Hakan Fidan açıkladı: İstihbaratta çığır açıyoruz!

Millî İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan, teşkilatın 2020 faaliyet raporunda, önemli değerlendirmelerde bulundu. Fidan "Teşkilat olarak oyun değiştiren stratejiler üretme, istihbarat alanında yeni metotlar geliştirme, değişime en hızlı ve esnek şekilde uyum sağlama gayreti içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

Hakan Fidan açıkladı: İstihbaratta çığır açıyoruz!
Hakan Fidan açıkladı: İstihbaratta çığır açıyoruz!
GİRİŞ 02.03.2021 06:20 GÜNCELLEME 02.03.2021 08:48
Bu Habere 53 Yorum Yapılmış

Teşkilatın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde her geçen gün daha güçlü, etkin ve saygın bir yapıya dönüştüğünü vurgulayan Fidan, geçtiğimiz yılın analizini yaptığı yazıda şunları kaydetti:

Emniyet ve MİT'ten ortak operasyon! DEAŞ'a darbe

Ülkelerin siyasi, ekonomik, sosyal sistemlerinin sınandığına, bölgesel ve küresel ittifakların değişimler geçirdiğine, tehditlerin nicelik ve nitelik itibariyle çeşitlenerek etkisini artırdığına şahit olduğumuz günlerden geçmekteyiz. Teşkilatımız, özellikle koronavirüs salgını gölgesinde geçen 2020 yılında uluslararası sistemde yaşanan dönüşüme ve kendini farklı şekillerde üreten tehditlere karşı devletimizin millî çıkarları doğrultusunda yurt içinde ve yurt dışında başarılı çalışmalara imza attı. Teşkilatımız 2020 yılı içerisinde kanunun verdiği yetki ve sorumluluk hâlinde, çatışma bölgelerinde ülkemizin millî çıkarları doğrultusunda aktif görevler üstlenmiş, dış istihbarat alanında etkinliğini artırmış, terörle mücadeleyi uluslararası boyuta taşımış, istihbarata karşı koyma alanında ülkemizi hedef alan casusluk faaliyetlerini deşifre etmiş, teknik istihbaratı çalışmalarının ana bileşeni hâline getirmiştir.

Orman yakma talimatı veren terörist etkisiz...

ŞEHİTLİK MERTEBESİNE HAZIR GİZLİ KAHRAMANLAR…

Teşkilatın gösterdiği azim ve başarılardan dolayı devletin ve milletin beklentisinin arttığına dikkat çeken MİT Başkanı Fidan, yazısında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Teşkilat olarak, oyun değiştiren stratejiler üretme, istihbarat alanında yeni metotlar geliştirme, kendi tekniğini dünyadaki değişimler ışığında yenileriyle harmanlama, değişime en hızlı ve esnek şekilde uyum sağlama gayreti içerisindeyiz.

Devletimizin köklü kuruluşlarından olan MİT, bir asra yaklaşan tarihin her döneminde ülkemizin bağımsızlığının ve gücünün önde gelen muhafızlarından biri olmuştur. Teşkilat mensupları da yüksek ahlakı kendilerine şiar etmiş, gerektiğinde gözlerini kırpmadan vatan uğruna şehitlik mertebesine erişmeye hazır gizli kahramanlar olarak devletimizin memur ettiği görevlerde tereddütte mahal bırakmadan vatana hizmet etmeye devam edecektir.

Bu vesileyle görevleri sırasında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmetle yâd eder, fedakârca emeklerini ortaya koyan tüm kader arkadaşlarıma teşekkür ederim...

Öte yandan raporda, Başkanlığın harcama bilgilerine de kısaca yer verildi. Rapora göre, MİT Başkanlığı geçtiğimiz yıl toplamda 2 milyar 449 milyon TL’lik harcama yaptı.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 53
 • AyYıldız 4 ay önce Şikayet Et
  bir ülkenin istihbaratı ne kadar güçlü ise o ülke de o kadar güçlüdür hainlere vur , mazlumları koru
  Cevapla
 • Kızıl elma 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın Fidan, Allah, vatan ve millet için fedakar mücadelenizde yar ve yardımcınız olsun. Ordularımız,güvenlik güçlerimiz daim muzaffer olsun dilerim.
  Cevapla
 • Hamit Delioglu 4 ay önce Şikayet Et
  Yolunuz acik olsun yuce mevlam guc kuvvet versin Ellaha Emanet olun.
  Cevapla
 • Izleyici almanya 4 ay önce Şikayet Et
  Sagol basarilariniz devamini dilerim Allah yolunuzu acik etsin ve korusun
  Cevapla
 • şamil kartal 4 ay önce Şikayet Et
  Sayın başkan Türkiye aleyhine stratejik alan da çalışıpda gizli bilgi verenleri yerinde mıhlamalı ve 2 ve ya 3 er gurupta anti terör elamanı yetiştirilmeli teknoloji alanında dil elemanı dünyanın neresine gideriseniz gidin oranın dilini bilen elaman yetiştirlmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dera'ya baskın: 70'ten fazla asker esir alındı
Bakan Elvan duyurdu: Süreler uzatıldı!