Vecdet Öz kimdir kimdir? Kaç yaşındadır, aslen nerelidir?

Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz'ün, 24 Haziran 2018'de yapılacak erken seçimlerde adaylığı kabul edildi. Peki, YSK tarafından adaylık için başvurusunun kabul edildiği açıklanan Vecdet Öz kimdir? Genel Seçimler öncesinde Adalet Partisi'nden cumhurbaşkanı adaylığı için adı geçen Vecdet Öz aslen nereli, kaç yaşında?

Vecdet Öz kimdir kimdir? Kaç yaşındadır, aslen nerelidir?
Vecdet Öz kimdir kimdir? Kaç yaşındadır, aslen nerelidir?
GİRİŞ 05.05.2018 11:26 GÜNCELLEME 05.05.2018 11:26

Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz, 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek Türkiye Genel Seçimleri'nde 100 bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olmak için başvuru işleminde bulundu. Bu gelişmenin akabinde seçmenlerinden 100 bin adet imza toplamayı hedefleyerek Adalet Partisi'nden Vecdet Öz'ün; kim olduğu, hayatı, eğitimi ve kariyerine ilişkin bilgiler merak edilerek detaylı araştırmalara hız kazandırılmaya başlandı. Öte yandan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven tarafından Vecdet Öz'in düzenlenecek erken seçimlerde cumhurbaşkanlığı adaylığının onaylandığının açıklaması gerçekleştirildi. Peki, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'ya cumhurbaşkanı adaylığı için başvuruda bulunan ve bu adaylığı kabul edilen isim Vecdet Öz kimdir? İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü gibi kurumlarda görev icra etmiş Vecdet Öz aslen nereli ve kaç yaşındadır?

VECDET ÖZ KİMDİR? DETAYLI HAYATI...

 

 

Adalet Partisi (AP) Genel Başkanı Vecdet Öz, 1959 tarihinde Samsun ilinin Çarşamba ilçesinde hayata gözlerini açtı. İlk okul ve ortaokul eğitimini Samsun’un Çarşamba ilçesinde bitiren Vecdet Öz, lise eğitimini de aynı ilçede lise birinci olarak tamamladı. Esnaf bir ailenin evladı olan Vecdet Öz, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak mezun oldu. Ulusal projelerde yer almasıyla ve idari görevlerde bulunmasıyla tanınan isim, Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olmasının akabinde İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nde Doktora (PhD) eğitimini tamamladı.

vecdet

2015 yılından bu yana Adalet Partisi (AP)’nin Genel Başkanlık görevini üstlenen Vecdet Öz, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü'nde girdiği sınavda Yardımcı Doçent ünvanını elde etti ve Öğretim Üyesi kadrosuna yerleştirildi. İlerleyen zamanlarda, yurt dışında yeterlik sınavlarını da kazanarak Doçent ve Profesörlük unvanıyla diplomalarını aldı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü gibi kurumlarda görev icra etmiş Vecdet Öz’ün, yüze yakın ulusal ve uluslar arası bilimsel yayını ve ‘Biyoterör’ alanında yazarlığını yaptığı bir de ders kitabı bulunmaktadır.

VECDET

VECDET ÖZ’ÜN ULUSAL PROJELERİ NELERDİR?

İlaç sanayinde kullanılan teknolojinin ve üretimin kontrol edilmesi ve uluslar arası standartlara (GMP) yükseltilmesi.

Eski tip motorların çevre ve dolayısı ile insan sağlığına olan olumsuz etkilerinin araştırılması, havaya yaydıkları zehirli gazların belirlenmesi, yeni motor teknolojilerinin bu amaçla mukayese edilmesi ve motorlu taşıtlarda eksoz emisyon ölçümünün yapılarak denetimin ülke geneline yaygınlaştırılması.

Hava Kalite Kontrol Yasaları’nın hazırlanması, havayı kirleten ajanların belirlenmesi, modern enerji üreten sistemlerin kontrollü olarak yaygınlaştırılması ve eski teknolojilerin men edilmesi.

İçme ve Kullanma Sularının ıslahı, “Plastik Damacana Tüp Su” projesinin tasarlanarak hayata geçirilmesi, ülke geneline yaygınlaştırılması ve su sanayi’nin çağdaş üretime geçirilmesi.

Açıkta satılan gıdaların men edilmesi amacı ile gıda denetim yöntemlerinin geliştirilmesi, denetimlerin ülke geneline yaygınlaştırılması ve tüm gıda sanayi’nin FDA standartlarında üretime geçirilmesi.

VECDET

VECDET ÖZ'ÜN BULUNDUĞU İDARİ GÖREVLER NELERDİR?

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kan Merkezi Müdürü (1989-1993)

Sağlık Bakanlığı İstanbul Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü Müdürü (1993-1995)

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Müsteşar Vekili (1995-1998)

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Tıp Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı (2005-2013)

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi, Enstitü Kurulu Üyesi ve Müdür Yrd. (2013-2015)

Adalet Partisi Genel Başkanı (2015- Halen)

vecdet

ETİKETLER
vecdet öz kimdir
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Eğer doğruysa büyük skandal: Olmayan mala zam
Son dakika: 26 Kasım koronavirüs tablosu açıklandı! Bakan Koca'dan varyant açıklaması