Dışişleri'nden, İsrail'e sert tepki!

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te toplam 2 bin 572 konutluk ilave yasa dışı yerleşim birimi inşası yolunda attığı adımı şiddetle kınadığını bildirdi.

Dışişleri'nden, İsrail'e sert tepki!
Dışişleri'nden, İsrail'e sert tepki!
GİRİŞ 20.01.2021 21:24 GÜNCELLEME 20.01.2021 21:44
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "İsrail'in bugün duyurduğu ihalelerle 2 bin 112’si Batı Şeria’da, 460’sı Doğu Kudüs'te olmak üzere toplam 2 bin 572 konutluk ilave yasa dışı yerleşim birimi inşası yolunda attığı adımı şiddetle kınıyoruz." ifadesi kullanıldı. 

Açıklamada İsrail'in, iki devletli çözüm çerçevesinde coğrafi bütünlüğü haiz bir Filistin Devleti'nin kurulmasını engellemeye ve Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye yönelik bu ve benzeri eylemlerinin her seçim öncesinde artmasının "tehlikeli bir fırsatçılık zihniyetini" yansıttığı belirtildi. 

Bu eylemlerle bölgede barışın tesis edilmesinin yollarının da kapatılmaya çalışıldığı vurgulanan açıklamada, "İsrail yönetiminin bu işgalci zihniyetinin karşısında uluslararası toplumu, Filistin halkının haklarını ve Filistin topraklarının korunmasını teminen harekete geçmeye davet ediyoruz." ifadesine yer verildi.

 

ETİKETLER
Dışişleri
YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Nadir 1 ay önce Şikayet Et
  Yahu filistinli kendi davasına sahip çıkmazken biz kendimizi yırtıp duruyoruz.Bitti işte.Eset bile el altından ,diğer arap ülkeleri açıktan normalleşme yapıyorsa derdimiz ne?Bölge istikrarı için biz de israili kullanalım.Her ülke kendine göre değer teşır.Küçük bile olsa.Eskiler "ummadık taş baş yarar"derler.Biz temkinli olalım.Kendi ülkemizi büyütme ve güçlendirme gayretlerimize devam edelim.
  Cevapla
 • meral 1 ay önce Şikayet Et
  ne diyorsun ya. filistinli mi kendi davasina sahip çıkmiyor? o yuzden mi her gun yeni bir şehit duşuyor? bilmeden anlamadan konuşma istersen
  Cevapla
 • muhammed 1 ay önce Şikayet Et
  israil'de akıl yok. bu evlerin bir kısmını cengiz-limak-kalyon ortaklığına yaptırsalar, dışişleri bakanlığı tebrik metni yayınlardı.
  Cevapla
 • Yavuz 1 ay önce Şikayet Et
  Cehennemin dibine kadar yolunuz var inşaAllah
  Cevapla
 • Yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Nefretle kiniyorum Zalimi
  Cevapla
 • Hedef Turan 1 ay önce Şikayet Et
  Tek mesele haydi hazirlanin demek ve israili yok etmek için tüm iç ve dış askeri faaliteleri kontrol altında tutmak abd dışındaki hicbir devletten ses çıkmaz icten içe sevinirler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Rumlardan yeni provokasyon! Jet açıklama: Karşı adım atmak zorunda kalacağız...
Kaşıkçı'nın nişanlısı başvuru yapacak: Muhammed bin Selman Türkiye'de yargılansın