Son dakika haberi: Türkiye'ye S-400 uyarısı: Acil şekilde aktive edin!

Son dakika haberi: Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, Yunanistan'ın Türkiye'nin zayıf bir anında saldırıya geçebileceği konusunda uyarılarda bulundu. Yaycı, S-400 hava savunma sistemlerinin bir an önce aktive edilmesi gerektiğini söyledi.

GİRİŞ 21.10.2021 05:45 GÜNCELLEME 21.10.2021 06:02
Bu Habere 125 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Ege Denizi ve Doğu Akdeniz'de sık sık Türkiye ile gerilim yaşayan Yunanistan, bir yandan da envanterdeki uçak, füze ve mühimmat sayısını artırmaya devam ediyor. 

Türkiye-ABD arasında tarihe geçen F-35-S-400 teklifi! ABD'li yetkili bakakaldı!Türkiye-ABD arasında tarihe geçen F-35-S-400 teklifi!

ABD ve Fransa ile milyarlarca dolarlık savunma anlaşmalarına imza atarak bölgede elini güçlendirmek isteyen Yunanistan'ın, Türkiye'nin zayıf bir anında saldırıya geçeceği konusunda uyarılarda bulunan Müstafi Tümamiral Cihat Yaycı, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

"S-400 TAARRUZ SİSTEMİ DEĞİLDİR, BİR SAVUNMA SİLAHIDIR"

Bölgeden son dönemde tırmanan tahrik ve kışkırtmalar nedeniyle S-400 hava savunma sistemlerinin bir an önce aktive edilmesi gerektiğinin önemine vurgu yapan Tümamiral Yaycı şu ifadeleri kullandı; 

"Kimseyle müzakere etmeden S-400'leri aktive etmemiz elzem hale gelmiştir. Bunları aktive ederek, devletimizin ve milletimizin güvenliğini sağlamamız lazımdır. S-400 sistemi bir taarruz sistemi değildir, bir saldırı silahı değildir. Bu sistem bir savunma silahıdır. Sizin ülkenize bir uçak girerse işte o zaman onu düşürmek için devreye girer bu sistem. Yoksa siz S-400 sistemiyle Yunanistan'ı bombalayamazsınız.

NATO Genel Sekreteri'nden Türkiye ve S-400 açıklaması! Alternatifini sundukStoltenberg'den Türkiye ve S-400 açıklaması!


"YUNANİSTAN'IN ALDIKLARININ HEPSİ TAARRUZ SİSTEMİ, KİME KARŞI? TÜRKİYE'YE KARŞI"

S-400 sistemiyle Şam'ı bombalayamazsınız, öyle bir şey yok. Bu yerden havaya atılan, adı üstünde hava savunma sistemi, hava taarruz sistemi değil. Ama Yunanistan'ın aldıklarının hepsi taarruz sistemi. Kime karşı? İtalya'ya karşı mı? Arnavutluk'a karşı mı? Makedonya'ya karşı mı? Bulgaristan'a karşı mı? Kime karşı? Türkiye'ye karşı. 

"YUNANİSTAN VE FRANSA, NATO'NUN DİBİNİ OYUYOR"

Bir de önemli bir konu var. Fransa ile Yunanistan arasındaki bu savunma işbirliği anlaşması. Olay çok büyük. Fransa, Yunanistan ve Türkiye, NATO üyesi mi? NATO üyesi. Peki Fransa ile Yunanistan arasında imzalanan 'Bana yapılan saldırı sana yapılan saldırıdır' şeklindeki anlaşma NATO'nun içerisinde zaten yok mu? Var, 5. maddesi. O zaman neden yapıyorsun? Türkiye'yi hedef alıyorsan NATO ittifakı içinde bir başka NATO ülkesini hedef alan iki ülke var demektir.

Son dakika: Türkiye'ye S-400 uyarısı: Acil şekilde aktive edin!

Bu ne demektir? NATO'nun ruhunu, birlik bütünlüğünü, müttefiklik bağlılığını temelden sarsıyor demektir Yunanistan ile Fransa. Ve kendi arasında NATO'nun dibini oyuyorlar demektir. Onun için Türkiye'nin bunun NATO'daki birlik ve bütünlüğe aykırı olduğunu dillendirmesi gerekir. Ve açıklıkla da şunu istemesi gerekir; siz iki NATO ülkesi olarak, kendinizi bu anlaşmayı neden imzalamak zorunda hissediyorsunuz? Ve NATO'da bu çatlağın ortaya konulması lazım. Üstü örtülmemesi lazım."

