Menderes'in sesinden Yassıada savunması

60 darbesinde tutuklanan Menderes, yargılandığı Yassıada mahkemesinde savunmasını nezaket içinde yapıyor. İşte Menderes'in kendi sesinden savunması.

GİRİŞ 27.05.2011 13:15 GÜNCELLEME 27.05.2011 13:15
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

27 Mayıs Darbesi'nin ardından asılarak idam edilen Başbakan Adnan Menderes, yargılandığı Yassıada mahkemesinde savunmasını beyefendiliğini ve nezaketini bırakmadan yaptığı görülüyor. Menderes'in savunması sırasında mahkeme başkanına 'Reis beyefendi hazretleri', 'Müsade buyurursanız arz edeyim.' şeklinde hitap ediyor.

Menderes Kıbrıs ile ilgili savunmasında, 'Ya Kıbrıs ya ölüm' mitinglerinin sırası ve zamanı geldiği için müsade edildiğini anlatıyor.

KAYNAK: CİHAN
YORUMLAR 16
 • Nihat Özbudun 9 yıl önce Şikayet Et
  Yuh olsun. Şu videoyu bi-hakkın edit edecek teknikten yoksun muyuz? Ses berbat, görüntüyle ses senkronizasyonu yok. Bu kadar önemli tarihi bir belgenin hazırlanmasında daha kaliteli teknisyenler çalışmalıydı. Bu Türkiyede Demokrasinin hikayesinin en önemli dönemeçlerinden biridir.Genç nesillere aktarılacak, okullarda (bilhassa harbokullarında) okutulacak bir ibret vesikasıdır.
  Cevapla
 • anayurt ana vatan 9 yıl önce Şikayet Et
  YAZIKLAR OLSUN. Rahmetli Adnan MENDERESİ boş yere çıkar uğruna ipe götüenlerin sonu ipden olur ölümleri pek zor ve çetin olur bir üklenin başbakanın göstermiş olduğu saygı ve hitap şekline bakarmısınız ne kadar mütevazi ALLAH RAHMET EYLESİN İnşallah ALLAH katında şehitdir
  Cevapla
 • tuncay tezel 9 yıl önce Şikayet Et
  CHP 27 MAYISI NASIL OLUR DA BAYRAM İLAN EDER, AKLIM ALMIYOR, KALBİM DARALIYOR, KAHREDİYOR BU BİZİ... Ya bu Chp nasıl bir parti, nasıl bir teslim alınmış ruhların partisi...
  Cevapla
 • Erdem Turan 9 yıl önce Şikayet Et
  Nazi zamani. Benim bir alman arkadasim bunlari gördüde "Bu ne böyle ayni Nazi zamanindan kalma yöntemler. O zamanlara benziyor" dedi. Dedim "evet, buda Türkiyenin utanc belgesi. Buda bizim Nazi zamanimiz".
  Cevapla
 • nizam-ı cedit 9 yıl önce Şikayet Et
  bu insanı haksızca bile bile, göz göre göre katledenlerin. elleri kuruyacaktır. dünya hayatı zindan olacaktır, olmuştur. kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz!...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'li Erdem'den canlı yayında skandal 'Demirtaş' açıklaması!
CHP lideri Kılıçdaroğlu yeni gafıyla gündem olu