veren Karadaği, İslam'ın Allah'ın dini olduğunu, seçmenlerin ruh hallerine dayalı bir yönetim sistemi olmadığını vurguladı.

"Dinimiz bir krizden geçmiyor ve geçmeyecek. İslam dini, bir beşerin ürünü olmadığından dolayı bozulması veya zayıflaması gibi bir korkumuz yoktur." ifadesini kullanan Karadaği, başkalarının planlarına ve İslamofobiye rağmen İslam dininin hayatta olduğunu belirtti.

Karadaği, "Sayın Macron, gelecek İslam'ındır. Biz, başkalarının dinlerini ve kutsallarını meşru hedefler haline getiren toplumların geleceğinden endişe ediyoruz. 21. yüzyıldayken, dini savaşlar hayaliyle hala Orta Çağ'da yaşayan bir hükümdara (Macron'a) acıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Bir kriz varsa onun da bazı Batılı politikacıların çifte standartlarından kaynaklandığını vurgulayan Karadaği şunları kaydetti:

"Arap ve İslam dünyasında pek çok ülkede iktidardakilerin, sizin ürününüz veya tebrik ettiğiniz darbeciler olduğunu size hatırlatırız. Sayın Macron, krizde olan sizlersiniz. Ahlaki, insani ve siyasi krizlerle yıkılıyorsunuz."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 86
 • Trabzonli 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah ilmini ilhamını artırsın Hocam Cok bilgece Bi cevap olmuş
  Cevapla
 • uygurlu 3 yıl önce Şikayet Et
  adamı maymuna çevirdik. Öyle yapıyor böyle yapıyor bir halt edemiyor. Edemedikçe daha fazla hırslanıyor. Hırslandıkça böyle saçma sapan kararlar veriyor. Adamın beyin ölümü gerçekleşti.
  Cevapla
 • Ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu hocanın tüm açıklamalarını çok beğeniyorum. Müthiş bilgi ve mana yüklü bir insan. Allah selamet versin inşallah.
  Cevapla
 • Esger313 3 yıl önce Şikayet Et
  Helede anlamırlar bir türk bu dünyaya bedeldir!
  Cevapla
 • Firuze 3 yıl önce Şikayet Et
  Güzel cevap vermiş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adalar'da İETT'ye minibüs tepkisi sürüyor
AB'yi karıştıran pazarlık! Meloni iddialarına jet yalanlama!