Husiler, ABD'ye meydan okudu! Açık bir savaşa hazırlanıyoruz

Yemen’deki İran destekli Husilerin siyasi büro üyesi Ali el-Kahhum, ABD'nin Yemen’deki hedeflerine yönelik saldırılarının “etkisiz” olduğunu ve saldırılarına karşı ABD ile açık bir savaşa girmek üzere hazırlandıklarını söyledi.

GİRİŞ 16.01.2024 04:12 GÜNCELLEME 16.01.2024 09:30
Bu Habere 107 Yorum Yapılmış

Husilerin (Ensarullah Hareketi) siyasi büro üyesi Kahhum, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Yemen’den Amerikalılara şunu söylüyoruz: Yemen'e yönelik tüm hareketleriniz ve saldırılarınız başarısızlıkla sonuçlanacak, saldırılarınıza tüm gücümüzle karşı koyacağız. Yemen'in kudretini göreceksiniz ve bölgeden aşağılanmış bir halde çekileceksiniz. Kibrinizi kıracak, sözde heybetinizi yıkacak Yemen caydırıcılığını göreceksiniz.” dedi.

Gerilim artıyor! ABD, İsrail ve İngiltere'ye meydan okudular!Gerilim artıyor! ABD, İsrail ve İngiltere'ye meydan okudular!

"YEMEN DEVLETİ, ABD İLE AÇIK BİR SAVAŞA GİRMEYE HAZIRLANIYOR"

Yemen’in, devletiyle, halkıyla ve ordusuyla ABD ile bir savaşa hazırlandığına dikkati çeken Kahhum, şunları söyledi:

“Yemen devleti, liderliği, silahlı kuvvetleri ve halkı tetikte ve ABD ile açık bir savaşa girmeye hazırlanıyor. Filistin ve ümmetin tüm davaları uğruna, Amerika, İngiltere ve İsrail'in temsil ettiği Büyük Şeytan'la doğrudan karşı karşıya gelmek büyük bir onurdur.”

Kahhum, ABD ile savaşın “vaat edilen bir fetih ve cihat” olduğuna vurgu yaptı.

“ABD’NİN SALDIRILARI ETKİSİZ"

​​​​​​​ABD’nin Yemen’deki saldırılarının etkisiz olduğunu savunan Kahhum, “ABD ve İngiltere'nin Yemen'e yönelik saldırılarının hiçbir etkisi olmadı ve olmayacak. Bu, egemenliği ve uluslararası yasaları çiğneyen bir saldırı ve suçtur.” değerlendirmesinde bulundu.

ABD ve İngiltere, Yemen'e saldırı başlattı! Tüm güçler Kızıldeniz'deABD ve İngiltere, Yemen'e saldırı başlattı! Tüm güçler Kızıldeniz'de

"YEMEN'E SAVAŞ İLAN ETTİLER"

Kahhum, “ABD ile İngiltere’nin vurduğu hedefler daha önce bombalanan bölgelerdeydi ve bu yeni bir şey değil. Bununla birlikte Yemen'e savaş ilan ettiler ve dolayısıyla Yemen’in onlara yönelik yapacağı saldırılara ve Yemen'in stratejik caydırıcılığına katlanmaları gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Husilerin (Ensarullah Hareketi) siyasi büro üyesi Ali el-Kahhum

"PİŞMAN OLACAKLAR VE BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEKLER"

Ali el-Kahhum, “Bu terörist ABD’dir ve bu da onun işlediği suçudur. Bu açık bir savaştır ve devam ediyor. Saldırılarında pişman olacaklar ve bedelini ağır ödeyecekler. Yemen, yüce milletiyle, devletiyle, liderliğiyle, silahlı kuvvetleriyle, güçlü eliyle ve askeri yetenekleriyle büyüktür.” şeklinde konuştu.

Kahhum, ABD’ye zafere ulaşana dek savaşacaklarına dikkati çekerek, düşmanlarına karşı tepkilerinin sert ve acıklı olacağını kaydetti.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 107
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Yemen önce şu suudları bae bahreyni yola getirin.. Gerisi kendiliğinden lehinize sonuçlanır.. Siyonlara hizmet eden bir tasmalı köpekler var
  Cevapla
 • Baba Tanga 6 ay önce Şikayet Et
  ABD uçak gemisi batacak
  Cevapla
 • Yavuz Çetin 6 ay önce Şikayet Et
  Kimse İran'a düşman değil, Yıllardır İran tüm sünni Müslümanlara düşmandır. Husiler de İran'ın güdümündedir. Yemen'de ehli sünnet Müslümanları öldürdüler, mallarına evlerine el koydular yüzlerce kadının ırzına geçtiler. Irak'ta ve Suriye'de kim var?.. Amerika'nın çekildiği yerde şu an İran'a bağlı haşti şabi var. Amerika bunları kullanıyor!..
  Cevapla
 • yusuf 6 ay önce Şikayet Et
  husilere hertürlü destek verilmeli amerika bu bölgeden def edilmedikçe ortadoğuya huzur gelmez.arbistanda husi düşmanlığını bırakır hertürlü desteği vermeli düşman tek amerika.
  Cevapla
 • Bilal 6 ay önce Şikayet Et
  Allah güç kuvvet versin inşallah, Allah kafirlerin belasını versin inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Moody's'in Türkiye kararı yabancıyı olumluya döndürdü
İsrail işgalci köpeklerine ağlıyor