Bakan Koca açıkladı: Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 9'a yükseldi

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''Son 24 saatte 3656 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 311’i POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 670’e ulaştı. Yaşlı ve direnci zayıf 5 HASTAMIZI KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var. Tamamı yaşlılarımızdan. Yaşlılarımızı koruyalım. MÜCADELEMİZDE BİR AN BİLE ESNEKLİK GÖSTERMEYELİM.'' ifadelerini kullandı.

Bakan Koca açıkladı: Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 9'a yükseldi
Bakan Koca açıkladı: Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 9'a yükseldi
GİRİŞ 20.03.2020 23:35 GÜNCELLEME 21.03.2020 00:31
Bu Habere 279 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüste son rakamı açıkladı. Bakan Koca, ''Son 24 saatte 3656 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 311’i POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 670’e ulaştı. Yaşlı ve direnci zayıf 5 HASTAMIZI KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var.'' ifadelerini kullanarak Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısının 9'a ulaştığını bildirdi.

'YAŞLILARIMIZI KORUYALIM' MESAJI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de son 24 saatteki vaka sayısını açıklarken bu mühim meselede yaşlıların öneminin altını çizdi. Koca, ''Ölümlerin tamamı yaşlılardan, Yaşlılarımızı koruyalım. Mücadelemizde bir an bile esneklik göstermeyelim'' açıklamasında bulundu.

KORONAVİRÜS İÇİN ONLİNE TEST NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığı tarafından Alo 184 hattından sonra şimdi de koronavirüs için vatandaşların hastalık riskini kolayca sorgulayabileceği ve 8-10 soruluk test içeren koronaonlem.saglik.gov.tr adresi vatandaşlarının kullanımına açıldı.

KORONAVİRÜS TESTİNİN ÇIKAN SONUCUNA GÖRE YÖNLENDİRME YAPILIYOR

Ön değerlendirmenin yüksek riskli çıkması halinde ise uygulama, bir sağlık tesisinin ziyaret edilmesini öneriyor. Uygulama sayfasında "Son 14 gün içerisinde seyahat edilen ülke", "Son 14 gün içerisinde herhangi bir sağlık merkezinde bulunulup bulunulmadığı", "Son 14 gün içerisinde solunum yolu hastalığı (nezle, grip, zatürre vb) olan birisiyle temas olup olmadığı, kronik hastalık sorgusu, sağlık çalışanı olunup olunmadığı, ateş durumu, boğaz ağrısı, göğüs sıkışması" gibi hastalığa dair belirtilerin sorgulanması gibi aşamalar bulunuyor. Verilen cevaplara göre kişinin koronavirüs riski durumuna ulaşılıyor ve sistem, çıkan sonuca göre vatandaşa yönlendirmede bulunuyor.  

ETİKETLER
twitter koronatürkiye
YAZDIR
YORUMLAR 279
 • Kayserili 2 ay önce Şikayet Et
  Ukrayna hangi şehirde korona var açıklıyor , siz neden açıklamıyorsunuz Kayseri de millet sorumsuzca cadde ve sokaklarda parklarda Hasta yok diye önemsemiyorlar
  Cevapla
 • MİSAFİR 2 ay önce Şikayet Et
  İstediğin kadar ikaz et,bu millet anlamaz.
  Cevapla
 • taha 2 ay önce Şikayet Et
  önlemler yeterli değil halk parklarda, bazı camilerde yaşlılar cemaatle namaz kılıyor
  Cevapla
 • ali 2 ay önce Şikayet Et
  ben kayseri. nin develi. ilcesinde yasiyorum. adam. mendille burnunu silip yere atıyor
  Cevapla
 • izleyici 2 ay önce Şikayet Et
  Ölen sayısı mı?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye bu görüntüleri konuşuyor! Acemi askere yapılan eziyet sonrası Bakan Akar devreye girdi
Geri sayım başladı! Altında patlama yaşanacak