Helikopterli sünnet yaptıran babaya beraat

Oğluna helikopterli sünnet düğünü yapan Dengiz, dolandırıcılık davasından beraat etti

Helikopterli sünnet yaptıran babaya beraat
Helikopterli sünnet yaptıran babaya beraat
GİRİŞ 21.05.2009 15:17 GÜNCELLEME 21.05.2009 15:17

Bursa'da oğluna yaptığı 3 gün 3 gecelik helikopterli sünnet düğünüyle Türkiye'nin gündemine gelen ve daha sonra hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan İsmail Dengiz, beraat etti.
Bursa'da geçen yıl oğluna yaptığı helikopterli sünnet düğünüyle Türkiye'nin gündemine gelen ve daha sonra, usulsüz arsa satıp, aldığı komisyonu geri ödemediği iddiasıyla hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan emlakçı İsmail Dengiz ve iki ortağı beraat etti. İsmail Dengiz, hakkında açılan davanın kendisini çevresi ve ailesi nezdinde kötü kişi olarak tanınmasına neden olduğunu belirterek, mahkemenin verdiği kararın haklılığını ıspatladığını söyledi. Emlakçı İsmail Dengiz, daha sonra ulusal ve yerel basına yönelik İstanbul Hilton'da düzenleyeceği basın toplantısıyla yanlış anlaşıldığını kamuoyuna anlatacağını sözlerine ekledi.

Emlakçı İsmail Dengiz'in 2007 yılında vergi dairesine 8 bin 500 TL kazanç bildirip bin 325 TL vergi ödediği belirlenmiş, geçen Kasım ayında da Selim Şemin'e usulsüz arsa satıp, emekli öğretmen Süleyman Soner'den aldığı 30 bin TL kaparoyu ödemediği için polis tarafından gözaltına alınmıştı. Emlakçı İsmail Dengiz hakkında daha sonra Bursa 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Nitelikli dolandırıcılık' suçundan çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Emlakçı İsmail Dengiz, geçen yıl Kayapa Beldesi'ndeki stadyumda oğlu için 3 gün 3 gece süren helikopterli sünnet düğünü düzenleyip, konser veren Hüner Coşkuner'e de para saçmıştı. İsmail Dengiz, gazetecilerin sorusuna ise siyasete ısındığını ve yapılacak seçimlerde 1'inci sıradan gösterilmesi halinde milletvekili adayı olabileceğini, bu nedenle de basında yer almak için böyle bir sünnet töreni düzenlediği şeklinde cevap vermişti.

KAYNAK: (CİHAN)
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Büyük skandala imza atmıştı! CHP'li Başkan gözaltına alındı
Macron'a yumurtalı saldırı