Mahkeme kararını verdi! Düğün fotoğrafçısına ceza

Edirne'de düğün fotoğraflarını beğenmediği için fotoğrafçı hakkında dava açan çift, mahkemece haklı bulundu. Fotoğrafçı G.M'nin geline ve damada ikişer bin lira manevi tazminat ve 625 lira maddi tazminat olmak üzere toplam 4 bin 625 lira tazminat ödemesine karar verildi.

Mahkeme kararını verdi! Düğün fotoğrafçısına ceza
Mahkeme kararını verdi! Düğün fotoğrafçısına ceza
GİRİŞ 09.11.2018 11:00 GÜNCELLEME 09.11.2018 11:06
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Evlenmeye karar veren E.E ve E.E çifti, düğün fotoğraflarını çekmesi için kentte bir fotoğrafçıyla anlaştı. Fotoğrafçı G.M, şehrin pek çok noktasında çiftin fotoğrafını çekti.

Fotoğrafları beğenmeyen çift, "özensiz çekim" gerekçesiyle fotoğrafçı hakkında maddi ve manevi tazminat davası açtı. Edirne 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, fotoğraf ve kamera çekiminin sözleşmeye uygun yapılıp yapılmadığı incelendi. 

Mahkemede ayrıca, çiftin iddia ettiği üzere başka fotoğrafların mı, çift tarafından seçilen fotoğrafların mı büyütüldüğü ve albüm yapıldığı ile fotoğrafçının edinimini eksik ve ayıplı ifa edip etmediğine dair bilirkişiden rapor istendi. 

Dava, fotoğrafçı bilirkişinin mahkemeye sunduğu raporun ardından karara bağlandı. Mahkeme, davalı fotoğrafçı G.M'nin geline ve damada ikişer bin lira manevi tazminat ve 625 lira maddi tazminat olmak üzere toplam 4 bin 625 lira tazminat ödemesine, tazminatın taraflar arasında dış mekan çekimi için anlaşılan tarih 17 Eylül 2016'dan itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte fotoğrafçıdan tahsiline karar verdi.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • ümit 1 yıl önce Şikayet Et
  bende fotoğrafçıyım.öyle gelin ve damatlar çıkıyorki karşımıza odun yutmuş gibi poz veriyorlar. fotoğrafçı napsın.
  Cevapla
 • ibo 1 yıl önce Şikayet Et
  fotografcı cok comertmış bır bılezık parası verıcek
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu fotoğraf işi daha epeyi baş ağrıtacak gibi görünüyor. Benim de fotoğrafım olsa kaldır buyurdu Peygamber Efendimiz sav. Artı evde canlı hayvan insan suretleri olan eve Rahmet melekleri girmez.
  Cevapla
 • uzm 1 yıl önce Şikayet Et
  fotoğrafçılar malesef işlerini özenerek yapmıyor 1 vesikalık fotoğraf için kaç kere çekim yaptırmıştım. başka bir fotoğrafçıya fotodaki lekeleri sil dedim hiç umrunda bile olmadan vesikalıkları bastırmış. başka bir fotoğrafçı da fotoğrafı neredeyse siyah beyaz çıkarmış. yazıcıdan çıkartırdım ne diye buraya geldim o zaman. özetle özensiz iş yapmaktalar .sert kayaya çarpmışlar bu sefer hepsi o
  Cevapla
 • Hasancan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir de her önüne gelenin fotoğrafını çekip çıkışta 20 TL ye zorla fotoğraf satan uyanıkları da yakalayın.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yunanistan şaşkına döndü: Ayasofya kararı sonrası 'boykot' çağrısı
Galatasaray galibiyeti unuttu!