Erdoğan imzaladı! Kritik atamalar... 3 ilin Milli Eğitim Müdürü görevden alındı

Cumhurbaşkanlığı, Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Erdoğan imzaladı! Kritik atamalar... 3 ilin Milli Eğitim Müdürü görevden alındı
Erdoğan imzaladı! Kritik atamalar... 3 ilin Milli Eğitim Müdürü görevden alındı
GİRİŞ 12.11.2019 07:53 GÜNCELLEME 12.11.2019 07:53
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Şeyda Nur Karaoğlu atandı.

 

 

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu üyeliklerine İbrahim Acarlı (Yargıtay), Ahmet Hüsrev Vural (Danıştay), Prof. Dr. Mahmut Koca (Ceza Hukuku), Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar (İdare Hukuku), Prof. Dr. Hasan Tahsin Fendoğlu (Anayasa Hukuku), Av. Ünsal Toker (Türkiye Barolar Birliği), İsmail Kurul (Devlet Denetleme Kurulu Üyesi), Hayrettin Kurt (Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü) ve Hakan Öztatar (Adalet Bakanlığı) getirildi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan iş müfettişliğine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcısı Rahman Gülay'ın ataması yapıldı.

 

 

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Ahmet Altay Cengizer merkeze alındı.

Dışişleri Bakanlığında açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu üyeliklerine Mehmet Ferden Çarıkçı ve Aydan Yamancan'ın atamaları gerçekleştirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcılıklarına Engin İlseven ve Mehmet Özdemir, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Ismuk atandı.

3 İLİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI
Milli Eğitim Bakanlığınca Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin ve Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan görevlerinden alındı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Yozgat İl Müdürlüğüne, Çankırı İl Müdürü Yusuf Möhür getirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığınca Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Ahmet İpek ile Rehberlik ve Teftiş Başkanı Süleyman Değerli görevlerinden alındı.

Ayrıca Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal da görevden alınırken, bu suretle boşalan Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Barış Saylak atandı.

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Volkan Mutlu Coşkun'un ataması yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında açık bulunan Denetim Hizmetleri Başkanlığına Vedat Çakıroğlu getirildi.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • ak genç 8 ay önce Şikayet Et
  milli eğitim bakanı reisin dediğini yapmıyor,adrese dayalı lise kayıt sistemi uygulanmıyor,10 km uzaktan servisle öğrenci taşınıyor.
  Cevapla
 • 060606 8 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanımız- Ak Parti- Devlet Bahçeli-MHP. yüce Allah'ın Türkiye'ye ve Millete bir lütfu. Bu VATANSEVER siyasetçilerimiz olmasaydı TÜRKİYE'nin ve Milletin hali ne olurdu.ALLAH KORUSUN. 15 Temmuz 2016 da fetö teröristleri Türkiyeyi ele geçirip yabancı ülkelere devredeceklerdi.ALLAH TÜRKİYE'Yİ ve MİLLETİNİ KORUDU.***
  Cevapla
 • kadı 8 ay önce Şikayet Et
  Okullarda sohbet,kültür odaları olmalıdır. herkesin birbirini görebildiği sedir tarzında oturma düzenindeki odalarda, tarih medeniyet, edebiyat dersleri yapılır.sanal bağımlılığın arttığı günümüzde, sohbet odaları; değerler eğitimi ve manevi eğitimlerin uygulamasında insan gönlüne hitap etmede iyi bir atmosfer oluşturacaktır.
  Cevapla
 • Efe 8 ay önce Şikayet Et
  İzmir de de bi temizlik isteriz.Her yer kokmaya başladı buralarda.
  Cevapla
 • adil 8 ay önce Şikayet Et
  Chp ye vermeyin oyunuzu
  Cevapla
 • Efe 8 ay önce Şikayet Et
  Reis İzmirde de değişim istiyoruz.Izmirin tüm birimlerini bi araştırın İzmirin kimlerin elinde olduğunu anlarsınız.
  Cevapla
 • Cimer 8 ay önce Şikayet Et
  Bunu buraya değil cimer e uzman lazım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mert Hakan Yandaş resmen Fenerbahçe'de
Sokağa çıkma kısıtlaması geri mi geliyor! Soylu'dan son dakika açıklaması