Tunus'taki darbe girişimine alkış tuttular!

Tunus'ta anayasal düzene karşı seçilmiş parlamentoyu ve milletvekillerini görev yapmaktan men eden darbe girişimi Türkiye'deki darbe özlemi içindeki Nevşin Mengü, Cemil Kılıç, Erk Acarer ve Murat Aksoy gibi vesayetçi zihniyete ümit oldu.

Tunus'taki darbe girişimine alkış tuttular!
Tunus'taki darbe girişimine alkış tuttular!
GİRİŞ 26.07.2021 17:25 GÜNCELLEME 26.07.2021 17:37
Bu Habere 159 Yorum Yapılmış

BAE'nin finansörlüğünde çok önceden planlanıp devreye sokulan Tunus'taki darbe girişimi Türkiye'den en üst düzeyde sert bir dille eleştirilirken içimizde eski Türkiye özlemi içindeki vesayet zihniyeti yaşanan gelişmeler karşısında adeta bayram etti.

"İSLAMCI HÜKÜMET" GİTTİ SEVİNCİ

Nevşin Mengü 'İslamcı hükümet' diye özellikle vurgulayarak feshedilmesine sevindiği gelişmeyi bir kareyle sosyal medyadan paylaştı. Mengü paylaşımında "Tunus'ta İslamcı En Nahda hükümeti Cumhurbaşkanı tarafından feshedildi. Fesih kararı sonrası kutlamak için sokaklara dökülenler oldu. Dün geceki kutlamanın sembol fotoğraflarından biri" ifadelerini kullandı.

"SEMBOL FOTOĞRAF"

Mengü'nün sembol kare diye paylaştığı fotoğraf karşısında sosyal medya kullanıcıları darbe özlemi içindeki Mengü'ye tepki yağdırdı.

TEPKİ YAĞDI

Tiwtter'da pek çok kullanıcı Mengü'ye postal fotoğraflarıyla cevap vererek "Darbe dahi diyemeyen üstün demokrat Nevşin' ve "Nevşinciğim , bakıyorumda bir zil takıp oynamadığın kalmış." şeklinde tepki gösterdi.

CEMİL KILIÇ "ŞERİATÇILARA" KARŞI DEYİP MEŞRULARTIRDI

CHP'ye yakınlığı ile bilinen ODA TV'nin ilahiyatçısı Cemil Kılıç Tunus'ta yaşananların şariatçılara karşı bir girişim olduğunu ve darbe olarak nitelenmemesi gerektiğini ifade ederek darbeye şu sözlerle destek verdi; 

Tunus'ta bir darbe yok. Şeriatçı darbeyi önlemek için devlet başkanı halkın da desteğiyle anayasanın 80. maddesinde belirtilen yetkilerini kullanıyor. Darbeye karşıyız, demokrasiyi savunuyoruz. Demokrasinin ön şartı laikliktir. Laiklik yoksa demokrasinin olması imkansızdır. Tunus'ta şeriatçı Nahda Partisine karşı laik güçler yönetime el koydu. Arap dünyasındaki laik hareketlerin en güçlüsü Tunus'ta. Bunda kurucu lider Habib Burgiba'nın etkisi büyük.

BİRGÜN YAZARI ERK ACARER'DEN TÜRKİYE'YE DARBE TEHDİDİ

FETÖ'ye ve PKK'ye destek vermesiyle bilinen Birgün yazarı Erk Acarer Türkiye'ye açıkça darbe tehdidinde bulundu. Acarer paylaşımında "Tunus Özgür Anayasa Partisi lideri Abeer Musa: Gelir gelmez insanları Müslüman ve Kafir diye böldünüz diyor. Tunus, halkı Gannuşi’yi, Nahda’yı ve İhvan kardeşliğini istemiyor. Bu nasıl darbe? Din satanların yıkılışı her yerde yaklaşıyor. Telaşlanmayın ecele çare yok!" ifadelerini kullandı.

CHP'NİN FETÖ'CÜ ESKİ DANIŞMANI AKSOY'DAN TAM DESTEK

15 Temmuz’dan sonra tutuklanarak FETÖ’nün medya yapılanması davasında yargılanan CHP'nin eski danışmanı Murat Aksoy darbe girişiminde bulunanları İslam'a karşı oldukları için savunarak "Mısır’da olan darbenin bir benzeri Tunus’ta oldu. Dünya radikal islamcı siyasallaşmaya izin vermiyor." dedi.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 159
 • Haydar 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu darbecileri kursuna dizmek lazim
  Cevapla
 • Emrah Cihan 1 yıl önce Şikayet Et
  Asıl darbeyi biz size yapacağız siyonist uşakları az kaldı adil düzen kurulacak 2023
  Cevapla
 • Mehmet Osmanoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH-Ü-TEALA!nın insana verdiği en büyük nimet İMAN nimeti. Etrafımıza bakıp kıymetini bilelim. Hamd'edelim, Şükredelim. HAK ve Hakikatten yana olanlar mağlup olmazlar.
  Cevapla
 • gurbetchi 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar tam anlamiyla ulusal laik fasistler..
  Cevapla
 • Fatih Torunu 1 yıl önce Şikayet Et
  Vatan haini İslam düşmanları açığa çıktınız daha kendinizi gizleyemeceksiniz; O özlemini çektiğiniz kalkışma hainliği önceki teşebbüste paçanızı kurtardınız ;eğer tekrar denemeye kalkışma teşebbüste paçanızla birlikte o içinde beyin olmayan kellenizde ilk hedeftir.........Duyurulur !!!!!!!!!
  Cevapla
 • Vurucu 1 yıl önce Şikayet Et
  Nokta
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu ve Demirtaş'ın ortak sırrı
Başkan Erdoğan imzaladı: Kritik görevden alma ve atama kararları!