TBMM'den çocuk istismarına karşı hamle

TBMM Genel Kurulunda, başta cinsel istismar olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismarın önlenmesi ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Görüşmeler 3 Ocak'ta...

TBMM'den çocuk istismarına karşı hamle
TBMM'den çocuk istismarına karşı hamle
GİRİŞ 21.12.2022 20:39 GÜNCELLEME 21.12.2022 23:06
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler devam ederken birleşime ara vererek, siyasi partilerin grup başkanvekilleriyle bir araya geldi.

Birleşimi yeniden açan Bilgiç, siyasi parti gruplarının, başta cinsel istismar olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismarın önlenmesi ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için önergelerini verdiklerini bildirdi.

"ORTAK OLARAK KARARLAŞTIRILDI"

Söz konusu komisyonun kapsamı hakkında bilgi veren Bilgiç, "Cinsel istismar başta olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismarın engellenmesi için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi, ayrıca çocukların temel hak ve özgürlüklerden en üst düzeyde yararlanmaları noktasında karşılaşılan sorunların tespit edilerek, bunlarla ilgili yeni çözüm önerilerinin belirlenmesine ilişkin olmak üzere bir araştırma komisyonu kurulması ortak olarak kararlaştırıldı." ifadelerini kullandı.

Bilgiç, komisyonun kurulmasına ilişkin görüşmelerin TBMM Genel Kurulunda 3 Ocak Salı yapılması konusunda gruplar arasında mutabakat sağlandığını bildirdi.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan
YORUMLAR 2
  • Mehmet Kandemir 3 ay önce Şikayet Et
    Her şey sözle yürüyor... İstismarcılar elini kolunu sallayarak geziyor... Tutuklanmıyor bile...
    Cevapla
  • Arz ederim Reis 3 ay önce Şikayet Et
    İdam şart tecavüzcüye
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan, bakanları neden aday yapıyor? Ahmet Hakan 5 maddede açıkladı...
5 federasyon başkanı istifa ederek AK Parti'den aday oldu!