İbrahim Tatlıses ile oğlu arasında büyük kriz! " Sen ahkam kesecek son insansın!"

İbrahim Tatlıses ve oğlu Ahmet Tatlıses arasında sular durulmak bilmiyor. İbrahim Tatlıses torunu Mert Tatlıses'e açtığı davayı kazandıktan sonra devreye oğlu Ahmet Tatlı girdi. Ahmet Tatlı, babası İbrahim Tatlıses'e veryansın etti.

İbrahim Tatlıses ile oğlu arasında büyük kriz! " Sen ahkam kesecek son insansın!"
İbrahim Tatlıses ile oğlu arasında büyük kriz! " Sen ahkam kesecek son insansın!"
GİRİŞ 22.04.2024 13:53 GÜNCELLEME 22.04.2024 13:53
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz günlerde, İbrahim Tatlıses'in, torunu Mert Tatlı'nın dairesini rızası dışında altı yıldır haksız işgal ettiği yönündeki iddiasıyla açtığı dava sonuçlandı ve hakim tazminat verilmesine hükmetti.

Kamuoyuna "Evim varken evimi kızıma veremiyorum. Böyle bir şey var mı? Şimdi vereceğim ama. Babası ev tutmayacak mı? Göreyim bakayım nasıl baba? Babalık nasıl yapılır onu öğrensin. Çocuğum kiradayken ben onun çocuğuna ev veremem. İki tane kızıma bakıyorum, torunlarıma da bakıyorum. Ev kiralarını gönderiyorum. Urfa'daki arazimi müteahhite vereceğim. 100 tane daire çıkıyor. Her kızıma 5'er ev vereceğim. Torunumla aramda bir sorun yok ama bu saatten sonra olabilir." şeklinde açıklama yapan İbrahim Tatlıses mahkeme yoluna gitmişti. 

Dava görüldü ve hakim Mert Tatlı'nın dedesine ait daireyi boşaltmasına ve 370 bin 346 TL haksız işgal tazminatı ödemesine hükmettti. Bu sonucun ardından devreye Mert Tatlı'nın babası, İbrahim Tatlıses'in büyük oğlu Ahmet Tatlı girdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ahmet Tatlı, İbrahim Tatlıses'in yıllar öncesinde o evi kendi rızası dahilinde verdiğini öne sürdü ve İbrahim Tatlıses'i sert bir dille eleştirip babalığından yakındı. 

İşte İbrahim Tatlıses'in oğlu Ahmet Tatlıses'in yaptığı o açıklama:

Herkese merhaba. Geçtiğimiz günlerde İbrahim Tatlıses'in yine beni ve oğlumu hedef alan söylemlerinden sonra açıklama yapmam elzem oldu. Ramazan ayı ve bayramı dahi dinlemeyen İbrahim Bey'in asılsız ithamlarından sonra ben de birkaç şey söylemek istiyorum

Oğlum Mert'e yıllar önce kendi isteği ve rızasıyla sahip olduğu evlerden birini verdi, verdi derken tapusunu değil tabii ki. Oğlum altı yıl önce evlendi ve orada ailesiyle yaşamaya devam etti. Sonra kendisi bunu yeni fark etmiş gibi dava açtı, oğlumun evi terk etmesini ve geriye dönük kiraları faiziyle istedi. Düşünün bir eviniz var ve siz yıllar sonra fark ediyorsunuz ki evinizi torununuz işgal etmiş. Ama siz yıllarca bunu fark etmemişsiniz. Ne kadar entresan değil mi? Ben alışkınım elbette, oğlumun ağırına gitti ama. Asıl sebebin İbrahim Tatlıses'in yaşadığı gel-gitler ve bana olan tepkisi olduğunu biliyoruz.

Kendisi torununa dava açtı, mahkeme kararı sonrası da yine beni hedef alan açıklamalar yaptı. 'Babalık yapsın, babalık nasıl yapılır onu öğrensin' gibi tuhaf, ağır söylemlerde bulundu. Yani olay yine bana geldi. Benim oğlum iki yaşında lösemiden annesini kaybetti. Ben genceciktim, o sırada Kars Sarıkamış'ta vatani görevimi yapıyordum. Askerden geldim babalığımı yaptım. Mert'imin büyümesinde hem annemin, hem halalarımın hem de rahmetli annesinin ailesinin emeği çoktur, Allah razı olsun."

