İki oğlunu öldüren babadan şoke eden iddia!

Üsküdar'da 21 ve 22 yaşlarında iki çocuğunu öldüren birini de yaralayan Aslan Güleryüz'ün yargılanmasına devam edildi. Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda sanığın suç tarihinde ve suçu izleyen günlerde akıl hastalığının bulunmadığı, cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi. Savcı sunduğu esas hakkındaki mütalaada sanığın iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

İki oğlunu öldüren babadan şoke eden iddia!
İki oğlunu öldüren babadan şoke eden iddia!
GİRİŞ 19.03.2019 16:28 GÜNCELLEME 19.03.2019 16:30
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

İstanbul Üsküdar'da 9 Ağustos 2017 tarihinde 21 yaşındaki oğlu Ahmet Güleryüz ile 22 yaşındaki oğlu Onur Güleryüz'ü öldüren, 18 yaşındaki oğlu Orçun Güleryüz'ü de yaralayan Aslan Güleryüz'ün yargılanmasına devam edildi.

 

 

İstanbul Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanık Aslan Güleryüz ve müşteki Songül Güleryüz, Nur Güleryüz ile tarafların avukatları katıldı.

ADLİ TIP'TAN AKIL SAĞLIĞI TAM RAPORU

 

 

Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi tarafından sanığın akli dengesine ilişkin hazırlanan raporun geldiği tutanaklara yazıldı. Raporda sanığın suç tarihinde ve suçu takip eden günlerde akıl hastalığının bulunmadığı, cezai ehliyetinin tam olduğu tespitine yer verildi. 

Songül Güleryüz'ün Avukatı Özgür Akkaş, sanığın alt soyunu canavarca hisle öldürmek suçundan ve hakkında indirim uygulanmadan ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. 

KARDEŞİNİ SUÇLADI

Sanık Aslan Güleryüz ise, mahkemedeki savunmasında "Bana bunları yaptıran kardeşim Mustafa Güleryüz'dür. Onun araştırılmasını ve dinlenmesini istiyorum" dedi. 

SAVCI İKİ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ

Esas hakkındaki mütalaasını sunan duruşma savcısı Metin Aslan, sanık Aslan Güleryüz'ün oğulları Ahmet ve Onur Güleryüz'ü, "Kasten öldürme" suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet, 18 yaşından küçük oğlu Orçun Güleryüz'ü de "Kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Sanık Aslan Güleryüz, esas hakkındaki savunmasını hazırlamak için süre talep etti. Sanığın talebini kabul eden mahkeme duruşmayı erteledi. 

İDDİANAMEDEN

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Üsküdar'da 9 Ağustos 2017 tarihinde 21 yaşındaki oğlu Ahmet Güleryüz ile 22 yaşındaki oğlu Onur Güleryüz'ü öldürdüğü, 18 yaşındaki oğlu Orçun Güleryüz'ü de yaraladığı belirtiliyor. 

İddianamede, şüpheli Aslan Güleryüz'ün oğulları Ahmet ve Orhun'a yönelik eyleminden dolayı "Alt soydan akrabayı kasten öldürmek" suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet, oğlu Orçun Güleryüz'e yönelik eyleminden dolayı da, "Alt soydan yakın akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi. 

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Niksarlı 1905 1 yıl önce Şikayet Et
  karadayı dizisinde suçu olmayan kişi delil yetersizliğinden idama mahkum edilmişti ıdam demeden düşünün bence
  Cevapla
 • iman şart. 1 yıl önce Şikayet Et
  İdam değil iman esaslarının ailelelere yerleşmesi şart..
  Cevapla
 • Aziz 1 yıl önce Şikayet Et
  Her ikiside şart!
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc Ümmeti Muhammed'i sav her türlü tehlikelerden korunsun inşaAllah. Allah cc şeytana uydurup şaşırtmasın inşaAllah.
  Cevapla
 • Aziz ALTINTAŞ 1 yıl önce Şikayet Et
  Ah idam ah ne zaman geleceksin idam cezası olmayan yasalar ne kadar caydırıcı olabilir eğer idam gereksiz olsa islamda yer alırmıydı bunu düzeltmeyenler Allah katında da sorumludurlar sadece vicdanen değil dünya ab birliğinden ibaret değilki ab istemezse istemesin onlar zaten raydan çıktıkları için idama karşılar suçsuzu değil suçluyu koruyorlar yok böyle bir şey
  Cevapla
 • Erdoğan 1 yıl önce Şikayet Et
  İdam olmadığı için müebbet alan kumpas mağdurlarının olduğu ve yıllar sonra berat edenlerin bulunduğu yüzlerce kişiye bakınca iyi ki yok diyorum.. Avrupada yaşayan akrabalarına bir sor orada hapis cezası almanın ne olduğunu size anlatırlar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ermenistan'dan Türkiye'ye güldüren tehdit: Karşılık vereceğiz
İş dünyasından yeni ekonomik programa destek: Sıçrama tahtası olacak