Çocukluk hayalini köyünde gerçekleştirdi... İlgi odağı oldu

İstanbul'da memleketi Bartın'a dönüş yapan emekli fotoğrafçı İsmail Yıldız, çocukluktan beri hayalini kurduğu evi köyünde 1 yılda inşa etti. Ailesiyle birlikte yaptığı evde yaşayan Yıldız'ın ahşap evi turistlerin ilgisini çekiyor.

Çocukluk hayalini köyünde gerçekleştirdi... İlgi odağı oldu
Çocukluk hayalini köyünde gerçekleştirdi... İlgi odağı oldu
GİRİŞ 21.09.2019 18:40 GÜNCELLEME 21.09.2019 18:40
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İstanbul’dan memleketi Bartın Ulus ilçesi Köklü köyüne geri dönen emekli fotoğrafçı İsmail Yılmaz (59), çocukluk hayali ahşap evi 1 yılda tamamladı. İsmail Yılmaz şimdi eşi ile birlikte emekliliğin keyfini çıkarıyor. Ahşap ev mimarisi ile köye gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

Eşi Gül Yılmaz ile birlikte 30 yıl İstanbul’da bulunan ve bir firmadan 10 yıl önce fotoğrafçı olarak emekli olan İsmail Yılmaz, doğup büyüdüğü baba toprağı Ulus ilçesine bağlı Köklü köyüne yerleşti. İsmail Yılmaz, köyde bulunan ve kendisine ait 6 dönümlük arazide hayalini gerçekleştirmeye karar verdi. 

Kendi başına hiçbir usta çalıştırmadan tabana yığma taş, üst tarafını karkas odunlarla yapan Yılmaz, hiçbir plan proje olmadan 1 yılda ahşap evi yapmayı başardı. Küre Dağları Milli Parkı’nın eteklerinde bulunan 1+1 evinde mutlu bir yaşam sürdüren İsmail Yılmaz, köye gelen turistleri de ağırlıyor. Değişik mimarisi sayesinde herkesin dikkatini çeken ahşap evde hatıra fotoğrafı çektiriyorlar.

İsmail Yılmaz eşiyle birlikte evin manzarasında çaylarını keyifle yudumluyor. Ayrıca Yılmaz evin yapımı sırasında dereden getirdiği ve kullanmadığı bazı taşları da elmasla oyarak, taş saat yaparak, evin duvarlarına da astı.

İstanbul’da çalışırken sürekli köy özlemini duyduğunu belirten İsmail Yılmaz, “Çocukluk dönemimde biz bu arazide hep oyunlar oynardık. O zamanlar keşke ev yapsam diye düşünürdüm. İstanbul’da emekli olduktan sonra eşimle birlikte köye yerleştik. Ve hayalimdeki kafamdaki evi plan proje olmadan eski evin odunlarını burada kullandım. Hiç kimsenin yardımını almadan ve hiçbir usta kullanmadan kendi başıma 1 yılda bu evi bu hale getirdim. Evi görenler çok merak ediyor. Gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Bazen de hatıra fotoğrafı çektiriyorlar, ayrıca evin içinde otantik olsun diye taştan saat yaptım. Duvarlara astım. Küre Dağları Milli Parkına gelen herkesi evimizi görmeye bekliyoruz.” dedi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
ismail yıldız
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Şevke Sakin 8 ay önce Şikayet Et
    ahşap ev ha yangın çıksa görürüm ben onu
    Cevapla
  • Fatih sofuoğlu 8 ay önce Şikayet Et
    ALLAH ağız tadıyla oturmayı nasip eylesin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
18 yaş altı için izin çıktı! Aileyle birlikte seyahat edilebilecek
İnanması zor ama bir o kadar da gerçek fotoğraflar!