Köylülerden HES'e karşı tenekeli protesto

Antalya'nın Manavgat, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri arasında bulunan Çenger Çayı üzerindeki HES projesi için yapılması planlanan toplantı, köylülerin katılmaması nedeniyle gerçekleştirilemedi.

Köylülerden HES'e karşı tenekeli protesto
Köylülerden HES'e karşı tenekeli protesto
GİRİŞ 15.05.2014 22:11 GÜNCELLEME 15.05.2014 22:11

Toplantının yapılacağı lokantanın önünde toplanan köylüler, teneke ve çan çalarak toplantıyı protesto ettiler.

Kanyon Yenilenebilir Enerji Üretim Tic. A.Ş tarafından yapılıp işletilmesi planlanan 'Çenger 1-2-3 Regülatörleri ve HES Projesi' ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 9. maddesi gereğince halkı yatırım hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla Akseki Güçlüköy Mahallesi'nde bir lokantada yapılması planlanan toplantı katılım olmaması nedeniyle yapılamadı.

Toplantı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden gelen 5 görevli, vatandaşların protestosu ile karşılaştı. Ellerinde taşıdıkları HES karşıtı dövizlerle toplantı yapılacak mekanın önünde toplanan köylüler, teneke ve çan çalarak toplantıyı protesto ettiler.

Toplantıya katılım olmaması nedeniyle toplantıyı yapamayan Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri, Avukat Ramazan Ecevitoğlu ve TEMA Vakfı Antalya Şube Başkanı Şenay Malbora, Mahalle Muhtarı Murat Ceylan ve vatandaşların ısrarı üzerine tutanak tuttu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Maliye'den 'demir yumruk' operasyonu: 7 milyar lira rekor ceza
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Büyük bir tehdit - Gazete manşetleri