Yine Mossad fiyaskosu! Rehineler için hastaneleri bastılar, hüsranla çekildiler

İsrail'in Gazze'deki terör saldırılarında rehinelere ulaşmak için "yanlış istihbarat" sonucunda hastanelere baskın düzenlediği, her saldırıdan eli boş dönerek hüsrana uğradığı belirlendi. Rehinelere ulaşamayan İsrail, ateşkese razı oldu.

GİRİŞ 20.11.2023 18:35 GÜNCELLEME 23.11.2023 11:09
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Gazze’deki soykırım saldırılarında evler, okullar, mülteci kamplarından sonra hastanelerdeki sivilleri katleden İsrail’in bir fiyaskosu daha ortaya çıktı. Kassam Tugayları’nın esir alarak tünellerde tuttuğu İsraillilere ulaşmak için Gazze’ye giren ve ağır kayıplar veren İsrail ordusunun, hastane saldırılarını da rehinelere ulaşmak için düzenlediği bildirildi.

Mossad ve Şinbet’in “rehinelerin hastane, okul veya cami tünellerinde tutulduğu” yönündeki uyduruk istihbarat bilgisi üzerine hareket ettiği belirlenen İsrail ordusunun, gerçekleştirdiği bütün baskınlardan eli boş döndüğü kaydedildi.

Kanlı baskınlar düzenlediği okul ve hastanelerde yaralı sivillerden başka hiçbir şey bulamayan, tünele dair bir ize rastlayamayan ve odalara yerleştirdiği paslı silahlar üzerinden uluslararası kamuoyuna çürük mesajlar veren İsrail ordusunun yaşadığı rehine hezimeti üzerine esir takası ve ateşkes anlaşmasına varılmasına yeşil ışık yaktığı aktarıldı.

İsrail ordusu baskın yaptığı Gazze'deki Şifa Hastanesi bahçesini buldozerlerle kazıyorİsrail ordusu baskın yaptığı Gazze'deki Şifa Hastanesi bahçesini buldozerlerle kazıyor

 • Gazze’deki 35 hastanenin 18’ine ağır saldırılar düzenleyerek kullanılmaz hale getiren İsrail ordusu, 31 Ekim’den bu yana şehre düzenlediği kara saldırılarında özellikle sağlık tesislerini hedef aldı. El-Baptist Hastanesi’ni bombalayıp 473 Filistinli’yi şehit eden İsrail; El Ehli Hastanesi, Avrupa Hastanesi, Endonezya Hastanesi, El Rantisi Çocuk Hastanesi, El Nasr Hastanesi ve Şifa Hastanesi gibi kritik sağlık tesislerine hem havadan hem karadan operasyon düzenliyor.


MOSSAD EFSANESİ BİR KEZ DAHA ÇÖKTÜ

7 Ekim’deki Aksa Tufanı operasyonunu önceden öğrenemeyip İsrail ordusunun tedbirsiz yakalanmasına sebep olduğu gerekçesiyle eleştirilen dış istihbarat birimi Mossad ile iç istihbarat oluşumu Şinbet, siyonist orduyu bu kez “hastane-rehine-tünel” üçgeninde hüsrana uğrattı.

Hastane saldırıları ile İsrail ordusunun soykırımcı katiller olduğu uluslararası çapta tescillenirken, rehinelerin de hiçbirisine ulaşılamayarak hiçbir kazanım elde edilemedi.

Eski İsrail başbakanından itiraf: Hastane altındaki sığınakları İsrail inşa ettiEski İsrail başbakanından itiraf: Hastane altındaki sığınakları İsrail inşa etti

KASSAM’IN ŞARTLARINA BOYUN EĞDİLER

İsrail, ayrıca ateşkes anlaşmasına da razı oldu.

Kassam Tugayları’nın; 5 günlük ateşkes, Refah Sınır Kapısı’ndan insani yardımların Gazze’ye girişine müsaade edilmesi ve karşılıklı olarak rehinelerin gruplar halinde serbest bırakılmasını içeren teklifinin İsrail tarafından kabul edildiği bildirildi.

Amerikan Washington Post gazetesinin iddiasına göre, Katar ve ABD’nin arabuluculuğunda sürdürülen müzakereler neticesinde en az 5 günlük ateşkes ilan edileceği ifade edildi.