Ben yıllarca Mert'e babalık yaparken sana da evlatlık yaptım İbrahim Tatlıses. Ben babalığın nasıl yapıldığını çok iyi biliyorum. Siz bu konuda ahkam kesecek son insansınız. Daha çocuk yaşta beni kendinize koruma yapmış, kalabalıklarda, konserlerde önünüze kalkan yapmış insansınız. Yetmemiş gibi başınıza gelen her olaydan da beni sorumlu tutmuş bir babasınız. Yukarıda Allah var, tüm yakınlarınız, magazin dünyası şahit bunlara. Şimdi düşünüyorum da, bir baba çocuğunun canını nasıl bu kadar umursamaz? Ben yıllarca canımı hiçe saydım, sizi korudum. Siz benim evlatlığımı da, babalığımı da sorgulayamazsınız. Kendinizi her tehlikede hissettiğinizde, 'yetiş' dediğinizde ben geldim. Şimdi kalkmış 'babalık nasıl yapılırmış öğrensin' diyorsunuz. Sizi örnek alsaydım çocuklarımın vah haline! Siz babalığınızla sadece bana değil, diğer çocuklarınıza; yani kardeşlerime de ağır travmalar yaşattınız, yaşattırdınız. Herkes sevgisinden, saygısından susuyor ama bilen de biliyor. Hiç açmayalım o konuları.

Benim evlatlarım bir gün gelip beni size şikayet etti mi? 'Babamız şöyle böyle' dedi mi? 'Babam yapmıyor, bize bakmıyor' dedi mi? Bugün evden attırmaya çalıştığınız oğlumu yere göğe sığdıramayan sizdiniz. Hiç önemli değil, evinizde kimi isterseniz onu oturtun, mal sizin. Ben çocuklarımı açta, açıkta bırakacak bir baba değilim. Ayrıca oğlum Mert de yaşamak için bana muhtaç değil; öyle bile olsa ben ne oğlumu ne de torunlarımı mağdur etmem. Onlar da beni etmez, tıpkı benim sizi etmediğim, tek lafınızla sahip olduğum kendi evimi size verdiğim gibi. Sizin için yaptıklarımdan hiç pişman değilim İbrahim Tatlıses. Her ne kadar sevgisiz, babalık duygusundan yoksun bir insan olsanız da ben evlatlık görevimi yaptım. İki tane aslan gibi oğlum var, hatalarında da arkalarında dururum, doğrularında da gururla bakarım. Sizin gibi evlatlarıma beddua etmem. 

Bir gün babalığım sorgulanacaksa bunu yapacak olan çocuklarım olur. Ez cümle artık yeter. Amacınız gündeme gelmek mi, yoksa konuları çarpıtarak hali hazırda devam eden dava sürecini uzatmak için bahane yaratmak mı; onu bilmiyorum. Ama lütfen rica ediyorum, benim çocuklarımı ve ailemi asılsız ithamlarla manşetlere taşımayın artık. Tüm sevenlerimizden de kendi adıma özür diliyorum. Yarattığı gereksiz bir gündem ile yine meşgul ettik. Bunca açıklamayı ben de yapmak istemezdim ama konu aile ve babalığım olunca hassasım. Saygılarımla.

Rabia Şekerci Güler Haber7.com - SEO Haber Editörü
Haber 7 - Rabia Şekerci Güler

Editör Hakkında

1995'te Konya'da dünyaya geldi. Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden derece ile mezun oldu. Ardından Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda edebiyat dergilerinde deneme ve metin yazarlığı yaptı. Yine aynı dönemde, yerel televizyon kanalında program sunuculuğu yaparak mesleki kariyerine ilk adımını attı. 2016'da başladığı internet gazeteciliği serüveninde birçok haber portalında editör olarak yer aldı. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır. Diğer yandan İnsicam Dergisi'nde yazmaktadır.
YORUMLAR 10
 • Erkan 3 hafta önce Şikayet Et
  Ne olursan ol babana saygılı olacaksın çok ayıp Restorant açmışsın ne yazmışsın Ahmet Tatlıses diye halen adamın ismiyle yürüyorsun yoksa seni kim tanır Ahmet sil bakalım tarlısesi kim gelir git adamdan özür dile
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  ibo sayesinde hayattasınız. kızdırmayın babanızı gidip elini öpün hayattayken
  Cevapla
 • Gıcık 1 ay önce Şikayet Et
  Ailenle birlikte ibodan uzak durun hatta babanı redet açlıktan ölsenizde ben iboyu hiç sevmem sesi güzel gençsiniz çaluşın kazanın
  Cevapla
 • Millet 1 ay önce Şikayet Et
  Zenginlik malamatlik demektir
  Cevapla
 • vdg 1 ay önce Şikayet Et
  zaten besyil yasar belki herkes gibi o da gidecek ne aile ya kavgasi gun yok bir de mal varligi fazla kavga ile gecti hayati
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Netanyahu kendisini tehdit eden Gantz ve Eisenkot ile tartıştı
Kabine yarın toplanacak: Gündemde hangi konular var?