Tesla binlerce çalışanını işten çıkaracak!

Tesla 14 binden fazla çalışanını işten çıkarma kararı aldı. Kararı şirketin CEO'su Elon Musk duyurdu.

Tesla binlerce çalışanını işten çıkaracak!
Tesla binlerce çalışanını işten çıkaracak!
GİRİŞ 15.04.2024 16:20 GÜNCELLEME 15.04.2024 16:21
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Tesla, küresel işgücünün yüzde 10'undan fazlasını işten çıkaracak. Tesla'nın Aralık 2023 itibariyle küresel çapta 140.473 çalışanı bulunuyordu. 

Tesla CEO'su Elon Musk yayınladığı bir mesajda "Şirketi bir sonraki büyüme aşamamıza hazırlarken, maliyet azaltma ve üretkenliği arttırmak için şirketin her yönüne bakmak son derece önemlidir. Bu çabanın bir parçası olarak, organizasyonun kapsamlı bir incelemesini yaptık ve personel sayımızı küresel olarak %10'dan fazla azaltma gibi zor bir karar aldık" dedi.

Tesla hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde yüzde 0,99 düşüş gösterdi. Bu ayın başlarında Tesla, ilk çeyrekte küresel araç teslimatlarının dört yılın ardından ilk kez düştüğünü açıklamıştı. 

Ekrem Öztürk Haber7.com - Teknoloji Editörü
Haber 7 - Ekrem Öztürk

Editör Hakkında

1995 yılında doğdu, İstanbul'da yaşıyor. Gelişim Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden 2021 yılında mezun oldu. 6 yıldır metin yazarlığı yapmakta ve bu süreçte kendisinin bilim kurgu, kişisel gelişim alanlarında yazdığı üç kitabı bulunmaktadır. Belirli zamanlarda toplumu ilgilendiren güncel konuları özgün bir bakış açısıyla ele aldığı makaleler yazmaktadır. Meslek hayatına ise Haber7.com'da "Teknoloji Editörü" olarak devam etmektedir. Ayrıca günümüz insan ilişkilerinde saygının ve empatinin çok büyük bir güç olduğuna inanmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Kılınçlarsan 51 4 hafta önce Şikayet Et
    Buraya gelsinler Türkiye’de çalışacak adam yok.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar müthiş gelişmeyi açıkladı: 2  ay içinde prototiplerini üreteceğiz
Sokak köpekleri az kalsın adamı parçalıyordu! 10 köpek birden saldırdı...