Protestocu öğrencilere polis müdahale etti

Uluslararası Yüksek Öğretim Kongresi'ni protesto etmek üzere Swissotel'e yürümek isteyen üniversite öğrencileri polislere taş ve sopalarla saldırdı.

GİRİŞ 27.05.2011 14:06 GÜNCELLEME 27.05.2011 14:06
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Yüksek Öğretim Kongresi'ni protesto etmek üzere Swissotel'e yürümek isteyen üniversite öğrencileri, kendilerine müsaade etmeyen polis ekiplerine taş ve sopalarla saldırdı.

Polisin de biber gazıyla karşılık vermesiyle ortalık bir anda karışırken, bazı öğrenciler yaka paça gözaltına alındı.

Swissotel'de devam eden Uluslararası Yüksek Öğretim Kongresi'ni protesto etmek isteyen bir grup üniversite öğrencisi, sabah saatlerinde Dolmabahçe'de toplandı. Swissotel önüne yüreyerek basın açıklaması yapmak istediklerini belirten öğrencilere polis izin vermedi.

Grup bunun üzerine Dolmabahçe'de oturma eylemi başlattı. Eylemin ardından yaptıkları açıklamayla tepkilerini dile getiren öğrenciler, daha sonra ellerindeki taş ve sopalarla polise saldırdı.

Gruba ilk etapta herhangi bir müdahalede bulunmayan polis, öğrencilerin saldırısının sürmesi üzerine biber gazı kullanmak zorunda kaldı. Gazdan etkilenen öğrencilerle polis arasında kovalamaca başladı.

Bu sırada Dolmabahçe'de trafik aksarken, sürücüler de zor anlar yaşadı. Bazı sürücüler, öğrencilerle birlikte gazdan etkilendi.

Polis ve grup arasındaki kovalamaca sırasında zaman zaman arbede yaşandı. Müdahale sonucunda bazı öğrenciler yaka paça gözaltına alındı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 10
 • Ahmet Gül 10 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyenin KARNINDAKI pislik, solcular !. Görünki bütün karmasayi solcular yapar bu gerekce koministligin tüzügünde yazar.kendileri yönetimde degiler ise ortaligi karistiracaksiniz, kaos yaratacaksiniz der. Aslinda benim görüsüm sol elini kaldirip haykiranlarin sol elini kiracaksin.cünkü bu eller ülkeye iyide olsa kötüde olsa kaosa kalkar .
  Cevapla
 • Onur YURTTAŞ 10 yıl önce Şikayet Et
  Militanlar. Oturma eylemı Tamam Basın Acıklaması Tamam da Polıse tas atmak sopayla saldırmakta ne oluor sen kıme saldırıorsun bu mılletın polısıne nsl tas atarsın terbıyesızler bunlar ogrencı falan degıl okuyan adam olur akıllı olur bunların amacları farklı
  Cevapla
 • kadir sert 10 yıl önce Şikayet Et
  işte size halk cephesi. bu nasıl baskı polisi taş yağmuruna tut önüne gelene saldır chp bu tip olaylarla oy alacağını sanıyor ama hiçbir zaman oy olarak dönmez bunlar bu aralar felaket azdılar kılıçtaroğlunun hemeşerileri
  Cevapla
 • Ejder Ejderha 10 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar öğrenci değil eşkiya. Hangi dertleri var sorsan anlatamazlar. Üniversiteye girmiş, paşa paşa okuyacağına onu bunu protesto etmek derdindeler. Kongreye çözüm önerileriyle gideceklerine herşeyi protesto ediyorlar. Birşey bedava olunca kıymeti olmuyor. Eğitimi de yedikleri yemeği de hakkınca paralı yap bak, nasıl kuzu kuzu okuyorlar. Yediği çanağa pislemek bunların ki.
  Cevapla
 • Ali Gürbüz 10 yıl önce Şikayet Et
  gidin okulunuza. gidin okulunuza derslerinize çalışın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Tahkim Kurulu, yabancı oyuncu kuralına itirazları reddetti
Elon Musk Contessoto'nun bütün parasını yedi! 'Daha düne kadar milyonerdim...'