EBU UBEYDE NE DEDİYSE O OLUYOR

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, 13 Kasım’da sıraladığı şartlarda, “Geçen hafta Katarlı kardeşlerimiz, Gazze’deki İsrailli esirlere karşılık, Filistinli 200 çocuk ve 25 kadının serbest bırakılması için çalışmalarını yürüttü. Ateşkes tam anlamıyla bir ateşkes olmalı. Gazze Şeridi’nin her yerinde insani yardıma izin vermelidir. 5 günlük ateşkes karşılığında 70 rehineyi bırakmaya hazırız.” demişti.

Netenyahu, Şifa Hastanesi'ne yapılan baskınla övündüNetenyahu, Şifa Hastanesi'ne yapılan baskınla övündü

 • Kassam Tugayları’nın elinde 40’ı asker 239 rehine bulunuyor. Kassam Tugayları, sivil esirlerin karşılığında sivil, asker rehinelerin karşılığında asker rehine takası önerisinde ısrar ediyor. İlk etapta sivil esirlerin serbest bırakılması öngörülüyor.


YAHUDİLERİN İSRAİL'E REHİNE BASKISI ARTARAK DEVAM EDİYOR

İsrail’in başkenti Tel Aviv’de, Kassam Tugayları tarafından esir alınanların yakınlarının düzenlediği protesto gösterisi devam ediyor.

Yüzlerce İsrailli, Başbakan Binyamin Netanyahu ve hükümetine tepki göstererek, Netanyahu’ya ithafen “suçlu” yazan mumlar yakıyor.

Göstericiler, “Çocuklarımızı geri getirin” pankartları taşıyarak, Netanyahu’nun derhal görevden alınması çağrısında bulunuyor.

Öte yandan İsrail, Gazze'ye yönelik saldırılarında kendi vatandaşı olan esirleri de katlediyor.

Son olarak 9 Kasım’daki hava bombardımanında ölen Gazze’deki esir asker Faul Azai Mark Asiani’nin son konuşması yayınlanmıştı. Kassam Tugayları’nın resmi Telegram hesabı üzerinden paylaşılan videoda, Faul Azai Mark Asiani’nin ölümden korktuğuna ilişkin ifadeleri dikkat çekmişti.

19 yaşındaki İsrailli asker Asiani’nin İsrail bombardımanı sonrası hayatını kaybettiğine ilişkin görüntüler de yer almıştı.

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 54
 • RAMAZAN KARAKAYA 2 hafta önce Şikayet Et
  Kangran olmuş uzuva pansuman yapılmaz kesilir atılır.kimse akıl hastası paronayak eli kanlı katil bir komşu istemez.siyonist terörist israil yok edilmedikçe filistin huzur bulamaz.
  Cevapla
 • Yusuf 2 hafta önce Şikayet Et
  Kassam tugaylarının muzaffer askerleri Allah sizlere şanlı bir zafer nasip eylesin
  Cevapla
 • osmanlı torunu. 2 hafta önce Şikayet Et
  artık israilliye bu dünyada huzur olmayacak çünkü onların israilli olduklarını öğrendiğim an onları parçalayacağım çünkü onlar benim canımı çok yaktılar onlar insani duyguları olmayan iğrenç yaratıklar artık kısas zamanı ülkemde bir tek israilli görmek istemiyorum...
  Cevapla
 • VATANDAŞ 2 hafta önce Şikayet Et
  İyi güzel de siz o sivilleri aldığınızda ve rehineleri serbest de bıraktığınızda israil 5 gün sonra yine gelip bombalayacak gazzeyi. Hatta 5 gün bile beklemez bu kansızlar. Elinizdeki en büyük kozu umarım israile kaptırmış olmazsınız.
  Cevapla
 • Hakan Taşçı 2 hafta önce Şikayet Et
  Yalancı işgalci katil siyonist ve ortakları yalan ve zulüm üzerine sistem oluşturamazsınız.çökecek ve altında kalacaksınız. Dünya barış ve huzur istiyor.buda sizde yok !KAYBETTİNİZ!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başkan Erdoğan'dan son dakika açıklaması! ABD'ye çok sert veto tepkisi!
Sobaya tiner döktü, saniyeler sonra dehşeti yaşadı...