Halk PKK'ya isyan etti: Defolun!

Ezidileri DAEŞ'ten kurtarma bahanesiyle Ağustos 2014'te Şengal'e yerleştirilen PKK, bölge insanınca 'işgalci' olarak görülüyor.

Halk PKK'ya isyan etti: Defolun!
Halk PKK'ya isyan etti: Defolun!
GİRİŞ 12.10.2016 06:12 GÜNCELLEME 12.10.2016 08:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Irak'ın kuzeyindeki Musul kentine bağlı Sincar ilçesinde yaşayan Ezidiler, terör örgütü PKK'nın bölgeyi en kısa zamanda terk etmesini istiyor. Sincar Kaymakamı Mehma Halil, “Şengal (Sincar) ilçesinde son günlerde 8 sivilin şüpheli ölümüyle karşılaştık. Bölgedeki istikrarsız ve güvensiz ortamın meydana gelmesinin ardında diktatör PKK ve YPG'liler var" dedi. Şengal'in DAEŞ'in elinden alınmasından sonra bir nebze de olsa bölgenin güvenliğinin sağlandığını aktaran Halil, “Ancak PKK ve onun çatısındaki güçlerin bölgenin içişlerine karışmasıyla ilçenin durumu bozuldu. Irak ve Kürdistan Bölgesi'nin dışından gelen PKK'lılar, Şengal ilçesini resmen işgal edip hiçbir şekilde bölgedeki halkın iradesine saygı göstermiyor" diye konuştu.

DİKTATÖR GİBİLER

Halil, Ezidilerin bölgede PKK'yı istemediğini vurgulayarak şunları söyledi: “PKK'nın Sincar'ı terk etmesi için birçok yola başvurduk. Şengal'deki Ezidiler, bunu birçok defa dile getirip çağrılarını yineledi. Ancak örgüt ve onun kontrolündeki güçler diktatörler gibi bölgede kalmaya devam ediyor. Sivillerin öldürülmesi ve kaçırma olaylarının artmasıyla birlikte Peşmerge ve PKK'lılar arasında başka bir çatışmanın çıkmaması için dua ediyoruz."

KAYNAK: YENİŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • m akif 5 yıl önce Şikayet Et
  vay vay vay TÜRKMEN yurtları PKK ile dolmuş . misakı milli sınırları PKK sınırları olmuş heyy hat neredesin OSMANLI neredesin TÜRKİYE kurtar ateist marksist PKK dan TÜRK İSLAM Yurtlarını ....!
  Cevapla
 • HakKan 5 yıl önce Şikayet Et
  postu oraya sermişler soysuzlar gidermi.. hiç sanmam..
  Cevapla
 • samsun 5 yıl önce Şikayet Et
  şengal de oylama yapın pkk kdp den daha fazla oy alır.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe nefes aldı!
Gaziantep Valisi duyurdu: Ulaşım kontrollü şekilde başladı!