Örnek davranış! Buzlanma nedeniyle okula gelemeyen öğrencilerin köyüne gittiler

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde buzlanma nedeniyle köylerinden gelemeyen ilkokul öğrencilerine karneleri, köy kahvehanesinde törenle verildi. Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz, beraberindekiler ayrıca buraya gelemeyen 2 öğrencinin de evlerine giderek belgeleri teslim etti.

GİRİŞ 17.01.2020 22:37 GÜNCELLEME 17.01.2020 22:37
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde buzlanma nedeniyle köylerinden gelemeyen ilkokul öğrencilerine karneleri, köy kahvehanesinde törenle verildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Döş, ilçeye 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve yaklaşık 2 gündür don olayı yaşanan Balçıkhisar köyündeki 6 ilkokul öğrencisinin, buzlanma nedeniyle servis yapılamadığı için karne almaya gelemediğini Osmaneli Kaymakamı Naif Yavuz'a iletti. 

Döş ve İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Eyüp Uzun ile arazi aracıyla yola çıkan Yavuz, yaklaşık 2 saatte ulaştığı köyün kahvehanesinde düzenlenen törenle öğrencilere karnelerini verdi. 

Köy Muhtarı Kazım Tetik ve vatandaşların da hazır bulunduğu kahvehanede öğrencileri kutlayan Yavuz, öğleden sonraki mesailerini mağdur öğrencilere ayırdıklarını belirtti. 

Yavuz ve beraberindekiler ayrıca buraya gelemeyen 2 öğrencinin de evlerine giderek belgeleri teslim etti.

"BU ANLAMLI DAVRANIŞ BİZİ VE ÖĞRENCİLERİ ÇOK MUTLU ETTİ" 

Muhtar Tetik de öğrencileri sevindiren Yavuz'a teşekkür ederek, "Değerli Kaymakamımız ve beraberindekiler ilçeye okumaya giden 6 öğrencinin karnelerini köye getirdi. Her öğrenciyle bire bir ilgilendi. Bu duyarlı davranışından dolayı Kaymakamımız Yavuz ve beraberindekilere teşekkür ederim." diye konuştu. 

Öğrenci babası Ramazan Tanyel ise Yavuz'un devletin şefkatli yüzünü gösterdiğini vurgulayarak, "Kaymakamımız Yavuz köyümüzdeki 6 öğrencilerin karnelerini alarak tek tek dağıttı. Kaymakam beyin bu anlamlı davranışı biz velileri ve öğrencileri çok mutlu etti." ifadesini kullandı. 

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • polat 8 ay önce Şikayet Et
  nerden nereye helal olsun...
  Cevapla
 • 1071 8 ay önce Şikayet Et
  Güzel düşünce incelik bu incelik ve güzellikler devletin her birimine yayılmalı devletin şefkatli güleç kayırıcı özelliğini her yerde göstermeli gösyerenlere de peşinen teşekkürler...
  Cevapla
 • yyyy 8 ay önce Şikayet Et
  evet iste bu birdr küçükte olsa bir hediye sürprizi yapsaydı iz sayin kaymakam im
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Başkan Erdoğan'ın sözleri BM'de salonu terk ettirdi
Trump seçmenine 'Koyun' dediler!