Son dakika: Türkiye'ye S-400 uyarısı: Acil şekilde aktive edin!

"FUTBOL KULÜBÜ BAŞKANININ AKLINDA BİLE MEGALİ İDEA VAR"

Yunanistan'ın büyük "megali idea"ları bulunduğunu ve zayıf bir anında Türkiye'ye saldırabileceği konusunda da uyarılarda bulunan Tümamiral Yaycı, "Büyük Yunanistan'ı kurma idealine sahipler. Bu nasıl mı? Birinci olarak bütün adaları Yunanistan'a bağlamak istiyorlar. Zaten büyük oranda gerçekleşti mi bu 1913'ten itibaren? Gerçekleşti. Peki ikincisi ne? Batı Anadolu'nun Yunanistan'a bağlanması. Bunu da 1919'da denediler mi, 1922'ye kadar? Denediler. En sonunda Atatürk bunları denize döktü mü? Döktü. Ordular telef oldu mu? Oldu. Ama buna rağmen adaları aldılar topraklarını genişlettiler. Üçüncüsü, Kıbrıs adasının Yunanistan'a bağlanması. Peki 1950'den 1963'e, 1974'e kadar bunu başarmayı denediler mi? Ama başaramadılar.

Son dakika haberi: Türkiye'ye

Ama 1 ay önce Yunan Dışişleri Bakanıyla Rum Dışişleri Bakanı beraber toplantı yapıp 'Bizim amacımız Kıbrıs Helenizmi' dediler. Yani bu ne demek? Kıbrıs'ın Yunanlaştırılması demektir. Bundan vazgeçiyorlar mı? Geçmiyorlar. İstanbul'un ele geçirilmesi ve Vatikan türü bir Patrikhane yapılması. Bu günbegün oluyor zaten. O zaman Yunanistan'ın 'megali idea'larından vazgeçtiğini söylemek mümkün mü? Değil. Peki en son çok bariz bir örneğini verelim. Olympiakos Futbol Kulübü Başkanı ne dedi? İstanbul'u kendi şehirleri olarak ifade ettiler. Bir futbol kulübü başkanının aklında bile 'megali idea' var" dedi.

Son dakika haberi: Türkiye'ye

KAYNAK: HABERLER
YORUMLAR 125
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Dışardaki düşman yetmiyor, içeridede bunların kanbağı olan akrabaları ittifak adı altında ülkemde seçime girip yönetime talip oluyorlar. Bunlara bu kadar nasıl fırsat veriliyor. Pkk yı yok ediyoruz ama meclisdeki ülkemizin kravatlı düşmanlarına birşey yapamıyoruz.
  Cevapla
 • Dede 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunanistan dinleniyor
  Cevapla
 • Serii 1 yıl önce Şikayet Et
  Ülkenize ve reise sahip çıkın ,ülkemiz Osmanlı'dan sonra 100 yıldır emperyalist güçlerin kontrolündeydi.esas kurtuluş mücadelesi yeni başlıyor,ekodan ve dostlarından uzak durun ,eko ve kemo milete cenneti gösterip cenenneme atmaya çalışıyor.allah yar ve yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • Sultan Alparslan 1 yıl önce Şikayet Et
  Cihat yayıcı paşam bence devlet aklını dikkate almalıyız. İstişare her zamn muhteşemdir. Özellikle MGK en önemli istişare organımızdır. Yine de sizin gibi bilen paşalarımızın fikirleri elbette çok değerlidir. ve üzerinde düşünülmesi gerekir.
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  S 400 aktif edilmeli f16 almak yerine su 57 alınmalı artı S 400 yeterli değil Ruslar bizlere bütün imkanları sağlıyor rusya demek türkiye demektir türkiye demek rusya demektir türkiye yoksa eğer rusyanın parçalanması demektir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ahmet Davutoğlu aynı anda Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve milletvekili olmak istiyor
Kurtulmuş'tan asgari ücret ve EYT açıklaması: 'İyi oldu' denecek bir ücret olacak