Son dakika haberi: Alanya açıklarında sabaha karşı korkutan deprem! AFAD'tan ilk açıklama

Son dakika haberi... AFAD, Akdeniz'de Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında saat 06.21'de 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

GİRİŞ 05.01.2022 09:44 GÜNCELLEME 05.01.2022 09:44
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Akdeniz'de Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 06.21'de Akdeniz'de, Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında 5,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deniz yüzeyinin 39,52 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün Alanya'ya 56,92 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

TÜM İLÇELERDEN HİSSEDİLDİ

Deprem Antalya'nın tüm ilçelerinden hissedilirken sosyal medyada çok sayıda mesaj yazıldı.

AFAD'DAN AÇIKLAMA GELDİ

AFAD'ın açıklamasında "Akdeniz'de Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında saat 06.21'de 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi" denildi.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, AA muhabirine, depremin ilçede şiddetli hissedildiğini söyledi.

Araştırma yaptıklarını bildiren Ürkmezer, "Ben de depremle uyandım. Ekiplerimiz araştırma yapıyor, şu ana kadar ulaşan olumsuz bir durum yok." dedi.

Vatandaşlardan Mahir Yıldız da gürültüyle uyandıklarını belirterek, "Gardıroplar, avizeler sallanıyordu. Korkuyla uyandık, panikle çocuğumun odasına koştum. Gürültü oldu. O sırada herkesin evinin ışığı yandı. Sanırım herkes depreme uyandı." diye konuştu.

OLUMSUZ BİR İHBAR YOK

Öte yandan, AFAD'ın sosyal medya hesabından "Geçmiş olsun Antalya. Alanya açıklarında meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrası an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." paylaşımında bulunuldu.

YORUMLAR 17
 • Realite 5 ay önce Şikayet Et
  Türkiye yüksek oranda deprem bölgesidir zaten.
  Cevapla
 • Jeo.Müh. Behzat G. 5 ay önce Şikayet Et
  Turkiye 'nin her yerinin deprem bölgesi olması, bir Prof. 'un şu bölgelerde deprem bekliyorum demesi ile; depremlerin bir ay önceden, bir hafta, son günler ve saatler ve de en son 2 dk - 10 dk kala önceden tespiti farklı konu ve sonuçlardır.
  Cevapla
 • Jeo.Müh. Behzat G. 5 ay önce Şikayet Et
  Başta, 17/08/1999 y mg:7.4 'lük Kocaeli depremi ve halen depremleri önceden tespit yapan bir Jeoloji Mühendisi olarak bu işi sürdürmekteyim ve bırakmayacağım. Antalya 'da yerel yönetim ve iş insanlarına depremleri önceden tespit yapmak ve Zarar azaltılması konusunda yazdım.
  Cevapla
 • Jeo.Müh. Behzat G. 5 ay önce Şikayet Et
  Jeoloji Mühendisi olarak depremlerin önceden tespiti konusunda yaptığım başarılı çalışmalar tv ve basında yer almaktadır. Bu konuda birçok yerel yönetime 2002 beri ve Antalya dahil yazdım. Haklı olduğum ve bu Antalya bölgesinin deprem tehlikesi içinde olduğunu kanıtlıyor kanaatindeyim.
  Cevapla
 • Jeo.Müh. Behzat G. 5 ay önce Şikayet Et
  Denizde olacak mg:7.0-8.0civarı depremler tusunami yapabilir. Kıyıda bulunan insanların deprem sırasında veya öncesi denizin kıyıdan çekilmedi halinde, sahilden uzaklaşıp yüksek yerlere çıkmak faydalı olacaktır.
  Cevapla
 • Süleyman BENLİ 5 ay önce Şikayet Et
  Rabbim ülkemizi ve tüm İslam alemini afetlerden korusun inşaallah...
  Cevapla
 • Jeo.Müh. Behzat G. 5 ay önce Şikayet Et
  1978 y Japonların dünyaya bildirdikleri deprem beklentisinden 1.5 saat sonra mg:7.3 büyüklüğünde bir deprem OziUşima bölgesinde oldu. Japonlar her depremi açıklamayabilirler veye her depremi bulamayabilirler.
  Cevapla
 • Niyazi 5 ay önce Şikayet Et
  Allah'a şükürler olsun. Hiçbir olumsuz olumsuz durum yok.
  Cevapla
 • Jeo.Müh. Behzat G. 5 ay önce Şikayet Et
  İnsanların psikolojisi bozuluyor, mal kaybı olmayınca olumsuz durum yok denmekte.
  Cevapla
 • yolcuu 5 ay önce Şikayet Et
  allahım sen koru inşallah geçmiş olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İzmir'de avukatlar, kaçak göçmenleri taşıyan otobüslerin önünü kesmeye çalıştı
İsrailli bakan MİT'i ziyaret edip Hakan Fidan'la görüştü: Teşekkür ederim