Kritik görüşme sırasında duyuruldu: O mağarada ele geçirildi!

Türkiye heyeti, İsveç ve Finlandiya heyetleri ile NATO'ya üyelik başvurularına ilişkin istişarelerde bulunmak için bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Görüşme sırasında MSB'den kritik bir açıklama geldi.

GİRİŞ 25.05.2022 14:00 GÜNCELLEME 25.05.2022 16:45
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurularına ilişkin istişareler bugün 13.00'te başladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşmelere katılan İsveç ve Finlandiya heyetleri, dün gece saatlerinde Ankara'ya geldi.

Türkiye heyetine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal başkanlık ediyor.

İsveç ve Finlandiya ise görüşmeye, İsveç Başbakanlık Ofisi Devlet Sekreteri Oscar Stenström ve Finlandiya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Jukka Salovaara'nın başkanlıklarında katılıyor.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE BAĞLI VAKIF VE DERNEKLERİN KAPATILMASI İSTENECEK

Türkiye, görüşmelerde YPG'nin terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı olduğunu delilleriyle birlikte sunacak. Bu iki örgütün ayrı olduğu argümanı kabul edilmeyecek.

Terör örgütü PKK/YPG'nin yanı sıra FETÖ'ye bağlı vakıf ve derneklerin kapatılması istenecek.

TERÖR ÖRGÜTÜNDEN İSVEÇ SİLAHI ELE GEÇİRİLDİ!

Türkiye, İsveç ve Finlandiya heyetlerinin görüşmesi sırasında MSB'den çok önemli bir açıklama geldi. MSB, Pençe Kilit Operasyonu kapsamında ele geçirilen mağarada İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 de ele geçirildiğini açıkladı.

Teröristlerin 5 askeri şehit ettiği hain saldırısı sonrasında Pençe Kilit bölgesindeki operasyonlar zorlu hava ve arazi şartlarına rağmen devam ediyor.

İsveç Başbakanı PKK'ya destek verdiklerini inkar ettiİsveç Başbakanı PKK'ya destek verdiklerini inkar etti

Sıkıştırıldıkları mağarada ‘teslim ol' çağrılarına ateşle karşılık veren bir grup teröristi etkisiz hale getiren komandolar, bölgede başka mağaralar da tespit etti.

Alınan güvenlik önlemlerinin ardından teröristlerin tek tek inlerine giren Mehmetçik, mağaralarda teröristlerin saldırılarda kullandığı çok sayıda mühimmat, silah ve araç-gereç ele geçirdi. Mağaralarda televizyonlar, uydu alıcıları, ısıtıcılar, jeneratörler, yaşam malzemeleri de bulundu.

Odalara bölünen mağaralardan birinin çok katlı olduğu, merdivenle alt katlara erişimin sağlandığı, bu mağaranın örgütün sözde yöneticileri tarafından kullanıldığının değerlendirildiği belirtildi. Mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmat ele geçirilirken, bunların arasında İsveç yapımı AT-4 tanksavarlar dikkat çekti.

Ömer Faruk Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Faruk Aktaş
YORUMLAR 26
 • nimet 2 ay önce Şikayet Et
  Ülkemize YÜZSÜZCE gelip, Ülkemizi PİSLETMİŞLER.. Onlar burada YÜZSÜZCE bizim ile görüşürken, Ülkelerinin televizyonlarında Pkk ile ropörtaj yapıyorlar.. Bunlar BU KADAAAR KALLEŞŞŞŞ...
  Cevapla
 • nimet 2 ay önce Şikayet Et
  İsveç ve Finlandiya ya Onay mı...ASLA.. ASLA.. ASLA..
  Cevapla
 • Eğrisi doğrusu 2 ay önce Şikayet Et
  Hiç yormasın Türkiye kendini değmez bunlar ha hu derler NATO ya giresiye kadar yine aynı değişmezler en iyisi veto etmek finlandiyayı bilmemde isveçten dost olmaz
  Cevapla
 • Tamer 2 ay önce Şikayet Et
  Ahmet erozan nato uyeliği icin gecen gun isvecten finlandiyadan gelen tutist sayilirini verip ...turizm ne olacak diye sormustunya....şimdi soruyorum dün 5 aslan parcasi isvecin pkkypg ye gonderdiği bazukalarla sehit edildi ....vicdanin varmi varsa rahatmi ....
  Cevapla
 • Kanuni 2 ay önce Şikayet Et
  Şöyle yapın adamlar burada zaten ülkelerine geri giderlerken o çıkan tanksavarı hediye paketi yapıp ellerine verin... İnanın ömrü billah unutmazlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde 13 terörist etkisiz hale getirildi
Soçi zirvesinin en önemli sonucu