Türkiye-ABD arasında tarihe geçen F-35-S-400 teklifi! ABD'li yetkili bakakaldı!

Son dakika haberi: Türk-Amerikan ilişkilerinde S-400 ve F-35 krizi hala sıcaklığını korurken, Türkiye-ABD görüşmeleriyle ilgili tarihe geçen bir diyalog medyaya yansıdı.

Türkiye-ABD arasında tarihe geçen F-35-S-400 teklifi! ABD'li yetkili bakakaldı!
Türkiye-ABD arasında tarihe geçen F-35-S-400 teklifi! ABD'li yetkili bakakaldı!
GİRİŞ 11.10.2021 22:35 GÜNCELLEME 21.10.2021 08:56
Bu Habere 141 Yorum Yapılmış

Türkiye’nin Rusya ile 2017’de imzaladığı S-400 anlaşması ve ardından Türkiye'nin dünyanın en iyisi olarak kabul edilen hava savunma sistemi S-400'leri satın alması Türk-Amerikan ilişkilerinin en önemli gündem maddesi haline geldi.

ABD’nin Türkiye’ye yönelik yaptırımları devreye sokması krizi daha da derinleştirdi. ilk olarak ABD yönetimi Türkiye’yi F-35 programından çıkarma kararı aldı.TARİHE GEÇEN GÖRÜŞME!

Türk-Amerikan ilişkilerinde S-400 ve F-35 krizi hala sıcaklığını korurken, Türk-ABD görüşmeleriyle ilgili tarihe geçen bir diyalog medyaya yansıdı.
 

Türkiye'nin sürpriz F-16 hamlesinde çarpıcı Milli Muharip Uçak detayıTürkiye'nin sürpriz F-16 hamlesinde çarpıcı Milli Muharip Uçak detayı


ŞAŞIRTAN TEKLİF

O dönem Türkiye’nin Washington Büyükelçisi olan Serdar Kılıç'ın, ABD Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Senatör Jim Risch'e şaşırtan bir teklifte bulunduğu ortaya çıktı.

Medyadaki iddiaya göre; Kılıç'ın Senatör Jim Risch'e, ''Sayın Başkan, ben şimdi bu görüşme sonrası makamlarımı bilgilendirirken Türkiye, Patriot almaya karar verse ve anlaşma sağlansa, teslimat günü geldiğinde kongrenin hiçbir engel çıkartmayacağını garanti ediyor, diyebilir miyim?'' diyerek garanti istediği yönünde ifadeler yer aldı.ABD'Lİ YETKİLİ NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Kılıç’ın teklifi karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen ABD'li yetkilinin cevabı dikkat çekti;

"Böyle bir garanti vermemiz mümkün değil. Teslimat günü geldiğinde duruma bakmak gerekir."

ABD'li Senatör Jim Risch''in verdiği cevap, ABD'nin Türkiye'ye Patriot'u satma konusunda ne kadar gönülsüz olduğunu bir kez daha ortaya çıkardı.
 

NATO: S-400 konusunda Türkiye'yi ikna edemedikNATO: S-400 konusunda Türkiye'yi ikna edemedik

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
f35 s400
YAZDIR
YORUMLAR 141
 • Tacettin Salihoğlu 3 ay önce Şikayet Et
  ABD yi kalbinden vurmadan Türkiye rahat edemez !!! Amerika'nın kalbi TCMB. Sıdir... TCMB başkanı değil bankanın tümünü solbastan yapmadan ABD den kurtulmak zordur TCMB gerekirse lav edilmeli. TCMB millete 91 yıldan günümüze kadar hesap neden vermemiştir kim bu kovboy . Her şirket vergi verirken TCMB vergi de vermiyor Beyannamede vermiyor Uyanın ey iktisatçılar Efed EKONOMİ sizinledir
  Cevapla
 • süleyman şah 3 ay önce Şikayet Et
  abd asla güvenilir bir müttefik değildir,anında sizi satar,kendi çıkarına bakar,abd ile ancak önce ver görelim sonra biz alalım politikasıdır,yani önce adamın yazılı garantisini almak lazımdır...
  Cevapla
 • hakkan 3 ay önce Şikayet Et
  abd bizi suriye de bizi egit donat projesiyle kandirdi ve esede dusman hale getirdi. bir baktik ki pyd ye toprak saglamisiz. ama olsun sonuna kadar ne kadar kandirilirsa kandirilsin reisimizin arkasinda dik duracagiz.
  Cevapla
 • Ramazan 3 ay önce Şikayet Et
  ABD, eğit-donat programında ılımlı muhalifleri değil, PYD'lileri eğitti
  Cevapla
 • Hakan kaya 3 ay önce Şikayet Et
  Eğit donat hiç olmadı. Sen nerede yaşıyorsun.
  Cevapla
 • Adem sönmez 3 ay önce Şikayet Et
  Erdogan in yanındayız. Ortağımız!! Abd kalleş
  Cevapla
 • Sezgin Erdem 3 ay önce Şikayet Et
  Bildiğim kadarı ile NATO üyesi ülkelerden Bulgaristan, Slovakya ve Yunanistan'da zaten var. Durum çok farklı. Türkiye'ye ileride yapılacak saldırılarda savunmamızın olmaması için almamızı istemiyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ağrı’da balıkçılar, eksi 30 derecede buzu kırıp balık avlıyor
Bilim Kurulu toplantısı sonrası son dakika açıklaması! 6 maddelik tedbir kararı