Çin'e önceden haber verilmiş: Rus gizli belgeleri yayınlandı, işte işgalin biteceği tarih

Ukrayna, ele geçirdiği Rus askeri harekat planlarını yayınladı, Amerikan basını ise, Rusya'nın Çin'e önceden haber verdiğini, Pekin'in ise Moskova'dan "işgali olimpiyatlar sonrasına ertele" talebinde bulunduğunu yazdı.

GİRİŞ 03.03.2022 12:07 GÜNCELLEME 03.03.2022 12:52
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısında 8. güne girilirken, harekata ilişkin gizli belgeler ortaya çıktı.

Ukrayna Savunma Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre, belgeler Rusya'nın Karadeniz Filosu'nun 810. Taktik Tugayı'ndan ele geçirildi.

Askeri harekat belgelerinin yanısıra, gizli kontrol tabloları, personel listesi ve gizli çağrı işaretleri de ele geçirildi.

BAŞLANGIÇ 20 ŞUBAT, BİTİŞ 6 MART

Ukrayna Savunma Bakanlığı, söz konusu evraklara ilişkin yaptığı bilgilendirmede, "Ukrayna ile savaş için planlama belgelerinin 18 Ocak'ta onaylandığı ve Ukrayna'yı ele geçirme operasyonunun 15 gün, yani 20 Şubat-6 Mart tarihleri ​​arasında süreceği alınan bilgilerden biliniyor" ifadelerini kullandı.

ÇİN RUSYA'YA "İŞGALİ OLİMPİYAT SONRASINA BIRAK" DEMİŞ

Öte yandan Amerikan New York Times gazetesi, Çin'in Rusya'nın saldıracağından önceden haberdar olduğunu ve Putin'den "Kış Olimpiyatları bitene kadar bekle" talebinde bulunduğunu belirtti. Pekin bu iddiayı yalanlasa da Putin'in işgal için seçtiği zamanlama ile iddiaların örtüşmesi dikkat çekti.

TÜM TARİHLER BİRBİRİYLE ÖRTÜŞÜYOR

Bilindiği üzere Kış Olimpiyatları, Çin'in başkenti Pekin'de 4 Şubat-20 Şubat 2022 tarihleri arasında yapıldı. Ukrayna'nın açıkladığı Rus belgelerinde saldırı onayının 18 Ocak'ta verildiği görülüyor. Muhtemeldir ki (eğer iddia doğruysa) Rusya bu tarihten sonra Pekin'i bilgilendiriyor. Putin ise Çin'i 4 Şubat'ta ziyaret ediyor. Putin, işgal öncesi 90 dakika boyunca dünyaya seslendiği konuşmasını 20 Şubat'ta yani tam da olimpiyatların bittiği gün yapıyor. İşgal ise 24 Şubat sabahı başlıyor. Çin her ne kadar iddiaları reddetse de bu iki haber incelendiğinde tarihlerin örtüştüğü kanısı ortaya çıkıyor. Böyle bir durumda Çin'in "operasyonu ertele" talebinin Rusya tarafından dikkate alındığını düşünmek yanlış olmaz.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 47
 • Umut 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne düsüne bilirizki birtane kendini önemseyen baskalarına deger vemeyen beyin yoksunu lider sade bu savas ukraynayı degil bütün insanliga zarar veriyor hem maddi hemdemanevi liderler saraylarinda sırca kösķlerde masal anlatıyor olan ukraynafa tabiki insanlar okadar zor yasam mücadelesi veriyor ama diger ülkerdede gariban insanlarıda etkiliyor bu zamanda bu cagda insanların yasam hakki katil putinde diger ülkeler liderlerde seyrediyor ALLAH Bizi korusun yandıkki neyandık bu katil sanki ölmeyecek Rabbim bizlere acısın bu savasın müslümanı ve din ayrıcılıgı olmamalı bütün dünya ayaklanmalı insan hayatı bukadarmı ucuz
  Cevapla
 • Öeto 1 yıl önce Şikayet Et
  Bütün dünya potin diktatoruna karşı ama marabaları ona terk etmemekle kararlı bakalım neyere kadar marabalık yapacsklar
  Cevapla
 • Selım 1 yıl önce Şikayet Et
  Yav he hee Rus askerleri yanında savas planları ile gidiyorlardı kim inanır anca kadir inanır bırakın bu numaraları dertleri rusyayı destekleyen cınıde karalamak
  Cevapla
 • Selım 1 yıl önce Şikayet Et
  Onunuze gelen her belgeye inanmayın en guzel ornek kılıcdaroglunun belge diye gosterdıklerı herseyı sahtesi oldugu gıbı belgenınde sahtesi vardır malum ırakı ısgal etmek ıcın yok kimyasal silah var o var bu var sonunda kendileri itiraf ettiler yalanlarını
  Cevapla
 • Ali emmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupanın göbeğinde savaş çıkmadıkça kendini medeni ve demokrat diye gösteren sırtlan sürüsü leşçiler kendi menfaatleri için herşeyi yaparlar. Ukraynayı bile kukla niyetine kullanıyorlar. Ukrayna liderinde birilerinin menfaati var veya birilerinin yeni prensi.Allah devletimizi korusun inşallah.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünya bu pozisyonu konuşuyor! 90+9'da golden 1 saniye önce maçı bitirdi
Başkan Erdoğan büyük hedefi duyurdu!