ABD ve İsrail'den kanlı anlaşma! Hamas'ı öne sürüp el sıkıştılar

ABD ve İsrail, "Refah'ta Hamas'ın yenilmesi" konusunda uzlaştıklarını ve ABD'nin endişelerinin göz önünde bulundurulması şartıyla Refah'a kara operasyonu planında anlaştıklarını açıkladı.

ABD ve İsrail'den kanlı anlaşma! Hamas'ı öne sürüp el sıkıştılar
ABD ve İsrail'den kanlı anlaşma! Hamas'ı öne sürüp el sıkıştılar
GİRİŞ 19.04.2024 02:57 GÜNCELLEME 19.04.2024 02:57
Bu Habere 55 Yorum Yapılmış

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamaya göre ABD'nin ve İsrail'in ulusal güvenlik yetkilileri, çevrim içi toplantıda hem İran'ın İsrail'e son saldırılarını hem de İsrail'in Refah'a yönelik olası saldırı planlarını ele aldı.

Açıklamada, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın Amerika tarafına, İsrail tarafına ise Stratejik İşler Bakanı Ron Dermer ile Ulusal Güvenlik Danışmanı Tzachi Hanegbi'nin başkanlık ettiği kaydedildi.

ABD ve İsrail'den kanlı anlaşma! Hamas'ı öne sürüp el sıkıştılar

REFAH'A KARA OPERASYONU PLANINDA ANLAŞMA SAĞLANDI

Açıklamada, Refah'la ilgili tarafların karşılıklı olarak görüşlerini ortaya koyduğu aktarılarak "İki taraf, Hamas'ın Refah'ta yenildiğini görme amacı konusunda uzlaştı." ifadesine yer verildi.

Öte yandan ABD tarafının, İsrail'in Refah'a yönelik olası saldırı planlarıyla ilgili endişelerini gündeme getirdiği ve İsrail tarafının da söz konusu endişeleri göz önünde bulunduracağı belirtildi.

ABD ve İsrail'den kanlı anlaşma! Hamas'ı öne sürüp el sıkıştılar

İRAN KONUSUNDA İSRAİL'E TAM DESTEK

İran'ın İsrail'e yönelik son saldırılarının geniş şekilde ele alındığı belirtilen açıklamada ABD'nin bu konuda İsrail'e desteğinin tam olduğu vurgulandı.

Tarafların daha kapsamlı görüşmeler için yakın zamanda yeniden toplantı yapacağı kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ise Gazze'nin güneyindeki Refah kentine girmek için tarih belirlediği belirtilmişti.

İsrail'den skandal İran ve kara operasyonu duyurusu! Resmen ilan ettiler

KAYNAK: AA
Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 55
 • Ali 1 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun Müslüman ülkelere ve liderlerine
  Cevapla
 • Muratt 1 ay önce Şikayet Et
  Ahmak olduğunuz kadar canîsiniz. Dünyanın nimetlerinin tamamı sizin olsun istiyorsunuz, halbuki dünyada herkese yer var. Yettiniz artık. Bela size ummadığınız taraftan geliyor. Hemde dalga dalga. Çürümüş kokmuş düzeniniz yıkılacak. Sizde altında yok olacaksınız inşallah. Siz sadece beklemede kalın. Geliyor gelmekte olan. Diz çökeceksiniz Merhamet dini İslama siginacaksiniz.
  Cevapla
 • Muratt 1 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar ahmak bir topluluksunuz. Hamas gazzede yok edilecek sanıyorsunuz. Velevki kısmen yok ettiniz. Fakat dünya sokaklarında milyonlarca hamas doğdu. Çünkü hamas diye diye bebeleri katlettiniz. Kadınları katlettiniz. Bu hiç unutulurmu? Daha milyonlarca hamas doğacak. Ey Amerika içinizde hiç aklı başında kimse kalmadı mı? İntihar etmek için neden bu kadar acele ediyorsunuz?
  Cevapla
 • cenk rst 1 ay önce Şikayet Et
  O ellerin kırılacağı gün yakındır
  Cevapla
 • Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Katiller birbiri ile kolay anlaşır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu cephesinden Özgür Özel ve İmamoğlu'na zehir zemberek sözler
Türbülansa maruz kalmamak için ne yapılmalı?