Faik Öztrak ve Ali Babacan feda edildi! CHP'nin vizyon projesinde cevap arayan sorular

Posta Gazetesi yazarı Rauf Tamer geçtiğimiz günlerde CHP'nin tam bir fiyaskoya dönüşen “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı ithal vizyonu ve buna yakışır ithal ekonomi danışmanı Jeremy Rifkin konusunda cevaplanması gereken 5 zor soru sordu

GİRİŞ 05.12.2022 16:59 GÜNCELLEME 05.12.2022 17:05
Bu Habere 106 Yorum Yapılmış

2023 seçimlerine 7 aylık kısa bir süre kalmışken, hala ortak aday belirleyemeyen, 6'lı masayı herhangi bir konuda ikna edemeyen, sırra dönüşen yurt dışı ziyaretlerle ittifak ortaklarını bile tedirgin eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu son kurşununu da geçtiğimiz günlerde “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantıyla attı.

6'lı masanın cumhurbaşkanına biçmeyi vaat ettiği yeni rol, Kılıçdaroğlu'nun Merkel’in danışmanı Jeremy Rifkin’i kendisine başdanışman ataması beraberinde bir çok soru işaretlerini de getirdi.

İşte konuyu köşesine taşıyan Posta Gazetesi yazarı Rauf Tamer yanıtlanması gereken 5 soru yönelttiği "Her şey bir yana" başlıklı yazısı;

Merak ettiğim birkaç konu var. Siz de merak ediyorsanız, buyurun birlikte soralım. Belki bilen vardır.

*

1) Katar’ın 15 milyar dolarlık yatırımı vatanı satmak gibi bir tepki gördüğüne göre, Kemal Bey’e vaat edilen bu 500 milyar dolar, neyin nesidir?

Jakoben CHP'nin fonladığı Halk TV'de İbrahim Tatlıses ve ABD'li Rifkin kıyaslamasıJakoben CHP'nin fonladığı Halk TV'de İbrahim Tatlıses ve ABD'li Rifkin kıyaslaması

Destici'den Kılıçdaroğlu'na Jeremy Rifkin eleştirisi: Hiç mi tarihi okumuyorsun?Destici'den Kılıçdaroğlu'na Jeremy Rifkin eleştirisi: Hiç mi tarihi okumuyorsun?

2) Seçilecek Cumhurbaşkanı’nda değil de asıl yetki niye 6’lı masadadır? “Kemal Bey olmasa bile” bu 6’lı İcraat Konseyi, dışarıya karşı bir teminat mıdır? Nedir?

*

3) Futbol uzmanından daha çok sayıda ekonomi uzmanına sahip Türkiye’de, bunca ekonomist dururken, yabancı bir teknik direktör’e ne gerek vardı? En azından Faik Öztrak’a ayıp olmadı mı? En azından Ali Babacan istiskale uğramadı mı? Onları birden bire bu kadar kolay feda etmek, biraz tuhaf değil mi?

4) Esas soruya gelelim: Türk Halkı’nın Amerika’ya duyduğu nefret, tam da had safhadayken, bir Amerikalıyı ekonominin başına getirmek, hangi aklın ürünüdür? Yoksa mecburiyet midir?

*

5) Bu kadar önemli unvanı olan Bay Jeremy, sezon açılışına gelmiyor, Kemal Bey’in vizyon toplantısı’nı Amerika’da evinden izliyor. Yahu bu bir patron edası değil mi? Bu kadarını Başkan Joe Biden’da bile göremezsiniz...

Ne oluyoruz? Nereye gidiyoruz?

......

Soracaklarım bugünlük bu kadardı... Gerisine zaten dilim varmıyor.

KAYNAK: POSTA - RAUF TAMER
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 106
 • Adem 1 yıl önce Şikayet Et
  Kemal’in hırsı CHP yi yedi bitirdi
  Cevapla
 • Zafer 1 yıl önce Şikayet Et
  Olayi sizde kavrayamamişsiniz bu adam ekonomist deyil
  Cevapla
 • Ata Ersoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Mustafa Topaloğlu nun dediği gibi. yorum var. yorum yok.
  Cevapla
 • Kalafatçı 1 yıl önce Şikayet Et
  Ali babacan denen şahıs bu abd li ekomi profundan daha mı eksikte bu ithal mercimeği kurtarıcı olarak getiriyor.Babacana yazıklar olsun ki hala şerefi için 6 lı çeteden ayrılmıyor.
  Cevapla
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  Bay kemal chp'yi bir basamak daha aşağı düşürmeyi başardı, Ak parti onun sayesinde daha da yükseliyor. Bay kemal böyle devam et bravo sana.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe, Maximin'i İstanbul'a getiriyor
Dervişoğlu istifaları böyle savundu! Akşener sorusuna ilginç cevap