8 yaşındaki Aybilge'den duygulandıran mesaj: Beni de askere alın

Çanakkale'de yaşayan 8 yaşındaki Aybilge Çardak, askere gitmek için dilekçe verdi. Dilekçesinde, "Türk milleti için saçımı bile keserim. Ne olur beni de kabul edin" ifadesini kullanan Aybilge'nin bu sözleri duygulandırdı.

8 yaşındaki Aybilge'den duygulandıran mesaj: Beni de askere alın
8 yaşındaki Aybilge'den duygulandıran mesaj: Beni de askere alın
GİRİŞ 08.11.2019 11:45 GÜNCELLEME 08.11.2019 11:46
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 26 Kasım İlkokulu 2-A sınıfı öğrencisi Aybilge Çardak (8), askere gitmek için dilekçe verdi.

 

 

Gelibolu ilçesinde Sedef ve Serkan Çardak çiftinin kızları Aybilge Çardak, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye ve Güneydoğu'da terör örgütlerine karşı verdiği mücadele ile televizyonlarda izlediği asker dizileri sonrası babasına, 'beni askere yazdır' dedi. Televizyonda asker gördüğü zaman ayağa kalkan ve selam veren Aybilge Çardak, ailesiyle birlikte, Gelibolu Askerlik Şubesi'ne verilmek üzere, 'Ben de askere gitmek istiyorum. Bu vatani görevini yapmaya hazırım. Türk milleti için saçımı bile keserim. Ne olur beni de kabul edin' yazılı dilekçe hazırladı. Kızının asker olma hayali ve ısrarları üzerine Çardak ailesi, kızları Aybilge ile dilekçeyi vermek üzere Gelibolu Askerlik Şubesi'ne gitti. Burada askerlik şubesi yetkilileri, bu anlamlı ve özverili davranışından dolayı Aybilge Çardak' a teşekkür etti.

 

 

Yetkiliye askere gitmek istediğini, orada vatanı ve bayrağı için savaşmak istediğini söyleyen Aybilge Çardak, "Televizyonda asker abilerimi görmek yerine, onların yanında olmak istiyorum. Bazen onların yaralarını sarar, bazen de onların yerine vatanıma ve bayrağıma göz dikenlerle savaşırım" dedi.

Asker çantasını bile hazırlayan Aybilge Çardak'ın hareketi herkesi duygulandırırken, anne Sedef Çardak, "Kızımın bu hareketine çok şaşırsam da bir o kadar da mutlu oldum. Vatan ve bayrak sevgisi bu yaşta çocuklarımızda olunca, bu vatan bölünmez" dedi.  

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • caner 9 ay önce Şikayet Et
  işte anne işte baba işte yaşadığı vatanı koçaman yüreğiyle haykırıyor dağa cıkanlara ibret olsun emperyalıstlerin uşaklığını yapanlara
  Cevapla
 • oflu 9 ay önce Şikayet Et
  babasına söylemek lazım 3-5 cocuk daha yapsın. böyle cocuklar lazım bu vatana
  Cevapla
 • oflu 9 ay önce Şikayet Et
  uleynn gözlerim yaşardı. rabbim yolunu bahtını açık eylesin
  Cevapla
 • Mehmet 9 ay önce Şikayet Et
  Bu evladımızı Allah ailesine, vatanına bağışlasın. Böyle bir evlat yetiştiren ana babaya helal olsun
  Cevapla
 • pusula 9 ay önce Şikayet Et
  bunu çocuklarına sahte çürük raporu alan yada bedelli yapanlara gösterin belki utanırlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tesla teknolojisinin yeni patentinde Türk imzası!
Yunanistan'ın kıta sahanlığı iddiası çürüdü! Atina'nın rüyalarını kaçıran 4 örnek karar