Soner Yalçın'dan "bizim mahalle" dediği sol cenaha salvolar! "Ne hale geldik"

Sözcü Gazetesi yazarı Soner Yalçın İstiklal Caddesi'nde, 6 kişinin şehit olduğu, 81 kişinin de yaralandığı hain saldırıda terör örgütü PKK'yı aklama telaşına giren sol cenahtaki keskin ayrışmayı sert sözlerle eleştirdi.

GİRİŞ 17.11.2022 12:45 GÜNCELLEME 18.11.2022 09:51
Bu Habere 64 Yorum Yapılmış

İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım Pazar günü saat 16.20'de meydana gelen terör saldırısında 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişi yaralandı.

İstiklal Caddesi teröristi Albashır PKK'ya nasıl girdiğini anlattı İstiklal Caddesi teröristi Albashır PKK'ya nasıl girdiğini anlattı

Taksim'de katliam yapan teröristin ilk ifadesi ortaya çıktı! Çarpıcı detaylarTaksim'de katliam yapan teröristin ilk ifadesi ortaya çıktı! Çarpıcı detaylar

Kıskıvrak yakalanan terörüst  Suriye uyruklu Ahlam Albashır sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve eylem yapmak için Afrin üzerinden Türkiye'ye kaçak yollarla giriş yaptığını söyledi. Ahlam Albashır, PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Aynularab'daki merkezinden İstanbul'da eylem yapma talimatını alarak, 13 Kasım'da saat 16.20 sıralarında bombalı eylemi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan etti.

Bir kısım sol zihniyet, İYİ Parti'den ve CHP'den bazı isimler ve fondaş medya Fransız haber ajansı AFP ve İngiliz haber ajansı Reuters'ın, "PKK'nın İstiklal Caddesi saldırısıyla bağlantısı olmadığına" dair bilgilerini esas alarak terör örgütü PKK'yı aklama yoluna gitti.

"KÜÇÜK KÜÇÜK 'PKK PARTİLERİ' VAR LEGAL SİYASETTE"

Yazar Yalçın ortaya çıkan siyasi tabloyu "Kimse kimseyi kandırmasın; bugün isimleri farklı olsa da küçük küçük “PKK partileri” var legal siyasette!" sözleriyle tanımladı.

Sözcü Gazetesi yazarı Soner Yalçın "bizim mahalle" diye tanımladığı solu hain terör örgütünün bir kez daha ortaya çıkardığı çirkin yüzünü köşesine taşıdı.

İşte Soner Yalçın'ın solun içine düştüğü içler acısı hali anlattığı "Sola sızan PKK" başlıklı yazısı;

PKK'nın Beyoğlu katliamı bizim sol mahalleye de ayna tuttu.

Aklıma, sol ahlâka sahip Attila İlhan'ın, “bu ülkenin hain kontenjanı nüfusun yüzde 10'udur” sözü geliyor sürekli:

-“İşte yeniden Tanzimat zihniyeti, yeniden mandacılık. Üstelik bu hainlerin içinde kendisine ‘solcu' diyenler var. Hadi şeriatçıları, bölücüleri, liberalleri anlıyorum, ama bu namussuzlar kendine ‘solcu' deyip Türkiye'yi pazarlayanlar. Al birini vur ötekine. Bak, bazı televizyon kanallarında her hafta hep birlikte boy gösteriyorlar, söylediklerini alt alta yaz, oku, ihanet belgesi çıkar…”

Yalan mı? Bugün sosyal medyada yazılanlar -söylenenler farklı mı? “PKK yapmadı” veya “PKK sivilleri katletmez” diyenler var!

Dün yazdım; Soğuk Savaş bitimiyle ABD gölgesine sığınan PKK, Türkiye'nin Batı şehirlerinde sivil katliamlara başladı. Sadece sivillerin hayatını kaybettiği bu bölgedeki bazı bombalı saldırıları hatırlatayım:

-Yıl 1991. Biri çocuk 11 sivilin öldüğü İstanbul Bakırköy'deki Çetinkaya Mağazası'na attığı bomba…

– Yıl, 1998. 7 sivilin öldüğü İstanbul Mısır Çarşısına attığı bomba…

-Yıl, 1999. 13 sivilin öldüğü İstanbul Mavi Çarşısına attığı bomba…

-Yıl, 2007. 6 sivilin öldüğü Ankara Anafartalar Çarşısına attığı bomba…

-Yıl, 2008. Dördü çocuk 17 sivilin öldüğü İstanbul Güngören'de çöp kutularında patlattığı iki bomba…

