Bilecik'te orman yangını

Bilecik'in Vezirhan ilçesinde, kopan yüksek gerilim hattı telleri nedeniyle orman yangını çıktı. Bilecik Valisi Şefik Aygöl, 5 helikopter ve 1 uçakla müdahale edildiğini açıkladı.

Bilecik'te orman yangını
Bilecik'te orman yangını
GİRİŞ 24.08.2023 17:36 GÜNCELLEME 24.08.2023 17:36

Vezirhan ilçesinde D 650 kara yolu tüneller mevkisinde kopan yüksek gerilim hattı teli, düştüğü ormanda yangına neden oldu. Yoğun dumanları görenlerin ihbarıyla, Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Kayalık bölgedeki yangın için görevlendirilen 5 helikopter ve 1 uçak ile söndürme çalışmalarına başlandı.

Bilecik Valisi Şefik Aygöl, rüzgara rağmen orman yangınının çok dar bir alanda etkili olduğunu ifade ederek, "Vezirhan ile Bilecik kent merkezi aralığında, yapılan ilk tespitlere göre elektrik hattının bir tel düşmesi sonucu yangın çıktı. Tüm ekiplerimiz şu anda müdahale halinde. Çok kayalık bir alanda, ekiplerimiz aşağıda konuşlandırıldı. Ancak buradan müdahale şansımız yok. Orman Bölge Müdürlüğü'müzün 5 helikopteri ve 1 uçağı müdahale ediyor. Şu anda rüzgar var. Ancak yangının genişlemesi anlamında bizi korkutuyor ama yangının çıktığı alanla ilgili olarak, çok dar bir alan ve genişleme durumu düşük görünüyor. Sevindirici durumda bu. Takip ediyoruz. Tüm ekiplerimizle hazır durumdayız, çok fazla zarar olmadan bu işi bitirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan bahsettiği isimler kim? Korkunç halde bulunmuştu
Dilan Polat, Rabia Çataklı ile aynı serviste kalmış