Abdullah Ağar'dan Sincar uyarısı: Türkiye'ye karşı büyük kurnazlık yaptılar

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, Sincar'daki son gelişmeleri değerlendirdi. Ağar, "PKK'lı teröristler Irak güvenlik güçlerine katılabilir" derken, "PKK, şu anda Sincar'ın içini terk ediyor gibi görünse de 5 kilometre dışında yeniden konuşlanıyor. Burada büyük bir kurnazlık var. Yapılan anlaşmayla Türkiye'nin Sincar'a müdahale etmesinin önüne geçildi" ifadelerini kullandı.

Abdullah Ağar'dan Sincar uyarısı: Türkiye'ye karşı büyük kurnazlık yaptılar
Abdullah Ağar'dan Sincar uyarısı: Türkiye'ye karşı büyük kurnazlık yaptılar
GİRİŞ 07.12.2020 13:25 GÜNCELLEME 07.12.2020 14:17
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

PKK terör örgütünün Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar bölgesinden çekilmesi gerçeği yansıtıyor mu? PKK yer değiştirme taktiği mi uyguluyor? Bölgede yaşanan son dakika gelişmelerinin detaylarını Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar A Haber canlı yayınında anlattı.

 

"PKK SİNCAR'DAKİ VARLIĞINI KORUYACAK"

PKK terör örgütünün Sincar'da öncelikle paçavralarını indirdiğini ifade eden Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, "3-5 binayı teslim etti. Orada kurmuş olduğu sözde özerk yapı üzerinden halkı sokağa döktü. Bir şekilde PKK Sincar'da varlığını koruyacak" ifadelerini kullandı.

 

"TÜRKİYE MÜDAHALE ETMESİN DİYE BÜYÜK BİR KURNAZLIK YAPTILAR"

Ağar, Sincar'ın kent merkezinden çıkan PKK'lı teröristlerin Sincar Dağı'na çıktığını ve burasının da stratejik açıdan Türkiye için tehlike arz ettiğini söyledi. Sincar'daki PKK'lı teröristlerin üzerlerindeki üniformaları değiştirip başka üniformalar giyerek Irak güvenlik güçlerine entegre olabileceğine dikkat çeken Ağar, "Bu iddiayı ben değil Sincar'daki KDP yetkilileri söylüyor. 'PKK üzerindeki üniformalarını çıkarttı şu anda Irak ordusu ve polisinin üniformasını giyiyor' daha önce Sincar böyle bir oluşumla karşı karşıya kaldı. Burada 2500 kişilik yeni bir güç kurulacak. Peki PKK bunun içerisinde olacak mı? Olmayacak! PKK, şu anda Sincar'ın içini terk ediyor gibi görünse de 5 kilometre dışında yeniden konuşlanıyor. Burada büyük bir kurnazlık var. Yapılan anlaşmayla Türkiye'nin Sincar'a müdahale etmesinin önüne geçildi" dedi.

Bölgede yaşanan sürecin Irak'ı, Suriye'yi parçaladığını bir sonraki adımın ise Türkiye olduğunu ifade eden Ağar, Irak'ın içerisinde ülkesinin toprak bütünlüğüne ihanet edecek birçok kişinin olduğunu söyledi.

PKK'nın siyasallaştırılmasıyla ilgili çok ciddi bir oyun oynandığını Türkiye'de de bu oyunun ayağının olduğunu söyleyen Ağar, "1-2 sene sonra Suriye'de tohumları atılmış YPG/PYD'nin siyasi olarak Türkiye ile konuşmasıyla karşı karşıya kalabiliriz. PKK'nın sözde barış savaşçısı olarak dünyaya pazarlanmış fotoğrafla karşı karşıya kalabiliriz. Türkiye'nin bu yüzden PKK'nın terörize varlığıyla değil, sözde siyasi varlığıyla da mücadele etmesi gerekli. Bu mücadele Türkiye'de değil Suriye ve Irak'ta da mücadele etmeli" dedi.

YORUMLAR 10
 • canacan 3 yıl önce Şikayet Et
  bunları toplandıkları yerde gebertin.
  Cevapla
 • TURANCI 3 yıl önce Şikayet Et
  ne zaman israil ile savasiriz terör o zaman biter bölgeyi cevreleyecek sekilde 4 - 5 büyük üst yapilmali birak 5 km yi 200km yaklasamazlar
  Cevapla
 • Gakko 3 yıl önce Şikayet Et
  Erbil Irak ve Suriye gibi AB ve ABD haydutluğu hizmetkarlığı yapanlara güvenmeyin bildiğinizi okuyun
  Cevapla
 • nimet 3 yıl önce Şikayet Et
  Dinlemeyelim gerekeni yapalım..
  Cevapla
 • Kasım Ocak 3 yıl önce Şikayet Et
  Hükümet gerekeni yapsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bayraktar TB3 başardı! İşte o görüntüler
İstanbul'da anaokulunda korkunç görüntüler! Komplo iddiası