-Yıl, 2009. 17 yaşındaki lise öğrencisi Serap Eser'i öldüren İstanbul Bağcılar'da belediye otobüsüne attığı bomba…

Yıl, 2011. 3 sivilin öldüğü Ankara Kızılay'da patlattığı bomba…

Yıl, 2016. 29 kişinin öldüğü Ankara Çankaya'da patlattığı bomba…

Yıl, 2016: 6 aylık hamile Songül Yılmaz'ın da dâhil olduğu 36 sivilin öldüğü Ankara Kızılay'da patlattığı bombalı araç…

Yıl, 2016. 12 kişinin öldüğü İstanbul Vezneciler'de patlattığı bomba yüklü araç…

Uzatmayayım, çünkü sayfa yetmez yazamaya… Hele ülkemizin Doğu şehirlerinden hiç bahsetmeyeyim. PKK, Diyarbakır Sur'da patlattığı bomba yüklü araçla 16 köylüyü öldürdü!

1970'lere kadar gitmeyeyim… 1984'ten bugüne 1593 sivili katletti PKK… Çocuk, kadın, yaşlı genç demeden katletti bu insanları.

Peki:

Siyasi ahlakını kaybetmemiş bir solcu, PKK katliamları konusunda kuşkular yaratarak halkın kafasını niçin karıştırmak ister?

Ömrünü anti- emperyalist mücadeleye adayan bir solcu, neoliberalizmin etnisite tuzağına düşüp PKK ile ittifak yaparak, üstü kapalı terör savunuculuğu yapar hale nasıl gelir?

PKK cazibesine kapılarak halktan bu derece nasıl kopulur?

Sebebi belli aslında:

Sol literatürde bir dönem Fransızca “entrisme” sözcüğü sıklıkla kullanılırdı; “sızma” anlamına gelir… Bir örgüt, başka örgüte sızarak onu etkilemeye, yönlendirmeye çalışır. Ve:

Olanakları, kaynakları yetersiz ama bir şekilde kendisini var etmek isteyen kafası karışmış örgütler, parasal kaynakları ve (parlamento, medya desteği gibi) imkânları bol, örgütlerin gölgesine girmeye teşne/ istekli/ hazır hale getirilir. Bunun gerçekleşmesi sızmanın başarısıdır.

Kimse kimseyi kandırmasın; bugün isimleri farklı olsa da küçük küçük “PKK partileri” var legal siyasette! Ancak:

Bunların ikiyüzlü siyasetinin karşısına çıkıp yiğitçe mücadele eden, güç birliği inşa eden, yurtsever sol partiler de var.

PKK'nın Beyoğlu katliamı/ emperyalizme tavır, solda ayrışmayı keskin biçimde bir kez daha ortaya çıkardı.

KAYNAK: SÖZCÜ- SONER YALÇIN
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 64
 • 1453 1 yıl önce Şikayet Et
  Hdp kapatilsin aklimizla dalga geciyorlar
  Cevapla
 • Selami 1 yıl önce Şikayet Et
  ingiltere saldırıyı 3 gün önceden haber verdiğine göre saldırı emri ingiltereden verildi
  Cevapla
 • Battal 1 yıl önce Şikayet Et
  Hdp kapatılırsa ki kapatılması lazım çünkü terörle iltisaklı! Kürt seçmenin oyu için her türlü şebekliği yapan chdpkk amacına ulaşamayacak.
  Cevapla
 • Hacivat 1 yıl önce Şikayet Et
  Pkk nin cani cehenneme
  Cevapla
 • erdoğan 1 yıl önce Şikayet Et
  sol bunu hep yapıyor.70 li yıllarda sağ sol olaylarında bölücü kürtçüleri içlerine aldılar halkların kardeşliği zırvasıyla ülkeye kominist devrimi getirmeye çalıştılar,1991 yılında pkk nın partisi Hep i ittifak yaparak meclise soktular.2019 seçimlerinde Hdp ile gizli ittifak yapıp hdp yi büyükşehir belediyelerine doldurdular.yatacak yerleri yok bunların
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Vatandaşın sesine kulak verildi! 3 defa yakalanan firmalar kapatılacak
Tarım Kredi Market'ten 45 üründe büyük indirim