PKK'yı tutuşturan toplantı: Erdoğan liderliğinde kritik kararlar alınması bekleniyor!

Son dakika haberi... Milli Güvenlik Kurulu çok kritik gündem maddeleriyle Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplanıyor. Toplantının ana gündeminde Suriye'nin kuzeyine yapılması planlanan harekat.

GİRİŞ 26.05.2022 06:19 GÜNCELLEME 26.05.2022 09:49
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... Milli Güvenlik Kurulu (MGK), 2 aylık bir aranın ardından yine yoğun gündemle toplanacak.

SINIR ÖTESİ OPERASYON OLACAK MI?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak kritik toplantının öne çıkan gündemi terörle mücadele.

Toplantıda ağırlıklı olarak Suriye'nin kuzeyindeki güvenli bölgelerin genişletilmesi üzerinde durulacak. Bölgedeki terör varlığına yönelik yeni bir sınır ötesi operasyon için kapsamlı değerlendirmeler yapılacak.

Ukrayna'dan 'Türkiye' çıkışı: En başarılısı oldu, en yüksek noktaydı!Ukrayna'dan 'Türkiye' çıkışı: En başarılısı oldu, en yüksek noktaydı!

CHP ve HDP'li 2 isimden hain hamle: Finladiya basınına konuştular, akıllara zarar sözler..CHP ve HDP'li 2 isimden hain hamle: Finladiya basınına konuştular, akıllara zarar sözler..

Merakla bekleniyordu: Faiz kararı açıklanıyor! Ekonomistlerin faiz beklentisi ne?Merakla bekleniyordu: Faiz kararı açıklanıyor! Ekonomistlerin faiz beklentisi ne?

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN OPERASYON SİNYALİ

Başkan Erdoğan, son Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, konunun MGK toplantısında tüm boyutlarıyla ele alınacağını dile getirmişti.

YURT İÇİ VE SINIR ÖTESİNDEKİ TERÖR OPERASYONLARI MASADA

MGK toplantısında yurt içindeki Eren Abluka operasyonları ile Irak'ın kuzeyindeki Pençe operasyonlarında gelinen son durum da görüşülecek.

FETÖ ve DEAŞ gibi diğer terör örgütleriyle mücadelede atılacak adımlar değerlendirilecek.

Son dakika: Çok sayıda ilde eş zamanlı 'Müsilaj' operasyonu!Son dakika: Çok sayıda ilde eş zamanlı 'Müsilaj' operasyonu!

 Süleyman Şah Türbesi ile ilgili kritik gelişme!Süleyman Şah Türbesi ile ilgili kritik gelişme!

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO ADIMI

Toplantının bir diğer gündemi İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusu olacak. Bu konuda hem Erdoğan hem de kurmaylarının yürüttüğü diplomatik temaslar konuşulacak. Türkiye'nin kırmızı çizgileri doğrultusunda izlenecek yol haritasıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulacak.

Rusya-Ukrayna savaşı ile Irak, Libya, Kafkasya ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler de masada olacak.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 26
 • Cemal Serbest 1 ay önce Şikayet Et
  Biz Sana ADAM Dedik Gelecek Nesil Sana ATAM Diyecek.Baş Komutan RECEP TAYYİP ERDOĞAN.
  Cevapla
 • zdxdcfghjnmk 1 ay önce Şikayet Et
  İşte bu yüzden R.T.E
  Cevapla
 • giray 1 ay önce Şikayet Et
  Pkk dan çok Chp rahatsiz oluyor. Ne günlere kaldık
  Cevapla
 • İnce siyaset 1 ay önce Şikayet Et
  Bir gece ansızın gelebiliriz.Ayşe pazara çıksın bu sözler bize başarının yolunu açar Düşmana kayıp verme gücünü artırır .Artık duyuru yapıp hedefleri açıklamaya bir dur deyin ..
  Cevapla
 • İbrahim 1 ay önce Şikayet Et
  Bu duyuruların iki faydası var. a) ABD gibi ülkelerin ani tepki vermemesi için önce gazını alıyor, b) Yuvalanan PKK lıların kaçması ve ilgili alanları boşaltması sağlanıyor. Böylece kayıplar ve direnç azalıyor..
  Cevapla
 • Burak 1 ay önce Şikayet Et
  Bu millet ne olursa olsun askerimiz arkasındadı öyle gaza gelip kendi vatanına zarar vermez böyle zamanlarda iktidar muhalefet diye kavramlar olmaz millet devlet diye ayrım yapılmaz tek vücut olunur bizede bu yakışır herşey geçer birlik beraberlik geçmez inşallah
  Cevapla
 • Alp 1 ay önce Şikayet Et
  Vatan hainleri ile dostluk olmaz bu bir kanserdir kesilip atılması elzemdir . adamlar muhalefet değil hain sürüsü
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Malatya ve Sivas'ta korkutan deprem!
NATO'da kritik görev! 441.04'ün komutası Türkiye'ye geçti